Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 22. září 2021 | Svátek má Darina
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Novým náměstkem ministra zdravotnictví Milan Blaha z ÚZIS

Ing. Milan Blaha, foto: J. Koťátko

Novým náměstkem ministra zdravotnictví Milan Blaha z ÚZIS

07.09.2021 14:31
Zdroj: MT
Autor: ač
Měsíc před sněmovními volbami nastupuje do nejužšího týmu ministra nový náměstek. Stal se jím Milan Blaha, který byl dosud zástupce ředitele ÚZIS pro IT. Věnovat se bude zejména elektronizaci.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jmenoval novým náměstkem Milana Blahu. Milan Blaha přichází na ministerstvo zdravotnictví z Ústavu zdravotnických informací a statistiky, kde se v poslední době věnoval zejména rozvoji systémů v souvislosti s epidemií COVID-19. Na ministerstvu se zaměří zejména na oblast IT a elektronizace zdravotnictví.

„Oblasti elektronizace a rozvoje informačních technologií se ve zdravotnictví stávají stále důležitější. Jmenoval jsem proto náměstkem ministra zdravotnictví Milana Blahu, který má jak adekvátní vzdělaní, tak vhodnou praxi pro to, aby nástroje IT do zdravotnictví implementoval a podílel se na stále větší elektronizaci. Již dříve se velkou měrou podílel na přípravě zákona o elektronizaci zdravotnictví, který pomůže tyto oblasti legislativně ukotvit,“ popisuje přínosy nového náměstka ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Zákon o elektronizaci zdravotnictví byl v srpnu definitivně schválený a od ministerstva a ÚZIS se teď očekává, že v termínech daných zákonem vybuduje infrastrukturu pro elektronizaci zdravotnictví. Ministerstvo má zřídit jednotlivé systémy Integrovaného datového rozhraní k 1. lednu 2023. Soutěž na druhou etapu budování Integrovaného datového rozhraní po námitkách jednoho z uchazečů o zakázku v současnosti řeší Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Takzvanými politickými náměstky ministra zdravotnictví, kteří pod sebou nemají přímo řízení žádné sekce ministerstva, byli v tomto volebním období už Ing. Vlastimil Vajdák, MUDr. Martin Havrda, Ing. Pavla Seilerová, prof. Vladimír Černý, MUDr. Alena Šteflová, PharmDr. Lubomír Chudoba nebo Mgr. Filip Vrubel.

Ing. Milan Blaha, PhD. vystudoval obor biomedicínská elektronika a biokybernetika na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií na Vysokém učení technickém v Brně. Naposledy působil jako zástupce ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky pro IT a komunikaci. Mimo jiné stál např. za realizací Zákona o elektronizaci zdravotnictví, za výstavbou Národního zdravotnického informačního systému a podílel se také na informačních systémech souvisejících s epidemií COVID-19. Dříve Milan Blaha působil např. v Institutu klinické a experimentální medicíny nebo v Institutu biostatistiky a analýz.


Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky