Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 27. květen 2020 | Svátek má Valdemar

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Konec ohavnostem?

Konec ohavnostem?

25.05.2009 08:32
Zdroj: www.tribune.cz
Autor: MUDr. Tomáš Rozsíval
My, lékaři, nejsme mašinfírové, kteří si dupnou, vláda si sedne na zadek a ejhle, mají na mzdách přidáno tu tisíc, tu dva tisíce. Na takové archetypy, jako jsou lékaři, učitelé, kunsthistorici a podobní plebejci, na ty se odjakživa bere ohled až jako na ty poslední....

Jiří Hanák se v Rudém právu rozepsal o tom, že skončí jeden z nejohavnějších a nejarogantnějších počinů Topolánkovy vlády. Totiž tzv. regulační poplatky ve zdravotnictví.

Popisuje stupeň nadutosti Topolánkovy vlády, cituje Ústavu a nejraději by vše odhlasované ihned zrušil. Na zdraví máme přece všichni stejný nárok, že? Ústava nám ho přece zaručuje.

Jenže problém je trochu třeba uchopit i z druhé strany. My, lékaři, nejsme mašinfírové, kteří si dupnou, vláda si sedne na zadek a ejhle, mají na mzdách přidáno tu tisíc, tu dva tisíce. Na takové archetypy, jako jsou lékaři, učitelé, kunsthistorici a podobní plebejci, na ty se odjakživa bere ohled až jako na ty poslední.

A tak se hra na přetahovanou mezi Rathem a ODS hraje dále a čím dále metodami nevybíravějšími. Přitom vše jako obvykle zavinili politici. Kdyby nevytvářeli stupidní regulační vyhlášky již za ministrování přítele Ratha, nemusely by následovat další regulace z doby vlády Julínkovy a věc se mohla vyřešit zcela jednoduše, jen nastavením patřičných hodnot bodů do Seznamu výkonů, podle kterých hradí zdravotní pojišťovny práci lékařů.

Kdyby Komora, resp. Svaz českých lékařů striktně trvaly na svém a dařilo se jim zlobbovat ještě více Topolánkovu vládu, nemuseli bychom se dnes s prosíkem dožadovat slyšení u dalších a dalších tu politiků, tu úředníků, kteří žádný z nich nemá tu kompetenci s tím cokoliv udělat.

A nikdo z nich také bohužel ničemu nerozumí a musel by si k tomu nechat udělat podklady, které musí nejprve prostudovat, udělat si na věc názor a poté konat, jak mu zavelí jeho stranický maňáskový hybatel.

A přitom by stačilo tak málo. Sehnat pár poslanců k podání pozměňovacího návrhu a během období překlenovacího vládnutí soudruha statistika Fischera se pokusit namísto porcování medvěda, rozporcovat ty miliony do navýšení bodových hodnot tohoto nešťastného Seznamu výkonů.

Myslíte si, že tento výkon je natolik nepředstavitelný, že nestojí zato, už to konečně zatraceně zkusit, pane Kubku, prezidente ČLK?

MUDr.Tomáš Rozsíval, www.tribune.czautor je O
RL lékař, Opava
rozsival.orl@coms.czCopyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky