Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 25. únor 2021 | Svátek má Liliana
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

AstraZeneca posiluje v oblasti vzácných onemocnění

AstraZeneca posiluje v oblasti vzácných onemocnění

Medical Tribune 26/2020
19.12.2020 20:33
Zdroj: MT
Autor: ač
Britská farmaceutická společnost AstraZeneca koupí za 39 miliard amerických dolarů (v přepočtu 849 miliard korun) americkou Alexion Pharmaceuticals. Firmy to oznámily 12. prosince, obchod by mohl být dokončen ve třetím čtvrtletí příštího roku. AstraZeneca tím posílí zejména v oblasti vzácných onemocnění a imunologie.

„Akvizice posiluje široký základ příjmů společnosti AstraZeneca, zároveň bude společnost globalizovat portfolio společnosti Alexion,“ uvedly firmy ve společném prohlášení.

Dosavadní akcionáři Alexionu dostanou za jednu akcii 157 dolarů, a to částečně v penězích a částečně v akciích. Budou tak ve výsledku držet 15 procent posílené AstraZeneca. Cena akcií Alexion se dlouhodobě pohybovala pod 145 dolary. Jeden z analytiků citovaných magazínem FiercePharma přesto má za to, že by mohl za Alexion jiný hráč nabídnout i více. Dohodu schválily managementy obou firem, ještě o ní ale budou hlasovat akcionáři a obchod také podléhá schválení regulátorů.

V portfoliu Alexionu je přípravek s ekulizumabem, monoklonální protilátkou k léčbě paroxysmální noční hemoglobinurie, atypického hemolyticko‑uremického syndromu, refrakterní generalizované myastenie gravis nebo neuromyelitis optica. Společnost má také silné portfolio nadějných přípravků ve vývoji. „Alexion přináší pacientům se vzácnými chorobami přípravky, které jim mohou změnit život. Tato akvizice nám umožňuje posílit naše pozice v imunologii,“ uvedl generální ředitel společnosti AstraZeneca Pascal Soriot.

„Věříme, že spojená organizace bude mít dobrou pozici, aby urychlila inovace a poskytla přidanou hodnotu pro naše akcionáře, pacienty a léčbu vzácných onemocnění,“ uvedl Ludwig Hantson, generální ředitel společnosti Alexion. Na trh léčiv pro vzácná onemocnění v poslední době vstoupily i jiné firmy, připomíná agentura Reuters. V roce 2018 se Takeda Pharmaceutical dohodla na koupi firmy Shire za 62 miliard USD a v roce 2017 Johnson & Johnson oznámil koupi firmy Actelion za 30 miliard USD.Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky