Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 19. říjen 2021 | Svátek má Michaela
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Bonus pro PL za nově očkované seniory

Vakcína proti COVID-19. Foto: Jiří Koťátko

Bonus pro PL za nově očkované seniory

Medical Tribune 17/2021
04.09.2021 10:46
Zdroj: MT
Autor: red
Pojišťovna se snaží motivovat praktické lékaře, aby vyhledali a přesvědčili o očkování dosud nenaočkované pacienty z rizikových skupin.

Všeobecná zdravotní pojišťovna zavedla od 1. září nový výkon edukace očkování proti COVID‑19 u rizikových pacientů. Za vyhledání, poučení a vakcinaci pacienta, který dosud nebyl proti covidu očkován a který spadá do rizikové skupiny, zaplatí pojišťovna praktickému lékaři 380 korun navíc nad úhradu očkování. Pojišťovna se tím snaží dát lepší prostor pro očkování imobilních pacientů v domácím prostředí a motivovat praktiky, aby zkontrolovali, kteří jejich registrovaní pacienti zatím na očkování nebyli.

Do rizikové skupiny, za kterou bude vyplácena bonifikace, patří lidé ve věku nad 60 let, pacienti po transplantacích, imobilní pacienti, onkologičtí pacienti a pacientů s vážným imunodeficitem.

Obsahem VZP‑výkonu 01307 je aktivní vyhledání rizikového neočkovaného pacienta všeobecným praktickým lékařem z výčtu registrovaných pojištěnců a jeho následná edukace. Výkon končí aplikací očkovací látky proti onemocnění COVID‑19.

„V populaci stále zůstává neočkovaná část rizikových pacientů. Výkon by měl uhradit praktickým lékařům jejich snahu oslovit pacienty z těchto rizikových skupin,“ říká Viktorie Plívová, tisková mluvčí VZP ČR. „Primárním cílem je ochránit nejzranitelnější skupiny obyvatel, které ještě nebyly očkovány. Mohou to být lidé, kteří možná mají své pochybnosti, možná čerpají informace či dezinformace z neověřených zdrojů. Ani lékaře, ani pacienty samozřejmě nechceme a nemůžeme do ničeho nutit, my jim pouze nabízíme možnost, jak usnadnit vzájemnou komunikaci, zprostředkovat klientům informace od jejich lékaře, kterého znají, důvěřují mu. Objektivně právě lékařům s takovou agendou mohou vznikat další náklady, administrativní i časové, proto jsme k takovému kroku přistoupili,“ vysvětluje Plívová.Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky