Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 03. březen 2021 | Svátek má Kamil
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Jak poznat legální respirátor? Průvodce je i online

Jak poznat legální respirátor? Průvodce je i online

22.02.2021 07:17
Zdroj: MT
Autor: red
Nejčastější chybou nákupčích respirátorů a dalších podobných pomůcek je, že se příliš spoléhají na předkládané dokumenty, a neověří si, jestli skutečně jsou tím, za co se vydávají.

Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví ve spolupráci s poradenskou společnosti Porta Medica vydal publikaci pro všechny, kdo nakupují roušky, respirátory a podobné prostředky, ať už jsou to jednotlivci, zdravotnická zařízení nebo státní orgány. Publikace shrnuje základní členění kategorií výrobků na ochranu dýchacích cest, legislativu, která s tím souvisí, a přináší manuál, jak u pomůcky zkontrolovat potřebná razítka.

Nejčastější chybou nákupčích bývá přílišná důvěra k formálnímu označení předkládaných dokumentů. Běžně se stává, že určitý dokument je označen jako certifikát, nebo dokonce i prohlášení o shodě, ale jeho faktický obsah tomu neodpovídá a takový dokument je zcela irelevantní a fakticky nemá žádnou hodnotu.

Vznik publikace ocenila Irena Storová, ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv. „Autorům publikace se podařilo velmi vhodně vyvážit nezbytný teoretický základ s velkým množstvím ilustrativních příkladů z reálné praxe. Jako velmi užitečné hodnotím manuály pro snadné odhalování nelegálních výrobků na trhu,“ cituje Storovou tisková zpráva k uvedení publikace.

Průvodce vychází v tištěné podobě v nákladu deset tisíc kusů, které budou bezplatně distribuovány do nemocnic, poskytovatelům sociálních služeb, státním úřadům, krajům i obcím s rozšířenou působností. On-line publikace je zároveň k dispozici na webových stránkách úřadu pro metrologii, ministerstva průmyslu a obchodu a společnosti Porta Medica k volnému využití.Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky