Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 22. září 2021 | Svátek má Darina
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Testování v zařízeních následné péče

Foto: shutterstock.com

Testování v zařízeních následné péče

13.09.2021 09:40
Zdroj: MT
Autor: red
Zaměstnanci v nemocnicích následné péče, kteří nejsou očkovaní, ani neprodělali v posledních šesti měsících covid, se budou povinně testovat antigenními testy na SARS-CoV-2.

Od 20. září se budou povinně testovat na přítomnost viru SARS-CoV-2 zaměstnanci i pacienti v zařízeních následné lůžkové péče. Testování se bude opakovat každý týden.

Obdobně je testování povinné už od začátku září v dlouhodobé lůžkové péči a v zařízeních sociálních služeb jako domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy pro seniory, týdenní stacionáře a pobytové odlehčovací služby.

Testovat se nemusí ti zaměstnanci a klienti či pacienti, kteří jsou očkováni a mají 14 dní od poslední dávky, ani ti, kteří byli před méně než 180 dny pozitivně testovaní na covid a už nejsou v izolaci, ani ti, kteří mají čerstvý negativní test PCR.

Testovat se má rychlými antigenními testy, které odebírá tamní zdravotník nebo nasmlouvaný poskytovatel. Zaměstnanec, který má pozitivní antigenní test a nemá žádné příznaky, odchází z práce a absolvuje konfirmační PCR test.

„Přes veškeré vyvinuté úsilí stále téměř 20 % obyvatel v nejrizikovější populační kategorii (80+) není naočkováno ani jednou dávkou. Proočkovanost tak stále v této kohortě není dostatečná,“ píše ministerstvo zdravotnictví v odůvodnění mimořádného opatření k testování zaměstnanců a klientů sociálních služeb. „Ani proočkovanost pracovníků zařízení poskytovatelů sociálních služeb není dostatečná. Za doporučenou minimální proočkovanost lze dle britské pracovní skupiny sociální péče považovat 80 % u pracovníků v sociálních službách...“ píše se dále v odůvodnění.

Klienti sociálních pobytových zařízení patří mezi nejvíce ohrožené. Celkem zemřelo na covid v ČR k 6. srpnu 30 363 osob, z toho 3 418 klientů v pobytových sociálních službách.Copyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky