Přeskočit na obsah

Teva Pharmaceuticals: pacienti hledají informace online, ale neví, čemu mohou věřit

Nedávný výzkum společnosti ukázal, že pacienti, zejména ti s chronickými potížemi, velmi často hledají online informace, avšak nedokáží odhadnout spolehlivost zdrojů. Teva reagovala řadou nových spoluprací a iniciativ, které by tento problém vyřešily.

První z nich je spolupráce se společností Healint, vývojářem platformy Migraine Buddy, která nabídne real-world poznatky o mnoha problémech, se kterými se potýkají pacienti s migrénou v Evropě. Platforma poskytne i statistická data složená z anonymních dobrovolných příspěvků pacientů a výzkumu. Informace od samotných pacientů, v dosud nebývalém rozsahu, podpoří tvorbu edukativního a podpůrného obsahu pro lékaře a specialisty, kteří budou mít zájem o zlepšení svých znalostí migrény, aby tak mohli bez oddalování poskytovat efektivní odbornou péči svým pacientům.

Nedávný výzkum mezi lékařskými odborníky potvrdil, že i oni mají rostoucí zájem o digitální formu vzdělávání spojitelnou s denní prací. DRG Digital report z roku 2017 zjistila, že lékaři dnešní mladé generace čím dál více spoléhají na digitální informační zdroje a hledáním odborných informací v externích digitálních zdrojích včetně odborných webů stráví až 3 hodiny. Online lékařské časopisy a odkazy vyhledávají mnohem častěji než jejich starší kolegové.

Tuto skutečnost reflektuje spolupráce Tevy s pořadateli bienální akce Migraine Trust International Symposium (MTIS), jejímž výsledkem budou zajímavé online rozhovory s předními neurology, jakým je i profesor neurologie z King's College v Londýně Peter J. Goadsby, který bude rozebírat téma „Recent advances in headache neuroimaging“. Videa a ostatní obsah budou pro delegáty z UK dostupné přímo na webu MTIS, pro ostatní na NeurologyBytes.com.

NeurologyBytes je portál evropských odborníků ve zdravotnictví vytvořený Tevou, který obsahuje různé edukační materiály především pro neurology a snaží se poskytnout právě ony chybějící spolehlivé a důvěryhodné informace.

Jak připomněl prof. Goadsby, migréna je komplexní stav, který vyžaduje široké povědomí o nemoci, aby pak pacienti dokázal svým lékařům účinně popsat své potíže. Pro správnou diagnózu a léčbu totiž lékaři od pacienta potřebují zodpovědět hodně otázek. Na nové iniciativě Tevy prof. Goadsby oceňuje i to, že spolehlivé a důvěryhodné informace poskytuje jak laikům, tak odborníkům.

Timothy White, vedoucí digitální sekce Tevy uvedl, že Teva je zavázána po celém světě pomáhat pacientům a odborníkům na cestě za zdravím, zejména těm žijícím s chronickými stavy jako migréna, poskytováním léčiv vysoké kvality i prostředků založených na lidském pochopení. Partnerství Tevy s MTIS a společností Healint, stejně jako růst její platformy NeurologyBytes.com, ukazují praktické způsoby, jak Teva převádí své vize do praxe.

Zdroj: Business Wire, dostupné na https://www.businesswire.com/news/home/20180905005871/en

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené