Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Neděle 25. červenec 2021 | Svátek má Jakub
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Covidové odměny by mohly být ve výplatě za květen

Doc. Jan Blatný, foto: J. Koťátko

Covidové odměny by mohly být ve výplatě za květen

Medical Tribune 04/2021
05.03.2021 12:00
Zdroj: MT
Autor: ač
Na zvláštní odměnu by tentokrát měli dosáhnout i zdravotníci z ambulantního sektoru, potvrdil znovu ministr Jan Blatný. O náklady se podělí státní rozpočet a zdravotní pojišťovny.

Na odměny zdravotníkům za covidový zápřah dá stát v novém dotačním programu 11 miliard korun a zdravotní pojišťovny dalších 11 miliard. Celkem tak bude na „covidové“ odměny vydáno v této fázi dvakrát více prostředků, než loni. Státní dotační program má financovat odměny pro zdravotníky zaměstnané v nemocnicích podobnou formou, jako tomu bylo loni. Odměny mají podle odhadu ministra zdravotnictví doc. Jana Blatného dostat ve výplatě za květen, tedy v červnu. Na rozdíl od loňského roku se má ale dostat i na odměny pro zdravotníky v ambulantní sféře. Pro ně budou určené mimořádné finance od zdravotních pojišťoven, rozdělené novelou loňské kompenzační úhradové vyhlášky. Ta by měla být podle vyjádření Blatného dokončena v průběhu března.

„Všem zdravotnickým pracovníkům v nemocnicích budou vyplaceny odměny za nadúsilí, které je spojené s druhou částí epidemie, tak jako tomu bylo v loňském roce,“ uvedl doc. Blatný na brífinku 5. března. „V pondělí budu předkládat na vládu návrh dotačního programu, během příštího týdne by měl být vypsán. Předpokládáme, že by tyto odměny měly být zdravotníkům vyplaceny ve výplatách za květen,“ uvedl ministr.

Stejně jako loni tak do nemocnic poputuje ze státního rozpočtu na odměny zhruba 11 miliard korun a zdravotníkům bude náležet odměna až do 75 tisíc korun hrubého.

Navíc ale tentokrát budou zdravotní pojišťovny podle ministra financovat odměny v ambulantním sektoru, a to tak, aby i tady mohli zdravotníci dostat až 75 tisíc korun navíc. „V průběhu března by měla být dokončena nová kompenzační vyhláška, kde budou zohledněny tyto odměny,“ řekl ministr. Uvedl, že si je vědom, že je zátěž zdravotníků enormní, a že si jejich práce váží.Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky