Přeskočit na obsah

LEDIM 2021 – letní internistické osvěžení

Česká internistická společnost ČLS JEP ve spolupráci s Nadačním fondem české interny totiž pořádají 23.–25. června 2021 Letní dny interní medicíny, které se uskuteční v prezenční podobě v pražském konferenčním centru CUBEX. Pokud jste si však již zvykli na virtuální akce nebo se nebudete moci kongresu zúčastnit osobně, budete mít současně možnost se k němu připojit i online.

Jak připomíná prof. MUDr. Richard Češka, CSc., předseda pořádající odborné společnosti, jedná se o postgraduálně zaměřenou akci s poměrně širokým záběrem a přesahem do mnoha medicínských disciplín. Kromě přehledu novinek z většiny interních oborů, diskusí typu „pro a proti“ či recentně publikovaných výsledků klinických hodnocení zaznějí i dvě přednášky od zahraničních expertů. Pozvání na kongres přijal prof. Sverre Erik Kjeldsen z univerzitní nemocnice v norském Oslu, který představí kritické review randomizovaných studií u pacientů s hypertenzí a se srdečním selháním se zachovanou ejekční frakcí. Nahlédnout do budoucnosti hypolipidemické léčby pak budou moci účastníci kongresu spolu s Dr. Peterem Lansbergem, lipidologem a inovátorem z nizozemského Amsterdamu. Vedle odborných medicínských témat nebudou v programu chybět ani ryze praktické přednášky – například o tom, jak správně vykazovat v interně.

Seminář nejen pro mladé

Zvláštní pozornost si podle prof. Češky zaslouží také seminář věnovaný problematice atestačních otázek z vnitřního lékařství, jenž se uskuteční 24. června pouze prezenčně. Určen je především mladým internistům, ale i všem ostatním, kteří si chtějí osvěžit paměť nebo načerpat nejmodernější znalosti z oboru. Program bude zaměřen na vybraná témata z nefrologie, angiologie, kardiologie, diabetologie, hematologie, revmatologie, intenzivní medicíny, gastroenterologie a ze zobrazovacích metod. Pro prvních 50 registrovaných ve věku do 35 let je účast na celém kongresu LEDIM zdarma.

Podrobné informace včetně registračních formulářů na prezenční i online účast najdete na webu www.ledim.cz.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené