Přeskočit na obsah

Miliony ústenek začnou vyrábět na Vysočině

Nové linky řádově za desítky milionů korun budou umístěny ve výrobním závodě HARTMANN – RICO v Havlíčkově Brodě. Plánovaný měsíční objem výroby ochranných masek a respirátorů celkem by měl být 2,5 milionu kusů.

Kritický nedostatek ochranných pomůcek vychází také z faktu, že se nevyrábí na území České republiky, uvádí společnost HARTMANN – RICO. „V souvislosti s aktuální situací na trhu se zdravotnickými ochrannými pomůckami a vývojem nemoci COVID-19 jsme hledali řešení, jak takto nepříznivou situaci ulehčit dostatečným množstvím vhodných produktů, které by se vyráběly v rámci ČR. Ve čtyřech lokalitách vyrábíme jednorázové operační sety a roušky pro operační sály. Využijeme tohoto know-how právě k rozšíření výroby ochranných masek a respirátorů,“ říká Pavel Fuchs, člen představenstva a výrobní ředitel HARTMANN – RICO. „Pevně věříme, že v tak nelehké době získáme podporu všech potřebných institucí a výrobu budeme moci zahájit co nejdříve,“ dodal .

Společnost prosadila tuto investici u vedení skupiny HARTMANN. Podle Fuchse má tento krok kromě byznysového pohledu přesah do společenské odpovědnosti firmy. „Od počátku krize jsme zvažovali různé možnosti. Posílení výroby ochranných masek a respirátorů v České republice byla jednou z alternativ. Povedlo se prosadit tuto variantu a my věříme, že i takto přispějeme k dlouhodobému řešení této mimořádné situace i jistotě pro případné krizové situace v budoucnosti,“ upozorňuje Pavel Fuchs.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené