Přeskočit na obsah

Platová třída po mateřské

Budu končit mateřskou dovolenou a chtěla jsem si zjistit, do jaké platové třídy budu zařazena, ale bohužel jsem to nikde nenašla, můžete mi prosím poradit? Jsem zdravotní sestra pro JIP.

Mgr. Jiří Knott

Zaměstnavatel zařazuje zaměstnance do té platové třídy, ve které je v katalogu prací zařazena nejnáročnější práce, jejíž výkon po něm požaduje. Z poskytnutých informací, zejména pro nedostatek údajů o budoucí práci a případné specializované způsobilosti, nelze vaše budoucí platové zařazení dovodit.

Je proto možno pouze uvést, že všeobecné sestře, poskytující základní a specializovanou ošetřovatelskou péči pod odborným dohledem, náleží zařazení do 8. platové třídy. Pokud tato sestra poskytuje komplexní základní nebo specializovanou ošetřovatelskou péči bez odborného dohledu, nebo vysoce specializovanou ošetřovatelskou péči pod odborným dohledem, zařadí se do 9. platové třídy.

Zařazení do 10. platové třídy pak přísluší všeobecné sestře, která poskytuje vysoce specializovanou ošetřovatelskou péči bez odborného dohledu. To ovšem platí jen za předpokladu, že je Vaším zaměstnavatelem příspěvková organizace nebo stát, kteří zaměstnancům poskytují plat. Pokud byste nastoupila do zdravotnického zařízení podnikatelského charakteru, měla byste mzdu v dohodnuté výši, nejméně však na úrovni zaručené mzdy.

www.tribune.cz

 

Zdroj: www.tribune.cz

Sdílejte článek

Doporučené

Odliv

24. 11. 2023

Racionalita, unikátní a největší výtvor řecké antické filosofie a jejích pokračovatelů, je namáhavá. Natož moderní vědecké myšlení, které, dejme tomu…

Není vše ztraceno

20. 10. 2023

Stárnutí a stáří nemá dobrou pověst, i když jsme docela zdraví a hmotně zajištění. Epizodická paměť, která zaznamenává osobní události, je ve stáří…