Přeskočit na obsah

Lékaři nyní v Praze diskutují o ateroskleróze

V rámci Mezinárodní školy pro výzkum aterosklerózy 2011 (International Atherosclerosis Research School 2011, iARS) diskutují světoví odborníci společně s budoucími vědci a s lékaři o nejnovějších poznatcích získaných z výzkumu a léčby aterosklerózy. Nejsou opomenuta ani související onemocnění jako choroby srdce, poruchy lipidového metabolismu a diabetes mellitus 2. typu.

 

Praha. Ve dnech 21. – 26. srpna Praha poprvé hostí Mezinárodní školu pro výzkum aterosklerózy

(International Atherosclerosis Research School, iARS). Toto mezinárodní vědecké setkání probíhá v Hotelu Nosál (U Michelského lesa 1157, Praha 4 – Krč, 140 00). Konference je podporována Evropskou společností pro aterosklerózu (European Atherosclerosis Society, EAS) a společnostmi Pfizer a KRKA.

 

Světová zdravotnická organizace (WHO) odhaduje, že v EU každoročně zemře na kardiovaskulární onemocnění 1,5 milionu lidí a roční náklady související s těmito onemocněními činí cca 100 miliard eur. Podpora mladých vědců je proto jednou ze zásadních výzev současného vzdělávání v medicíně. iARS umožňuje, aby po dobu šesti dnů společně pracovali a diskutovali nadějní budoucí vědci ze 14ti evropských zemí s mezinárodně renomovanými odborníky. Konferenci organizuje MUDr. Michal Vrablík, Ph.D. z Univerzity Karlovy v Praze a dr. Alexander Laatsch, vědec z University Hospital Hamburg-Eppendorf v německém Hamburku. Oba již organizovali iARS loni v Hamburku a v minulosti se podíleli na ročnících, které se věnovaly stejnému tématu.

 

Organizátoři věří, že letošní program iARS nabídne účastníkům nové podněty a perspektivy a povede k zahájení nové mezinárodní vědecké spolupráce.

iARS nabízí jedinečný prostor, kde mohou mladí talentovaní vědci a klinikové potkat etablované lídry výzkumu aterosklerózy a cévních onemocnění, diskutovat s nimi a rozšiřovat tak své teoretické i praktické znalosti. Nejdůležitějším momentem zůstává vytvoření mezinárodní spolupráce, která zvýší úspěšnost výzkumu a klinické péče v evropském regionu”, říká Michal Vrablík.

 

Specifickým rysem iARS je vysoce interaktivní uspořádání konference, při němž nedochází jen k dialogu s účastníky, ale také s mezinárodními pedagogy. Zkušenosti z minulých let ukázaly, že právě takto utvořená mezinárodní síť vazeb může být startovním bodem nové vědecké spolupráce. “Individuální a trvalé vazby utvořené na iARS mohou formovat výzkumné komunity zítřka”, potvrzuje dr. Laatsch.

Tisková zpráva UK Praha

www.tribune.cz

Zdroj: UK Praha

Sdílejte článek

Doporučené