Přeskočit na obsah

Výsledky kritické péče u COVID-19 a jiných virových pneumonií

Medián doby, po jakou zůstávají pacienti s těžkým průběhem COVID 19 na britských jednotkách intenzivní péče, je šest dní.

Vyplývá to ze zprávy britské Národní inspekce a výzkumného centra pro intenzivní péči ICNARC.

Zpráva se opírá o data o prvních šesti tisících sedmi stech pacientech s COVID 19 na britských odděleních kritické péče.

Podle této zprávy bylo 49 procent pacientů s COVID 19 z jednotek intenzivní péče propuštěno a 50,7 procenta pacientů zemřelo. To je výrazně horší výsledek než u pacientů s jinou virovou pneumonií, ze kterých podle zprávy v předchozích dvou letech 78 procent bylo propuštěno a 22 procent zemřelo.

Zemřelo 50 procent pacientů s covid19, kteří neměli žádné velmi závažné komorbidity, u jiných virových pneumonií jen 19 procent.

Data pochází z ICNARC Case Mix Programme Database, což je britský národní program výsledků péče na odděleních kritické péče pro dospělé koordinovaný Intensive Care National Audit & Research Centre (ICNARC).

 

Počet pacientů s COVID-19 na odděleních kritické péče se známým výsledkem péče

Propuštěni: 2011

Zemřeli: 2067

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Máme se bát chřipky?

29. 11. 2021

Máme se bát chřipky? Pod tímto názvem se 22. listopadu 2021 konal seminář organizovaný Medical Tribune v pražském ILF. Tématy byly onemocnění…

Zajímavosti z Lipidové akademie 2021

26. 11. 2021

V jihomoravském Mikulově se ve dnech 22. až 23. října už posedmé odehrálo setkání odborníků na metabolismus krevních lipidů, Česko‑slovenská lipidová…