Přeskočit na obsah

Platová třída bez ARIP

V současné době pracuji jako všeobecná sestra na JIP jsem zařazena do 9. platové třídy. Mám vysokoškolské vzdělání (ošetřovatelství), ale nemám ARIP. Nyní nastupuji na místo staniční na standardní oddělení. Mám nárok na vyšší platovou třídu 10. či 11.?

Mgr. Jiří Knott

Z vámi poskytnutých údajů se jeví jako pravděpodobné, že na oddělení JIP jste v 9. platové třídě poskytovala vysoce specializovanou ošetřovatelskou péči pod odborným dohledem.

Po přechodu na místo staniční sestry na standardním oddělení zůstane vaše platové zařazení pravděpodobně nezměněno budete poskytovat, nyní již bez odborného dohledu, „jen“ základní nebo specializovanou péči. Výkon funkce staniční sestry bude finančně ohodnocen příplatkem za vedení. Pokud byste však vykonávala nebo řídila i náročnější činnosti, budete zařazena do vyšší třídy odpovídající těmto činnostem.

Zdroj: www.tribune.cz

Sdílejte článek

Doporučené

Deepfake

18. 11. 2022

Deepfake, spojení slov deep (hluboký) a fake (podvržená informace), je souhrnný pojem pro vytváření, manipulaci a modifikaci dat automatizovanými…

Utáhnout na vařené nudli

11. 11. 2022

Jakmile po něčem pátráte na internetu, vyhledavač nabídne odpovědi. Obvykle jich bývá víc a jsou v nějakém pořadí. Většina lidí je prohlíží v tom…