Přeskočit na obsah

Systém SPIS pomáhá zdravotníkům

I anonymně může zdravotníkům pomoci Systém psychosociální intervenční služby (SPIS). V rámci týmu SPIS jsou peeři, psychologové a interventi plně k dispozici na vyžádání. O kolegiální podporu lze požádat u nejbližšího peera, krajského koordinátora nebo pokud chce zdravotník zůstat v anonymitě, může najít podporu na peer lince, kde mu kromě telefonické podpory mohou pomoci s hledáním vhodného osobního kontaktu na peera. Pokud zdravotnické zařízení nedisponuje peerem, není problém se obrátit na jiné pracoviště, kde tým již funguje a podporu zajistit třeba i přes telefon nebo skype.

Podle garanta systému SPIS PhDr. Lukáše Humpla i v případě, že zařízení svůj tým má, lze využít peera z jiného pracoviště. „To využívají hlavně zdravotníci, kteří chtějí zůstat v anonymitě nebo se jejich problém týká závažné záležitosti, která má souvislost s výkonem práce, konflikty, vnitřními problémy pracoviště, porušením standardů, poškozením pacienta atd. a je pro ně nepřijatelné, aby jejich identita byla v daném zařízení vyzrazena. Systém, který zatím funguje v desítkách nemocnic, tedy umožňuje velkou variabilitu a svobodu ve využití pomoci, kterou zdravotníkům nabízí,“ říká PhDr. Humpl.

 

Linka kolegiální podpory SPIS

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Aireen se naučila poznat VPMD 

17. 7. 2024

Český startup Aireen si připsal významný úspěch. Z digitálních snímků sítnice umí poznat druhou diagnózu, věkem podmíněnou makulární degeneraci. Má…