Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 18. květen 2021 | Svátek má Nataša
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Nové pavilony náchodské nemocnice

zdroj: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a. s.,

Nové pavilony náchodské nemocnice

Medical Tribune 06/2021
12.04.2021 10:23
Zdroj: MT
Autor: red
V nových budovách vybudovaných v nemocnici v Náchodě začalo pracovat ortopedické oddělení, modernizace pokračuje.

Dva nové pavilony krajské Oblastní nemocnice Náchod, budovy J a K za více než miliardu korun, začaly sloužit lůžkové péči. Po Velikonocích v nových prostorách začalo po posledních úpravách a odstranění závad fungovat ortopedické oddělení. Už dříve se do nové budovy stěhovala administrativa, fungoval zde také ambulantní covidový stacionář.

„V náchodské nemocnici se skutečně odehrávají zcela zásadní věci, první nastěhovaní pacientů na lůžkové oddělení i první operace. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na stavbě a vybavení velké části nové nemocnice třetího tisíciletí v Náchodě podíleli,“ řekl MUDr. Zdeněk Fink, radní pro zdravotnictví Královéhradeckého kraje.

„Jsme rádi, že budeme moci opět začít normálně pracovat. Chystáme se zprovoznit operační sály, a i když operační programy nebudou v první fázi ještě v plném objemu, tak doufám, že v horizontu několika týdnů se budeme moci vrátit k naší běžné činnosti, kterou jsme od října nemohli vykonávat,“ řekl primář ortopedického oddělení MUDr. Roman Umlauf.

„Pokud se bude covidová situace nadále zlepšovat, počítáme s postupným přesunem dalších oddělení ze starých budov do nových. Před dalším stěhováním však potřebujeme uzavřít naši největší covidovou stanici, která čítá třicet lůžek na oddělení chirurgie, což může ještě jeden až dva týdny trvat,“ vysvětlil další plány ředitel nemocnice Jan Mach.

Na dokončenou dostavbu a modernizaci náchodské nemocnice naváže další etapa. Ta spočívá v demolici pavilonu E a výstavbě nového a dále adaptaci pavilonu D a výstavbě nového spojovacího koridoru. Celkové investiční náklady se odhadují na 580 milionů korun bez DPH.Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky