Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 22. duben 2021 | Svátek má Evžénie
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Systém SPIS pomáhá zdravotníkům

doktor-PC V

Systém SPIS pomáhá zdravotníkům

25.02.2021 13:09
Zdroj: MT
Autor: kol
Psychické problémy, zejména deprese a úzkosti nyní postihují každého třetího a předpokládá se, že u zdravotníků může být situace ještě horší. Ani za normálních okolností, zejména lékaři, často pomoc nevyhledávají, a i proto jejich zájem o různé formy pomoci zůstává menší, než by se v tak náročné době dalo očekávat.

I anonymně může zdravotníkům pomoci Systém psychosociální intervenční služby (SPIS). V rámci týmu SPIS jsou peeři, psychologové a interventi plně k dispozici na vyžádání. O kolegiální podporu lze požádat u nejbližšího peera, krajského koordinátora nebo pokud chce zdravotník zůstat v anonymitě, může najít podporu na peer lince, kde mu kromě telefonické podpory mohou pomoci s hledáním vhodného osobního kontaktu na peera. Pokud zdravotnické zařízení nedisponuje peerem, není problém se obrátit na jiné pracoviště, kde tým již funguje a podporu zajistit třeba i přes telefon nebo skype.

Podle garanta systému SPIS PhDr. Lukáše Humpla i v případě, že zařízení svůj tým má, lze využít peera z jiného pracoviště. „To využívají hlavně zdravotníci, kteří chtějí zůstat v anonymitě nebo se jejich problém týká závažné záležitosti, která má souvislost s výkonem práce, konflikty, vnitřními problémy pracoviště, porušením standardů, poškozením pacienta atd. a je pro ně nepřijatelné, aby jejich identita byla v daném zařízení vyzrazena. Systém, který zatím funguje v desítkách nemocnic, tedy umožňuje velkou variabilitu a svobodu ve využití pomoci, kterou zdravotníkům nabízí,“ říká PhDr. Humpl.

Linka kolegiální podpory SPISCopyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky