Přeskočit na obsah

Sestra vyzývá kolegyně: podpořme lékaře!

Naše země žije nyní akcí lékařů DO, pan prezident pronesl projev v duchu "republiku si rozvracet nedáme", zástupkyně nelékařů za nás všechny vyslovila názor, že jsme spokojené a trpělivě vyčkáme na změny. Taky už sem někde něco podobného slyšela, nemluvě o tom, že je mi jasně řečeno co a jak si mám myslet. A to už tady také bylo.

Lékaři jsou označování za vyděrače a je jim předhazován slib...slib,ve kterém není ani zmínka o tom,že by měli léčit zdarma,žít v chudobě a sponzorovat zdravotnictví,zatímco peníze na něj vybrané se jako přetržená přehrada tečou  do cizích kapes,kdy peníze nejen na platy zdravotníků, ale také na léčbu jsou používány ke korupci a jiným.Sami lékaři nejlépe ví, jak to chodí.A nebylo by od věci,kdyby to zveřejnili.

I nelékaři mají své problémy s tím, jak je zdravotnictví vedeno, jak bylo zničeno vzdělávání,vymyšleno několik verzí, kdy žádná pořádně nefunguje,vyžadováno vysokoškolské studium, které je jen obecného směru a prakticky sestry nikam neposouvá, protože pro takovou sestru není vlastně náplň práce a specializace,které přinášejí užitek jsou jen dlouhodobými kurzy.

Registrace je jen a pouze hon na kredity, za vlastní a ve vlastním čase, přičemž celá registrace živí přebujelý aparát NCONZO. Oborová organizace se za nás nepostaví a jsou od nich slyšet jen prázdné sliby,to v lepším případě.

Milé kolegyně a kolegové…nikdo za nás nic nevyřeší a tvářit se, že to tak bude je holý nesmysl. Všichni máme co ztratit, ale neměli bychom před tím, co se kolem nás všech děje zavírat oči a tvářit se,že nás se to netýká.

Zapomeňte teď na spory, které tu s kterým lékařem máte, to je věc osobní, podpořte lékaře jako profesi, podpořte své kolegy a kolegyně. BUĎME TÝM.

Jsem zdravotní sestra a mám svou práci ráda, pracuji ve zdravotnictví dost dlouho, abych mohla srovnávat a musím říct, že to, co se děje za bezostyšnost v této době nemá hranice.

Souhlasím s protestem lékařů a rozhodně jsem na jejich straně. Nechci,aby za mne mluvila předsedkyně čehokoli.

Monika Muroňová,VFN Praha

Zdroj: www.tribune.cz

Doporučené

Koukolík: Klokánci

5. 5. 2023

Díváte‑li se, jak maminky a tátové komunikují s nejmenšími dětmi, všimnete si koordinace pohybů, doteků, zvuků, pohledu, neverbálních signálů…