Přeskočit na obsah

V USA uvedli systém pro sledování užívání léků pacienty s CHOPN

Společnost zabývající se “digitálním zdravím”, Adherium, nedávno v USA uvedla technologii navrženou tak, aby pacientům s chronickou plicní obstrukční nemocí (CHOPN) a astmatem pomohla sledovat užívání jejich léků a lépe zvládat jejich zdravotní stav. Nazývá se Hailie solution a Adherium ji podle schválení FDA může prodávat přímo spotřebitelům.

Hailie solution zahrnuje 2 složky – aplikaci do chytrého telefonu s iOS nebo Androidem a senzor, který se připevní k pacientově inhalátoru. Ten sleduje užívání léku a skrze aplikaci připomíná, kdy je čas na další dávku. Studie totiž ukázaly, že více než 50 % pacientů s chronickými onemocněními neužívá své léky dle preskripce lékaře, což podle zprávy z roku 2016 vytváří globální problém, který farmaceutické společnosti stojí 600 miliard dolarů ročně. Nová, uživatelsky snadná technologie by tak měla díky lepší adherenci k léčbě zlepšit dlouhodobý stav pacientů.

Hailie solution také umožní sledovat míru užívaných léků a adherenci, což zjednoduší komunikaci mezi pacienty a lékaři. Vývoj tohoto systému trval 15 let a vychází z myšlenky, že pokud máme konečně uspět v léčbě chronických stavů, jejich kontrola a zvládání musí být zcela přirozené.

Adherium také vytvořilo online portál, kde mohou zdravotníci vidět a analyzovat data nasbíraná z pacientova senzoru. Portál si klade za cíl podpořit komunikaci mezi pacientem a zdravotníky – sdílením a monitoringem dat o užívání inhalátoru. Společnost se snaží, aby management nemoci hladce zapadl do pacientova denního života. Technologie, která přirozeně navazuje na doporučení lékaře, pozitivně ovlivní adherenci a změní zdravotní péči v plynulý kontinuální proces.

Zdroj: Iqra Mumal pro COPD News Today, dostupné na https://copdnewstoday.com/2018/08/28/adherium-launches-hailie-solution-help-copd-patients-track-medication-use/

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené