Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 25. únor 2021 | Svátek má Liliana
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Rekordní účast na hackathonu v IKEM

Foto: www.ikem.cz

Rekordní účast na hackathonu v IKEM

25.11.2020 08:28
Zdroj: MT
Autor: red
Do letošního Smart Health Hackathon 2020, který spoluorganizuje pražský IKEM, se přihlásilo rekordních tři sta inovátorů. Osmačtyřicetihodinový maraton se v letošním roce kvůli covidovým opatřením konal online.

Vítězem 48hodinového maratonu se stal projekt Mild Blue Breviary, inteligentní aplikace, která usnadňuje dávkování heparinu a inzulinu a může výrazně zjednodušit práci zdravotnickému personálu. Vítězný tým získal za projekt odměnu ve výši sto tisíc korun.

Tým Blue Mild účastníků Tomáš Kouřim, Marek Polák a Anastasia Surikova v rekordně krátkém čase vytvořil funkční aplikaci pro optimalizaci podávání parenterálních léků, včetně její webové verze. „Inteligentní aplikace Mild Blue se jednoduše instaluje a pochopí a nemocnice ji mohou snadno integrovat do interních IT systémů a začít používat prakticky okamžitě. K používání stačí běžný chytrý telefon, ve kterém ošetřující personál přes aplikaci uvidí informace o pacientovi, historii dávkování, výsledku, a algoritmus založený na umělé inteligenci mu zobrazí optimální dávku léku na základě aktuálních laboratorních výsledků. Po aplikaci se podaná dávka léku automaticky zaznamená do aplikace a zdravotní personál má tak všechny informace jednoduše po ruce,“ říká Tomáš Kouřim, člen vítězného týmu.

Oceněný byl také projekt týmu Stuffed scientist I.C.U.AI – systém pro monitoring a prevenci nežádoucích událostí na jednotkách intenzivní péče, který využívá živý obraz z bezpečnostních kamer (bez nutnosti nahrávání) a zpracovává jej s pomocí algoritmů hlubokého učení.

„Těší nás rekordní počet soutěžících, především velké zastoupení studentů technických oborů z celého světa. Svědčí to o tom, že i nelehké téma v online prostředí dokáže přilákat větší počet účastníků, než bychom dokázali přivítat z kapacitních důvodů v IKEM osobně,“ říká spolupořadatel Tomáš Studeník ze společnosti Insane Business Ideas. „Porota složená z odborníků bude vybírat vítěze podle originality nápadu, jeho realizovatelnosti v praxi a dopadu na lékařskou péči,“ dodal.

Mezi jedenácti výzvami pro řešení měli účastníci virtuální brevíř, aplikaci pro analýzu hojení ran z fotografie, včasnou předpověď nízkého srdečního výdeje a nízké smíšené sytosti venózního kyslíku nebo vytvoření algoritmu k identifi kaci pacientů s akutním srdečním selháním. „Zdravotnický hackathon hostíme už druhým rokem. Je neuvěřitelné, jaké nápady a řešení zdravotních problémů jsou schopny mladé týmy vymyslet během pouhých dvou dnů,“ řekl před zahájením akce Michal Stiborek, ředitel Institutu klinické a experimentální medicíny.Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky