Kardiologická Vídeň potřetí – studie končící i začínající
Potřetí se vracíme k zajímavému programu nedávného kongresu esC (european society of Cardiology) ve vídni, abychom vás seznámili s výsledky…
Potřetí se vracíme k zajímavému programu nedávného kongresu esC (european society of Cardiology) ve vídni, abychom vás seznámili s výsledky…
Záhadný meteorit v Peru si vyžádal stovky nemocných… Dopad meteoritu způsobil záhadné nevolnosti… Novinové titulky z tohoto týdne jako by chtěly…
Počátkem uplynulého týdne hostilo pražské Kongresové centrum významnou odbornou událost. Od 16. do 19. září zde totiž probíhal XIV. kongres České…
Pod heslem „Nutrition Integrating Medicine“ se minulý týden konal v Praze kongres Evropské společnosti pro výživu a metabolismus (ESPEN). „Není to…
Koncem června letošního roku proběhla v médiích zpráva o unikátní operaci, kterou provedli specialisté z II. chirurgické kliniky LF MU a FN u sv.…
„Povědomí o tom, že i dítě může mít problémy psychické a psychická onemocnění, která lze léčit, se nám v poslední době daří rozšiřovat. Nejen…
Právě v těchto dnech uplynulo třicet let od provedení první perkutánní transluminální koronární angioplastiky (PTCA), která vznikla na základě…
Akné rosacea je zřejmě vyvoláváno nikoli přímo bakteriální infekcí, ale příliš intenzivní imunologickou reakcí organismu. Toto zjištění by ovšem…
Počátkem září plzeňská fakultní nemocnice zažila neobvyklou slavnostní událost. Po více než třiceti letech, kdy se vedly úvahy o potřebě nové…
„Chtěla jsem, aby kniha vycházela z naší české reality a aby z ní bylo cítit, že je skutečně určená sestrám,“ říká v rozhovoru pro MT autorka…
„Také preventivní medicína zachraňuje životy, i když je to běh na dlouhou trať. Navíc předchází recidivám nemocí a zlepšuje kvalitu života,“ říká v…
Ochota darovat orgán je u české populace znatelně nižší než ochota v případě potřeby orgán přijmout. Vyplývá to z výzkumu, který pro Nadaci Karla…
Psychiatrická léčebna Bohnice minulý týden slavnostně zahájila provoz plně digitalizovaného rentgenového pracoviště. Zařadila se tak mezi několik…
„Kdo tuto akci nazývá stávkou, prozrazuje, že našim záměrům neporozuměl. V této chvíli neorganizujeme žádný nátlak, chceme upozornit na…
Musím říci, že tentokrát mě nejvíce a zcela bezkonkurenčně zaujaly názory kolegy MUDr. Bohumíra Šimka, praktického lékaře z Křemže, který nám všem…
Klinická definice anafylaxe říká, že to je souhrn náhle vzniklých závažných a život ohrožujících příznaků, vyskytujících se většinou současně na…
Přiznám se, že výsledky, na které upozorňuje článek Britští praktici neumějí EKG zveřejněný v MT č. 25/2007, mě poněkud zarazily, především v míře…
Kongresu Evropské kardiologické společnosti (ESC) ve Vídni jsme se věnovali již v minulém čísle, kde jsme zachytili hlavní myšlenky slavnostních…
„Základní opatření pro adekvátní nutriční zajištění pacientů jsou velmi jednoduchá. Jde jen o to věnovat jim dostatečnou péči. Náklady na správnou…
Kasuistika se věnuje pacientce V. P. ve věku 58 let s neúplným školním vzděláním, v plném invalidním důchodu, která byla opakovaně hospitalizována na…
Více než 23 000 účastníků, téměř 10 000 abstrakt nabídnutých kardiology z 92 zemí, z nichž tisícovka recenzentů vybrala k přednesení či k prezentaci…
Neonatologická péče je v České republice již dlouhou dobu na velmi vysoké úrovni. Dokladem toho je skutečnost, že novorozenecká mortalita je…
Minulý týden podepsal guvernér amerického státu Illinois zákon, podle kterého jsou některé skupiny pacientů při hospitalizaci povinně testovány na…
Mnoho britských praktiků nedokáže přesně diagnostikovat atriální fibrilaci z EKG záznamů. Pravděpodobnost, že se zmýlí, je dokonce vyšší než…
Česká lékařská věda není ve světě popelkou a máme odborníky, kteří se dokáží prosadit na významné posty v evropských i světových organizacích. Každá…
Nad tím, proč čeští občané navštíví lékaře v průměru třináctkrát za rok, zatímco jinde v Evropě je tento počet sotva poloviční, se ve svém příspěvku…
„Pociťuji silnou zodpovědnost za to, že když už musíme embryo zničit, měl by mít náš výzkum, pro který bude použito, smysl,“ říká v rozhovoru pro MT…
Do začátku XIV. kongresu České internistické společnosti ČLS JEP, který se koná 16. až 19. září v pražském Kongresovém centru, už zbývá jen několik…
Ministr Tomáš Julínek připravil návrhy devíti reformních zákonů pro české zdravotnictví. Tento týden se jimi zabývá vláda. Návrhy,které by měly…
Pohádky, kterým věřívali naši předkové Po stopách velikána „jedna žena, kterou jsem znal, si mně jednou postěžovala, že má málo vlasů, že jí…
Emoce kolem rosiglitazonu statistické hodnocení souboru jevů je nyní základem tzv. medicíny založené na důkazech. statistika nám předkládá soubory…
předchozím ministrem Davidem Rathem odvolán) a nyní se funkce vzdal z důvodu svého věku. Šestašedesátiletý prof. Černý však z centra neodchází. Bude…
Vracíme se k projektu Ideální ordinace, který iniciovalo sdružení Praktik.cz ( viz Mt 22/2007). Náměty, které formulovali zástupci pacientských…
Parlamentní politické strany zase začínají svými nominovanými zástupci obsazovat místa v obou základních týmech Kulatého stolu k diskusi o…
Znovu se vracím k sociálním službám. Možná to téma některé čtenáře nebaví, ale bez elementárního pořádku v sociálních službách nelze dosáhnout…
INOVATEC – expozice inovací, patentů a designu – představí na veletrhu HOSPIMedica (16. až 19. října 2007) špičkové exponáty doplněné o odborný…
V srpnu se dožívá významného životního jubilea známá česká sexuoložka MUDr. Jaroslava Pondělíčková‑Mašlová, která patří k zakladatelské generaci…
Česká kardiologie patří k evropské špičce, ve velké míře i zásluhou prof. MUDr. Petra Widimského, DrSc., přednosty kardiologické kliniky 3. lékařské…
Předimplantační genetická diagnostika (PGD) se nepoužívá jen v případech, kdy se v příbuzenstvu rodičů vyskytuje dědičná choroba. Stále častěji se…
Grémium majitelů lékáren (GML) provedlo průzkum zásob protichřipkových vakcín s končící expirací. Výsledek šetření konstatuje, že v celostátním…
Zajímavé věci se začínají odehrávat v areálu na okraji Krčského lesa v Praze, kde spolu po léta žijí a pracují lékaři a zdravotníci Fakultní…
V rakouské metropoli se 5. až 7. července uskutečnil 7. ročník mezinárodní konference Young Scientist Forum – Molecular Network, kterou pořádá…
Naděje pro ženy na hranici terapeutických možností „velkou část pacientek s karcinomem prsu se nám stále nedaří přivést k biologické léčbě,“ říká v…
Defekt genu RPE65 vyvolává u člověka Leberovu kongenitální amaurózu (LCA). Pacient má sice defektní oční sítnici, ale jeho zraková centra mozkové…
Ve vypjatých chvílích po uštknutí jedovatým hadem řada lidí poskytuje první pomoc způsobem, jenž spíše uškodí než pomůže. Jedinou cestou, jak…
Hlavní lékař UsA vyzývá k národní akci pro prevenci a omezování pití alkoholu u nezletilých. prevence by měla začít ještě před pubertou, měla by být…
I doma měřený TK má prognostický význam Hodnoty krevního tlaku zjištěné měřením v pacientově domácnosti mohou být považovány za signifikantní…
Jedním ze způsobů, jak minimalizovat škody spojené s užíváním drog a umožnit drogově závislým vést relativně kvalitní život, je náhrada původní drogy…
Tentokrát nemohu začít jinak než citátem z úvodu článku prof. Milana Kvapila Emoce kolem rosiglitazonu, který najdete na str. A7: „Statistické…
Farmaceutické společnosti Zentiva klesl v pololetí čistý zisk meziročně o 6,8 procenta na 831,3 milionu korun. Čisté tržby vzrostly o 5,5 procenta na…
Akční plán Evropské unie pro elektronické zdravotnictví stanovuje priority do roku 2010. Jednou z nich je i rozvoj interoperabilních systémů…
V září tohoto roku vyjdou v nakladatelství Medical Tribune dvě mimořádně zajímavé publikace, které si můžete objednat již nyní. Bude to jednak další…
Oblíbené antidiabetikum rosiglitazon se – alespoň v zámoří – jen těžce vzpamatovává z rány, kterou mu letos v květnu uštědřily závěry metaanalýzy…
Světově uznávaný gastroenterolog profesor Christopher J. Hawkey z University of Nottingham a výzkumného ústavu Wolfson Digestive Diseases Centre ve…
V médiích se čas od času objevují články na téma komunikace mezi pacientem a zdravotníky. Novináři často poukazují hlavně na chybné chování lékařů a…
Ze statistiky německé Spolkové lékařské komory (Bundesärztekammer) vyplývá, že k 31. prosinci 2006 pracovalo v Německu 8 156 lékařů ze zemí Evropské…
Když v roce 2001 vstoupil do léčby chronické myeloidní leukémie imatinib, znamenalo to zřetelný kvalitativní zlom. U velké části nemocných se však…
V pražské Ústřední vojenské nemocnici se 25. června uskutečnila konference Spojené akreditační komise ČR (SAK). Jejím hlavním cílem bylo informovat o…
Na návrh hlavního hygienika České republiky Michaela Víta odvolal v červnu ministr zdravotnictví Tomáš Julínek z funkcí ředitele Hygienické stanice…
Západní myšlenková tradice, filosofická i medicínská, měla za to, že duše řídí tělo. Z těla dostává signály, jimž se případně dá hříšně podlehnout,…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 27/2007 |
Datum vydání: | 24.9.2007 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.