Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 22. duben 2021 | Svátek má Evžénie
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Správné řízení zdravotnictví je teď důležitější než kdy dříve

Správné řízení zdravotnictví je teď důležitější než kdy dříve

25.02.2021 17:06
Zdroj: Komerční sdělení
Obětavost zdravotnického personálu je v současné situaci ve zdravotnictví jednou stranou dokonalé mince. Tou druhou bezpochyby musí být efektivní řízení všech procesů. Což, nutno dodat, platí nejen nyní - celý obor z něj může profitovat i v budoucnu.

V našich životech někdy dochází k událostem, při nichž jakákoli nedokonalost vynikne daleko více než za běžné situace. Takovou událostí je i příchod koronavirové pandemie, která může potrestat naše drobné i větší slabiny. Je tak nutné si klást otázky: Lze dělat věci lépe? A pokud ano, jak?

Zásadní jsou samozřejmě příslušné znalosti a zkušenosti vedoucích pracovníků. Ty se ovšem získávají dlouho a zpravidla nikoli snadno, navíc mnohdy platí, že zkušenosti získané v minulých těžkých časech nemusejí pomoci ve zcela nové situaci. Přesto se ale nabízí jedna cesta.

Existuje skupina znalostí a dovedností, které dávají jejich držiteli široký rozhled, nadhled a flexibilitu, díky nimž bude výrazně lépe schopen zvládnout jakoukoli situaci v daném oboru. Kde je získat?

Odpovědí na tuto otázku jsou kvalitní školy s odpovídajícími studijními programy. Mezi nimi lze vyzdvihnout European School of Business & Management SE známou pod zkratkou ESBM, která nabízí mimo jiné i specializaci MBA Management zdravotnictví. Ta naprosto komplexně postihuje problematiku řízení ve zdravotnických organizacích, a to včetně mechanismů řízení, projektového plánování, řízení lidských zdrojů a samozřejmě financování.

V rámci uvedené specializace MBA studenti proniknou do podstaty systému řízení zdravotnických zařízení a seznámí se s principy fungování zdravotnictví nejen v českém, ale i mezinárodním kontextu. Tato široká škála znalostí jim pak umožní mimo jiné třeba navrhnout skutečně efektivní organizační strukturu zdravotnického zařízení, zavést vhodný kontrolní systém či navrhnout strategii a směřování organizace.

Velkou výhodou je fakt, že MBA školy na rozdíl od klasického vysokoškolského studia kladou zásadní důraz na získání praktických dovedností. Výuku tu proto zajišťují odborníci z praxe, kteří se se studenty dělí o cenné zkušenosti získané dlouholetou prací v oboru. Specializace MBA Management zdravotnictví pak kombinuje moderní e-learning s interaktivními workshopy.

A jaké jsou reálné přínosy studia? Nechme promluvit jednoho z absolventů, MUDr. Romana Gřegoře, ředitele zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje: „Byl jsem do určité míry skeptický, nakolik ve svém sice manažerském postu, ale s hodně specifickým zdravotnickým zaměřením, zúročím případně nabyté zkušenosti. Samotnému rozhodování předcházel ještě poměrně detailní výběr, kterou ze vzdělávacích institucí zvolit. Volba padla právě na ESBM a zpětně musím potvrdit, že byla naprosto správná. Osobně oceňuji jednak příznivý a mně osobně velmi vyhovující mix prezenční a distanční výuky, perfektní a kompetentní lektory s velkými zkušenostmi z praxe a v neposlední řadě precizně fungující technicko – personální zajištění včetně bezchybně fungujícího studentského portálu.“

Je známo, že kvalitní celoživotní vzdělávání je dnes nutnou podmínkou osobního kariérního růstu, ale také úspěšného řízení firem i dalších organizací. Práce ve zdravotnictví je pro mnohé posláním - a absolvování specializace MBA Management zdravotnictví na ESBM tak nabízí příležitost jak k vlastnímu rozvoji, tak k naplňování svých smysluplných životních cílů.

Dodejme, že ESBM nabízí vzdělání MBA ve dvaceti různých specializacích a studenti tak mohou své schopnosti a dovednosti pod vedením špičkových lektorů rozvíjet i v řadě dalších oblastí, mimo jiné třeba v programech Leadership a soft skills, Management inovací nebo Řízení rizik a krizový management.

Studium MBA je rozhodně skvělou příležitostí posunout se v životě vpřed. Využijte ji a přihlaste se ke studiu ještě dnes!Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky