Jak mohou antiobezitika pomoci pomoci v nerovném boji s vlastním tělem
Obezita dnes představuje akutní globální zdravotní problém, který nabývá epidemických rozměrů. Celosvětově trpí obezitou více než dvě miliardy osob,…
Obezita dnes představuje akutní globální zdravotní problém, který nabývá epidemických rozměrů. Celosvětově trpí obezitou více než dvě miliardy osob,…
TOCILIZUMAB U PACIENTŮ S TĚŽKÝM COVID‑19: VÝSLEDKY RETROSPEKTIVNÍ KOHORTY Lancet Rheumatology uveřejnil koncem července 2020 vyhodnocení sledování…
Se SARS‑CoV‑2 žijeme již pět měsíců. Skutečnost, že u nás neumírají tisíce infikovaných, nelze považovat za konečné vítězství. Virus si své tajemství…
Již v průběhu března tohoto roku, ještě než se plně rozhořela pandemie koronaviru, oslovila Česká společnost pro ultrazvuk v medicíně (ČSUM) četné…
Akademický rok 2020/2021 na Lékařské fakultě Ostravské univerzity proběhne bez prváků všeobecného lékařství. Fakultě se stále nepodařilo získat…
Sedm z osmi lékařských fakult má zastoupení v Asociaci děkanů lékařských fakult ČR. Ostravská lékařská fakulta, která získala akreditaci studijního…
Práce na softwarové části základní IT infrastruktury českého elektronického zdravotnictví by měly brzy začít. Dosavadní elektronické projekty stály v…
Mladé ženy lékařky vnímají nerovný přístup kvůli pohlaví od studie na lékařské fakultě přes přijímací pohovor v nemocnici až po pracovní podmínky na…
Odborníci žádají, aby pacienti s onkologickým onemocněním přestali být označováni jako více zranitelní vůči infekci koronaviru, protože to může vést…
U pracujících mužů s vyššími příjmy je vyšší pravděpodobnost vzniku hypertenze. Uvádí to studie prezentovaná na 84. výročním vědeckém zasedání JCS …
Nová studie porovnává prodeje léků v období pandemie a před ní. A přináší překvapivá zjištění.
V průběhu letošního ročníku Derma Update, který se konal virtuálně 25. června 2020, byla již tradičně značná pozornost věnována problematice psoriázy…
Evropská hematologická asociace (EHA) se tak jako jiné mezinárodní odborné organizace přizpůsobila situaci a svůj výroční kongres uspořádala…
Jedna z přednášek letošního virtuálního Derma Update, který se konal 25. června, byla věnována novinkám v léčbě spinocelulárního karcinomu kůže.…
Profesor MUDr. Antonín Pařízek, CSc., je porodník a anesteziolog, vedoucí lékař Perinatologického centra a zástupce přednosty…
V České republice žije na 91 000 lidí s revmatoidní artritidou (RA). Onemocnění významně omezuje život pacientů, může vést k trvalé invaliditě a plné…
MÉNĚ EXACERBACÍ CHOPN NA TRIPLE TERAPII Podle studie publikované v New England Journal of Medicine je ve srovnání s duální terapií trojkombinace…
Evropská komise vydala souhlasné stanovisko pro další indikaci nintedanibu v léčbě dospělých s jinými chronickými fibrotizujícími intersticiálními…
Imunoterapeutickému portfoliu české biotechnologické společnosti SOTIO dosud dominovala vakcína založená na dendritických buňkách. V loňském roce se…
Není novinkou, že zdravotnictví se dlouhodobě potýká s nedostatkem zdravotnických profesionálů. Rozbor, proč tomu tak je, by vydal na několikadílnou…
Státem garantované zdravotní informace na webu. Lékaři mohou své pacienty odkázat na NZIP.
Novým náměstkem ministra zdravotnictví pro zdravotní péči se od září stane prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc. „Jeho bohaté zkušenosti jako lékaře,…
Konflikty s rodiči o přítomnost u hospitalizovaného dítěte se zhoršily během protiepidemických opatření proti šíření nového koronaviru. Hranice, kdy…
Za současného právního stavu jsou zdravotníci, rodiče a dětští pacienti společnými oběťmi soustavných mezilidských konfliktů plynoucích z neurčitosti…
Zdravotní pojišťovny hradí ubytování rodiče při hospitalizaci dítěte do šesti let věku, u starších po schválení revizním lékařem. Rodiče mohou spát…
Každodenní změny v intenzitě a spektrálním složení slunečního světla seřizují naše cirkadiánní hodiny, které potom regulují téměř všechny životní…
Enheduana, En‑hedu‑ana, Enheduanna, byla dcera Sargona Akkadského, zvaného Veliký, tvůrce sumersko‑akkadské říše. Velekrál ji jmenoval do funkce…
Odkládání intervence klíčových kardiovaskulárních rizikových faktorů, jako je hypertenze nebo dyslipidémie, má v praxi řadu důvodů. Na vině mohou být…
Kvalitní data z reálné klinické praxe jsou dnes považována za rovnocennou protiváhu výsledků randomizovaných klinických studií. Doplňují plastický…
Jsem dlouhodobě přesvědčen, že v oblasti elektronizace zdravotnictví je potřeba evoluce, nikoli revoluce. Můj názor potvrdil bleskový průzkum mezi…
„Už včera bylo pozdě! Jediná cesta, jak rozvíjet eHealth v onkologii, je zavádět je co nejrychleji, byť to přináší finanční nároky, které teď bude…
Úhrada videokonzultací i po krizi Zaměstnanecké pojišťovny začaly nasmlouvávat s ambulantními lékaři v rámci pilotního projektu zdravotní výkon…
Během června byli v brněnském Centru kardiovaskulární a transplantační chirurgie odoperováni s využitím telemedicínské podpory dva pacienti s…
Odborníci nastiňují nejlepší způsob, jak identifikovat pacienty, u nichž je pravděpodobné, že se u nich vyvinou běžné a devastující poruchy srdečního…
V terapii mnohočetného myelomu (MM) se uplatňuje stále pestřejší paleta léčebných strategií a jeho management směřuje k maximální personifikaci…
Migréna patřila k nejdiskutovanějším tématům virtuálního kongresu Evropské neurologické akademie (EAN 2020). Důvodem byly především důkazy o účincích…
Migréna patřila během virtuálního kongresu Evropské neurologické akademie (EAN 2020) k nejdiskutovanějším tématům. Důvodem byly především důkazy o…
Roztroušená skleróza (RS) patří mezi tematické stálice neurologických kongresů. Nejinak tomu bylo i na virtuálním kongresu EAN 2020. Společnost…
Výroční kongres Evropské neurologické akademie (EAN) letos v důsledku epidemie COVID‑19 proběhl virtuálně. Neurologům tak mohl chybět osobní kontakt…
Součástí virtuálního kongresu EAN (European Academy of Neurology) 2020, který se konal od 23. do 26. května, bylo i sympozium na téma Jak zajistit,…
Kvůli COVID‑19 se kongres konal virtuálně, ale s o to bohatší účastí. Online bylo celkem 41 500 účastníků ze všech světadílů. Jak zdůraznil prezident…
V ČESKU SE NEVYUŽÍVÁ KLINICKÝ A EKONOMICKÝ POTENCIÁL NOAC V Česku žije odhadem půl milionu lidí s fibrilací síní (FS) a každý rok jich přes 11 000…
Češi slaví konec pandemie. Možná předčasně, protože otazníků kolem nového koronaviru je mnohem více než jistých odpovědí. V poslední době se ke…
Jsou události, po nichž se svět nikdy nevrátí do původní podoby. Pandemie COVID‑19, která stále přetrvává, představuje přelom, který může nastartovat…
Velká německá studie provedená u dětí a adolescentů ukazuje souvislost mezi obezitou, vysokým krevním tlakem a pozdějším cévním poškozením. Výzkum…
Ochrana před kyberútoky není levná, ne všechny nemocnice na modernizaci své počítačové sítě či nákup nejmodernějších antivirových programů mají dost…
Kybernetická bezpečnost zdravotnických zařízení je pro Ministerstvo zdravotnictví klíčová. Poskytuje jim metodickou podporu, organizuje…
Za jednotlivé informační systémy je vždy zodpovědný jejich provozovatel. Nemocnice, které spadají pod zákon o kybernetické bezpečnosti, musejí plnit…
Na virtuálním kongresu Americké diabetické asociace (ADA) byly představeny výsledky studie VERTIS, která sledovala kardiovaskulární cíle u pacientů s…
Nutnost sdílení dat o COVID-19 odhalila, kde jsou v e-health v Česku ty nejkritičtější mezery. Bez pevných pravidel pro interoperabilitu dat a bez…
Ministerstvo zdravotnictví po sedmi měsících vypořádalo připomínky a poslalo do legislativní rady vlády širokou novelu zákona o veřejném zdravotním…
Podle prof. MUDr. Jiřího Horáčka, Ph.D., FCMA, náměstka pro vědu a výzkum Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v Klecanech a pedagoga na 3. LF UK…
Růst platů lékařů v nemocnicích sice v roce 2019 pokračoval, poměr k průměrné mzdě se ale ustálil a podíl odměn přesčasové práce zůstává setrvale…
VZP letos rozpustí 19 miliard úspor. Jestli se situace nezhorší, vidí ředitel VZP Zdeněk Kabátek letošní i příští rok po stránce ekonomické stability…
Kompenzační vyhláška doznala těsně před podpisem změn. Jednání na poslední chvíli přesvědčila ministra zdravotnictví zlepšit úhrady pro ambulantní…
Věkem podmíněná makulární degenerace (VPMD) je onemocnění centrální části sítnice a je nejčastější příčinou závažné ztráty zraku u starších lidí.…
V roce 2012 došlo v Nemocnici Na Homolce k celosvětově prioritní implantaci „bezdrátového“ kardiostimulátoru – leadless cardiac pacemaker (LCP).
Tak zní heslo přednosty Radiologické kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové, jímž je prof. MUDr. Antonín Krajina, CSc., EBIR, EBNI. Je nejen…
Každá krize je zároveň příležitostí. Platí to i pro epidemii COVID‑19. V reakci na ni vznikla celá řada projektů, které mají potenciál přetrvat do…
Největší nemocnice i ty nejmenší ordinace musejí být na útoky hackerů připraveny. Podle experta na kybernetickou bezpečnost Ing. Karla Obluka, Ph.D.,…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 14/2020 |
Datum vydání: | 17.8.2020 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.