Studie astmatu z reálné praxe, biologická léčba a CHOPN
Společnost GSK uspořádala na kongresu Evropské respirační společnosti 2017 počátkem září v Miláně tři velmi zajímavá sympozia. První představilo…
Společnost GSK uspořádala na kongresu Evropské respirační společnosti 2017 počátkem září v Miláně tři velmi zajímavá sympozia. První představilo…
Ve dnech 13.–16. 9. 2017 se v Barceloně uskutečnil 4. mezinárodní kongres o idiopatických střevních zánětech u dětí (PIBD 2017). V rámci tohoto…
Revmatoidní artritida postihuje jedno procento populace, v ČR jí trpí na sto tisíc nemocných. I když v posledních dvaceti letech došlo k revolučním…
Po mnoho let víme, že živé organismy, včetně lidí, mají vnitřní biologické hodiny, které jim pomáhají předvídat pravidelný rytmus dne a přizpůsobovat…
Uvádíme výběr nových léčivých přípravků, u nichž Evropská léková agentura (European Medicines Agency, EMA) zaujala kladné stanovisko k udělení…
Osteoanabolikum romosozumab výrazně sníží riziko fraktur u žen s postmenopauzální osteoporózou, odhalila studie amerických lékařů publikovaná v NEJM.…
Vážený pane ministře, zcela jistě mě neznáte, ani já Vás nejspíš osobně neznám, dokonce v tuto chvíli ani ještě nevím, jak se jmenujete. Ale chápu,…
„Bylo mi 27 let, když jsem poprvé zemřel. Pamatuji si, že všude bylo bílo. Byla válka a já si připadal živý, ale popravdě jsem byl mrtvý.“ Svěrací…
V médiích i prohlášeních politiků zní varování, že kvůli nedostatku lékařů a sester je ohrožena péče o pacienty, objevují se však jen údaje staré a…
Návrh úhradové vyhlášky pro rok 2018 zcela ignoruje slib představitelů MZ ČR ze září 2016, kdy vznikla dohoda o tom, že navýšená cena lékařské práce…
Do dlouhodobého projektu redakce Medical Tribune, v němž příležitostně přinášíme zkušenosti našich lékařů z práce v zahraničí, se nově zapojila Sekce…
Mladí lékaři sdružení v pracovní skupině Kardio 35 České kardiologické společnosti připravili stručné souhrny toho podstatného, co v jednotlivých…
Na kongresu Evropské kardiologické společnosti (ESC) se od 27. do 30. srpna do španělské Barcelony sjelo na 30 000 účastníků ze 140 zemí, své…
Po šesti letech se výroční zasedání Evropské asociace pro studium diabetu vrátilo do Lisabonu, města objevitelů a mořeplavců. Na účastníky zde mimo…
Centrální úložiště elektronických receptů je v české legislativě od roku 2007 a Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) za jeho vybudování utratil…
V boji proti bakteriálním onemocněním byla v průběhu 20. století medicína velmi úspěšná. Podařilo se vyvinout velké množství účinných antibiotik.
Sepse je druhá nejčastější příčina hospitalizace pro infekční onemocnění, mortalitu odborné prameny uvádějí 20 až 30 procent, pro těžkou sepsi 40 až…
Skórovací systém Early Warning Score (EWS) přeložený z evropských systémů a otestovaný na Klinice infekčních nemocí 1. LF UK a Ústřední vojenské…
Sedmičlenný tým expertů z výzkumných a univerzitních pracovišť v Dánsku (Risskov, Aarhus a Kodaň) a USA (Baltimore, MD) vedený Ole Köhlerem řešil…
Zavedení programu na zlepšení péče snížilo až pětinásobně během osmi let riziko úmrtí u dětí v septickém stavu hospitalizovaných na emergentním…
Na Klinice infekčních nemocí 1. LF UK a ÚVN jsme v loňském roce zahájili pilotní projekt s názvem „Early Warning Score v praxi“ pod vedením přednosty…
Hrozící sepsi pozná dvaasedmdesátiletý Jiří Dundr podle mrazení v zádech. Zažil ji totiž opakovaně, v tom je jeho případ specifický. Na Klinice…
V poslední době se setkáváme s názory, že se objevují zdánlivě nové poznatky o výživě. Po podrobnější analýze některých studií tomu však tak není.…
Mimořádně rozsáhlá retrospektivní studie zpochybnila řadu dosud tvrdošíjně opakovaných pravd o skladbě potravy a o jejímu vlivu na lidské zdraví,…
Studie FOURIER a GLAGOV zaměřené na účinnost a bezpečnost inhibitorů PCSK9 prezentované na srpnovém kongresu Evropské kardiologické společnosti (ESC)…
Kardiovaskulární onemocnění mají stále smutné prvenství v celosvětové úmrtnosti. Přitom hlavní rizikový faktor – LDL cholesterol – je dnes již možno…
Kyselina močová je konečným produktem metabolismu purinů. Urikémie je standardně sledovaná a případně léčená zejména z hlediska dny a jejích…
Pacienti s nevalvulární fibrilací síní, kteří podstoupili perkutánní koronární intervenci, mají při antitrombotické léčbě dabigatran etexilátem a…
Americká vědkyně Mariann R. Piano z University of Illinois (pracoviště Chicago) konstatuje ve svém článku v srpnovém čísle odborného časopisu…
Pro cíleně působící antikoagulační léky, které postupně nahrazují warfarin, se vžila zkratka NOAC. Ta se do češtiny obvykle překládá jako „nová…
Plicní arteriální hypertenze (PAH) je závažné progredující onemocnění, v jehož terapii dochází k významnému posunu. Moderní léčba se začala objevovat…
Zdravotní pojišťovny rozeslaly od ledna 2014 do prosince 2016 přes 3,7 milionu pozvánek ke screeningovému vyšetření pro časný záchyt kolorektálního…
Paliativní medicína již má ve vyspělých zemích své stabilní místo a její problematika se stala nedílnou součástí všech významných kongresů…
Poruchy autistického spektra (PAS) v ČR podle odhadu postihují 200.000 lidí. Skutečný počet není znám, stejně jako škála postižení, věkových skupin a…
Každý den onemocní roztroušenou sklerózou v ČR tři lidé, ze dvou třetin jsou to ženy. Nejnovější data celostátního registru pacientů ReMuS ukazují…
Rizikové faktory důležité pro rozvoj postižení koronárních tepen jen zřídka působí izolovaně – u většiny pacientů je jich provázáno několik a bývá…
Dosud nejdelší observační retrospektivní studie potvrdila, že zdravotní přínosy chirurgického řešení obezity přetrvávají u většiny pacientů ještě…
Angina pectoris je onemocnění známé téměř 250 let, přesto o něm ani dnes nevíme vše. V jeho léčbě se stále převážně uplatňují starší postupy a…
V Dětském kardiocentru 2. lékařské fakulty UK a FN Motol byla v tomto roce poprvé v ČR u devatenáctiměsíční dívky použita parakorporální mechanická…
Málokteré téma vyvolává v poslední době tak bohatou diskusi jako volba metody pro náhradu aortální chlopně. Na jedné straně stojí standardní…
Hlavní snahou při vývoji moderních inzulinů je snaha napodobit fyziologické zpracování glukózy v organismu tak úzce, jak je to jen možné. Zatím…
Podle nové post‑hoc analýzy studií DUAL V a DUAL II fixní kombinace inzulinu degludek a analoga GLP‑1 liraglutidu snižuje u diabetiků 2. typu…
ALKOHOL TŘIKRÁT AŽ ČTYŘIKRÁT TÝDNĚ SNIŽUJE RIZIKO DIABETU Pití alkoholu třikrát až čtyřikrát týdně významně chrání proti rozvoji diabetu, tvrdí…
Čestná přednáška Camilla Golgiho v letošním roce patřila prof. Brianu Frierovi z Edinburghu, který se celý svůj profesní život věnuje tématu…
Evropská komise schválila k použití atezolizumab (Tecentriq, společnost Roche) pro monoterapii místně pokročilého nebo metastazujícího…
Kdo hospodaří s nulovou marží? Ad Nulová marže nemocničním lékárnám? MT 17/2017, str. A6 Nedávno jsem se dočetl, že nemocniční lékárny údajně…
Češi se se zdravotními problémy často obracejí na léčitele, kteří na rozdíl od lékařů zatížených administrativou mají na ně čas, mluví s nimi a za…
Jednou z tematických dominant letošního zasedání Evropské asociace pro studium diabetu (EASD) v Lisabonu bylo připomenutí 60. výročí prvního…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 20/2017 |
Datum vydání: | 09.10.2017 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.