Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 20. říjen 2021 | Svátek má Vendelín
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

MBA: I ve zdravotnictví lze dělat věci skvěle

Foto: shutterstock.com

MBA: I ve zdravotnictví lze dělat věci skvěle

15.07.2020 10:52
Zdroj: Business Institut - komerční sdělení
I když se může zdát, že diskuse o epidemii Covid-19 nyní – i v řadě dalších měsíců – snadno potlačí ostatní zdravotnická témata, neměli bychom to dopustit. V oblasti zdravotnictví totiž existuje řada dalších příležitostí ke změnám a bylo by škoda minout příležitost se na nich podílet.

Leckdo asi namítne, že úspěšné prosazování změn vyžaduje odpovídající osobnostní rysy a léta zkušeností, což samozřejmě nelze rozporovat. I tady ale pomůže kvalitní vzdělání, nejlépe ze specializovaného MBA programu zaměřeného právě na zdravotnictví.

Zásadní roli přitom hraje fakt, že se MBA školy soustředí nejen na prohloubení již nabytých znalostí, ale na rozdíl od klasického vysokoškolského studia kladou zásadní důraz na získání praktických dovedností. Výuku tu proto zajišťují odborníci z praxe, kteří se se studenty dělí o cenné zkušenosti získané dlouholetou prací v oboru.

Pro všechny, kdo působí v oblasti zdravotnictví, lze doporučit studijní program MBA Management zdravotnictví na prestižní MBA škole Business Institut. Tento časově flexibilní program byl navržen speciálně pro manažery zdravotnických a sociálních zařízení všech typů i forem vlastnictví, nicméně znalosti získané jeho studiem jsou dobře využitelné i manažery farmaceutických společností, lázeňských zařízení či pojišťoven.

Mezi klíčové oblasti, s nimiž se studenti v rámci programu seznamují, patří systém řízení zdravotnických zařízení s důrazem na specifika managementu v této oblasti, finančních aspektů, řízení lidských zdrojů, projektového řízení a právní úpravy zdravotnictví. Velká pozornost je věnována řízení vztahů se zákazníky a také problematice rizik při poskytování zdravotní péče, praxi posuzování správnosti lékařských zákroků nebo pochybení lékařů a zdravotního personálu.

Nedílnou součástí studijního programu jsou i diskuse na témata morálky a etiky, komunikace a společenské odpovědnosti, které hrají právě ve zdravotnictví zásadní roli. To vše zasazeno do odpovídajících souvislostí a s důrazem na praktické aspekty řízení, vedení lidí a sebepoznání.

Studijní program MBA Management zdravotnictví na Business Institutu lze studovat jak čistě on-line, tak kombinovanou formou zahrnující 11 interaktivních přednášek a e-learning. K získání cenných znalostí pomáhá špičková e-learningová platforma s veškerými studijními materiály, s informacemi o studiu, ale třeba i s rozsáhlou nabídkou více než 5 200 knih v českém jazyce, které lze číst jak online, tak offline.

A jaké jsou zkušenosti absolventů s tímto programem? Dejme jim slovo: „Abych důkladněji pochopil fungování zdravotnického systému a zlepšil si své manažerské schopnosti, které nejsou součástí vzdělávání na Lékařské fakultě, rozhodl jsem se pro studium MBA na Business Institutu, škole s nejlepšími referencemi. Studium prohloubilo moje znalosti a posunulo mě v chápání financování, vztahů a procesů ve zdravotnictví výrazně dopředu,“ říká Vladimír Vozár, primář Oddělení jednodenní chirurgie.

„Po úspěšném zakončení studia MBA mohu prohlásit, že studium pro mě znamenalo výbornou zkušenost, výzvu a především inspiraci. Během studia jsem získala mnoho nových podnětů, které jsem dokázala využít v praxi ve svůj prospěch. Kdybych měla definovat Business Institut, jsou to špičkoví lektoři, interaktivní přednášky a velmi praktický přínos celého studia,“ chválí studium Diana Filipová, ortodontistka Care Medico.

Je zřejmé, že studijní program MBA Management zdravotnictví na Business Institutu je výbornou volbou pro každého, kdo to se svým působením v krásném, ale náročném oboru zdravotnictví myslí vážně. Není důvod váhat, přihlaste se k jeho studiu ještě dnes!Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky