Přeskočit na obsah

Mají nemocnice dost peněz pro léčbu parkinsoniků?

Jaké kroky dělá VFN, aby zvýšila rozpočet pro léčení parkinsoniků?

My jako nemocnice, která poskytuje péči pacientům v centrovém režimu, to znamená buď v režimu, kdy se jedná o centra spojená přímo s konkrétním léčivem nebo diagnózou, anebo v režimu spojeném s centrem konkrétních pracovišť, což je zrovna tento případ, to znamená Neurologická klinika a Centrum hluboké mozkové stimulace, standardně vyjednáváme se zdravotními pojišťovnami.

Co to znamená konkrétně pro kliniku?

Klinika dostává od nás na začátku roku výkonový plán, co je s pojišťovnou zatím dojednáno. Má příležitost, a my jsme tomu rádi, s námi diskutovat svoje představy o tom, jak by péče mohla v daném roce vypadat. A pokud se představy liší od toho, jaká je současná dohoda, tak samozřejmě do jednání s pojišťovnou nemocnice vstupuje.

Daří se vám přesvědčit pojišťovny k navýšení a jak potřebu dokládáte?

Musíme vždy vše dokládat, na to jsme už zvyklí. A jsme také zvyklí dokládat čísla. Musíme tedy dokládat dodržení daných pravidel a finančních rozpočtů, na kterých jsme se dohodli s pojišťovnou. V rámci těchto pravidel nemáme zásadní problémy. Nedokážu předjímat, jak jednání pro příští rok dopadne konkrétně pro pacienty s Parkinsonovou nemocí, ale většinově se s pojišťovnami dohodneme, buď tak, jak potřebujeme my, anebo na nějakém rozumném kompromisu.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Koukolík: Kdo zapomene na svou minulost

31. 3. 2023

O extremismu slyšíme denně. V případě islámu pak o vztahu extremismu a náboženství. Naproti tomu se málo ví o vztahu náboženství k extremismu…

Jen když se nás bojí

3. 3. 2023

Uvedu jen část slov vyjadřujících ohrožení, která se v současnosti objevují ve všech sdělovacích prostředcích:

Fanatici

17. 2. 2023

Asi 1,3 miliardy lidí na světě kouří, 240 milionů lidí je závislých na alkoholu, 15 milionů lidí na nitrožilních drogách, mnoho lidí je závislých na…