Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pondělí 10. květen 2021 | Svátek má Blažena
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

FN Olomouc vytvořila vlastní aplikaci pro videokonzultace

foto: FN Olomouc

FN Olomouc vytvořila vlastní aplikaci pro videokonzultace

24.07.2020 10:49
Zdroj: MT
Autor: red
Národní telemedicínské centrum při Fakultní nemocnici v Olomouci představilo webovou aplikaci pro dálkovou videokonzultaci pacienta s lékařem. Jmenuje se TM portál FNOL a k nalezení je na adrese konzultace.fnol.cz.

Pacient se nejprve do portálu registruje. Vyplní, do jaké ambulance dochází. Vybrat může z ambulancí, které jsou do projektu zahrnuty. Pak může pacient odeslat lékaři žádost o videokonzultaci. Lékař nebo sestra pak potvrdí termín virtuální konzultace.

„Celé řešení bylo postaveno na open source aplikacích, které bylo možné integrovat do řešení bezplatně. Obrovskou výhodou je, že celé řešení videokonzultací běží na infrastruktuře FN Olomouc a neposílá citlivá data přes třetí stranu, jako je tomu u jiných komerčních řešení,“ uvedl náměstek informačních technologií FN Olomouc Ing. Antonín Hlavinka. FN Olomouc počítá s tím, že aplikaci budou využívat i další nemocnice.

Podle vedoucího Národního telemedicínského centra prof. Miloše Táborského byl v době omezení služeb ambulancí jedinou komunikační formou, kterou pacientům nabízeli, telefon. „Pacienti neměli možnost kontaktovat svého lékaře jinak než telefonicky. Většina chronicky nemocných pacientů, kteří docházejí do specializovaných ambulancí, neměla ani možnost zažádat si o léky jinak než telefonicky. A pokud jim lékař telefon nezvedal, tak neměli jinou možnost, jak léky získat,“ uvedl Táborský. Olomoucká webová aplikace umožní pacientovi také poslat izolovaně žádost o recept na léky.

U představení TM portálu FNOL byl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který zopakoval, že telemedicína má podle jeho názoru velký potenciál. Pro zabezpečené videokonzultace existuje několik komerčních řešení, některá byla v době koronavirových omezení k dispozici bezplatně a ani nevyžadují registraci pacienta.Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky