Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Neděle 28. únor 2021 | Svátek má Lumír
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Nemocnice ve Varech a Chebu mění vedení

foto, zdroj: Karlovarská nemocnice

Nemocnice ve Varech a Chebu mění vedení

13.01.2021 17:57
Zdroj: MT
Autor: ač
Do konce ledna má být vybráno nové představenstvo společnosti Karlovarská krajská nemocnice, která sdružuje nemocnice v Karlových Varech a Chebu.

Vedení Karlovarského kraje přijalo rezignaci členů představenstva Karlovarské krajské nemocnice. Nový tým představenstva krajských nemocnic by měl být vytvořen do konce ledna, kraj vypíše výběrové řízení. Podle vedení kraje sice v posledních letech došlo v Karlovarské krajské nemocnici ke stabilizaci personálu, ale nedaří se nemocnice ekonomicky konsolidovat a dosáhnout vyrovnaného hospodaření. Hejtman očekává, že nové vedení nemocnic do poloviny roku přehodnotí ekonomický výhled na letošní rok a na rok 2022.

„Představenstvo KKN odvedlo v minulosti velký kus práce, ať se to týká náboru nových zdravotníků a udržení stávajícího personálu, modernizace přístrojů, zlepšení zázemí pro pacienty i zaměstnance a zvýšení kvality péče. Přesto se společnosti ekonomicky nedaří obrátit záporný stav a posunout jej k vyrovnané bilanci. Vnímáme, že je to velmi nelehký úkol, a bereme za něj plnou odpovědnost,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.

Dosavadní předsedkyně představenstva Karlovarských krajských nemocnic Jitka Samáková uvedla, že se s krajem dohodla na opatřeních k zajištění pokračování každodenního provozu i investičních projektů.

„Je naším společným zájmem, aby rozsah i kvalita poskytované péče zůstaly zachovány,“ uvedla dosavadní předsedkyně představenstva KKN Jitka Samáková.

Změny ve vedení krajských nemocnic přicházejí krátce po sestavení nové krajské rady široké koalice v čele s hejtmanem ze STAN. Členem krajské rady je nyní i MUDr. Josef März, primář chirurgického oddělení Nemocnice v Karlových Varech a bývalý ředitel Karlovarské krajské nemocnice. KKN vedl tři a půl roku, do rezignace v roce 2017.

Bývalá hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová (ANO) výměnu vedení nemocnic během pandemie kritizovala.Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky