Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 26. září 2020 | Svátek má Andrea
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Prof. Šedo ministerským náměstkem

foto: prof. Aleksi Šedo, zdroj: 1. LF UK

Prof. Šedo ministerským náměstkem

23.07.2020 06:50
Zdroj: MT
Autor: ač
Děkan 1. lékařské fakulty bude mít na ministerstvu zdravotnictví na starosti mimo jiné oblast kvality zdravotních služeb, vědu, výzkum a vzdělávání lékařů i ošetřovatelských profesí. Spadat pod něj bude i reforma péče o duševní zdraví nebo Národní centrum elektronického zdravotnictví.

Novým náměstkem ministra zdravotnictví pro zdravotní péči se od září stane prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc. „Jeho bohaté zkušenosti jako lékaře, akademika a manažera jsou skvělými předpoklady pro funkci náměstka pro zdravotní péči. Zejména co se týče vzdělávání, věřím, že jeho osm let ve funkci děkana lékařské fakulty bude obrovským přínosem pro tuto agendu. Jsou zde ale i další výzvy, například elektronizace zdravotnictví a reforma primární péče,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Profesor Šedo je od roku 2012 děkanem 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, předtím od roku 2005 do roku 2012 působil tamtéž jako proděkan pro grantovou politiku a rozvoj.

Ve funkci děkana 1. LF UK letos Šeda po skončení jeho druhého funkčního období nahradí doc. Martin Vokurka, zvolený v červnu akademickým senátem fakulty na příští čtyřleté volební období. Docent Vokurka je patofyziolog a dosavadní proděkan pro studijní problematiku a pro teoretickou a preklinickou výuku.

Odborně se prof. Šedo zaměřuje na základní i aplikovaný výzkum v oblasti biomedicíny a inovativní cíle v oblasti diagnostiky a terapeutických konceptů.

Výběrové řízení na nového náměstka pro zdravotní péči vyhlásilo ministerstvo zdravotnictví 1. června poté, co z postu odešel prof. Roman Prymula. Ten se stal od 1. června vládním zmocněncem pro vědu a výzkum ve zdravotnictví, což je nově zřízená funkce. Podle zjištění serveru iRozhlas byla na ministerstvu zdravotnictví za období prvního pololetí udělena nejvyšší odměna ze všech ministerstev, a to 256 tisíc korun pro náměstka. Pro kterého, to ministerstvo nesdělilo, uvedlo ale, že odměna byla za řešení pandemie. Tuto oblast měl z náměstků nejvíc na starosti právě Prymula – určitou dobu velel krizovému štábu a následně řídil projekt chytré karantény.

Jednou z podmínek ve výběrovém řízení na náměstka byla způsobilost seznamovat se s utajovanými informacemi alespoň stupně utajení „Důvěrné“. Takovou prověrku měl předložit i předchozí náměstek Prymula, ale nepředložil. Poslední posunutý termín byl do konce června.Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky