Vláda je spokojena, jak zvýšila zdravotníkům platy
Na jednání odborů, zaměstnavatelů a vlády se v pondělí 10. června mluvilo o situaci ve zdravotnictví a také o platech. Ministryně financí navrhuje…
Na jednání odborů, zaměstnavatelů a vlády se v pondělí 10. června mluvilo o situaci ve zdravotnictví a také o platech. Ministryně financí navrhuje…
Novinky v léčbě srdečního selhání, zahrnující terapii pomocí lékové skupiny inhibitorů receptoru angiotensinu a neprilysinu (ARNI) – sacubitril…
Stabilní místo v doporučených postupech. Více zkušeností. Stovky pacientů ročně, přičemž přibývá těch s nižším operačním rizikem. Fungující…
NAFLD/NASH (nealkoholové tukové onemocnění jater/steatohepatitida) je poškození jater podobné alkoholové chorobě u osob, které nepožívají nadměrné…
Počet pacientů s chronickým srdečním selháním (SS) se celosvětově zvyšuje. Prevalence se pohybuje okolo 0,4–2 % s nárůstem ve vyšších věkových…
Jedním z výrazných trendů současné onkologie je nástup biosimilárních přípravků. Cílem vývoje těchto léků je vytvořit látky, které budou srovnatelně…
Metastatický karcinom prsu stále představuje nevyléčitelné onemocnění. Cílem terapie je tedy významné prodloužení života za zachování jeho dobré…
CARMELINA je dnes v odborných kruzích nepochybně jednou z nejčastěji zmiňovaných klinických studií. Šlo o první studii CVOT (tj. kardiovaskulární…
Spolupráce odborné společnosti s největší zdravotní pojišťovnou se aktuálně dotýká témat jednodenní hospitalizace v kardiologii, úhradových indikací…
Dospívání je různě dlouhé období. Průběh není rovnoměrný. Špatně rozlišujeme podíl pozdního dětství a rané dospělosti a něčeho „mezi tím“.
O výsledcích podpory studentské vědy jsme hovořili s prof. MUDr. Romanou Šlamberovou, Ph.D., proděkankou pro doktorské studium a studentskou vědeckou…
Čeští neurologové mohou svým dětským i dospělým pacientům s epilepsií předepisovat nové antiepileptikum s účinnou látkou brivaracetam (Briviact). Lék…
Z aktuálně prezentovaných prvních dat studie CHORDS fáze III, hodnotící účinnost a bezpečnost léčby ocrelizumabem u pacientů s remitentní‑relabující…
Americký regulační ústav FDA přistupuje k prioritnímu řízení, které by mělo směřovat k rozšíření registrace inhibitoru SGLT2 výslovně na léčbu…
Společnost AbbVie oznámila, že Evropská komise schválila risankizumab pro léčbu středně těžké až těžké ložiskové psoriázy u dospělých pacientů, kteří…
Korejské farmaceutické společnosti a výrobci zdravotnických prostředků mají zájem o vstup na evropský a český trh.
Rok 2020 v primární péči: Stomatologové už nemají na službách na pojišťovnu prodělávat, praktici mohou lépe pečovat o prediabetiky, gynekologové…
Otázka nároku na dostupnost zdravotní péče, ať už místní, tedy dojezdovou, anebo časovou, tedy z hlediska objednacích lhůt, je stanovena v nařízení…
Regionální dostupnost péče, nejen centrové, ale někde i té běžné, je nevyrovnaná. Medicínské obory se potýkají s nedostatkem odborníků, problémem je…
S vývojem medicíny ubývá indikací pro lázeňskou léčbu a s tlakem na úspory klesají počty pacientů, jimž lázně hradí zdravotní pojišťovny. Mezi roky…
Jedním z kritérií při posuzování ekonomické a sociální úrovně země je bezesporu dostupnost moderních léčiv. Avšak ani nejbohatší ekonomika si nemůže…
Novinkou na letošním kongresu České kardiologické společnosti byl dětský koutek, kde bylo zajištěno hlídání dětí všech věkových kategorií…
Problematika léčby bolesti, včetně bolesti onkologické, patří k nejdiskutovanějším tématům a nutně se stává předmětem mezioborové spolupráce. Právě…
Nauzee a emezi při chemoterapii lze předejít nebo je zmírnit podpůrnou léčbou. Význam této léčby dotvrzuje i fakt, že při České onkologické…
Jestliže řeknu, že lidé dávají přednost nerovným společnostem, riskuji, že mne poženou klackem. V Čechách, s jejich tradicí společných kádí na peníze…
Portfolio moderních strategií pro léčbu metastatického kolorektálního karcinomu (mCRC) se neustále rozšiřuje. Stále více nemocných projde dvěma…
Téma očkování je v posledních letech diskutováno častěji než kdykoli v minulosti. Infekce u dospělých, jako jsou klíšťová encefalitida, invazivní…
Gliptiny, spolu s agonisty receptoru GLP‑1, otevřely novou éru diabetologie v 21. století. Využitím zcela nových mechanismů účinků se léčba diabetu 2…
Při příležitosti konání 20. kongresu European Society for Trauma and Emergency Surgery (ESTES) Medical Tribune položila pár otázek prezidentovi…
Ve dnech 5.–7. května 2019 se konal 20. evropský kongres úrazové chirurgie a urgentní chirurgie (European Congress of Trauma and Emergency Surgery,…
Pokračující digitalizace zdravotnictví, to nejsou jen hračky pro samoléčbu pacientů. Množství dostupných dat o pacientech umožňuje sledování celého…
Využití umělé inteligence ve zdravotnictví má sice před sebou ještě hodně překážek, ale do budoucna může přinést významné změny k lepšímu, míní…
Ad Zájem o léčebné konopí roste i mezi lékaři MT 10/19, str. C3 Se zájmem jsem si přečetl tento redakční článek. Chtěl bych pouze připomenout,…
Na nebezpečné lékové interakce upozorňuje Oborová zdravotní pojišťovna klienty v aplikaci Vitakarta. Robot upozorní na shodu a podobnost lékových…
Tento článek je v pořadí třetím v seriálu věnovaném novému nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2017/745 o zdravotnických prostředcích (dále…
Pacientům s diabetem přináší novela zákona o veřejném zdravotním pojištění č. 282/2018 Sb. výrazné zlepšení dostupnosti zdravotnických prostředků. Už…
Ambulantním specialistům přicházejí lepší časy Příští rok bude příjem ambulantních specialistů výrazně záviset na tom, nakolik budou plnit…
Česko má pro jednotlivé medicínské obory vybudované sítě specializovaných center, na počet obyvatel jich je dostatek, stejně jako běžných ambulancí.…
Správní rada informovala o výdajích, nákladech a plnění zdravotně pojistného plánu ve čtvrtletí letošního roku.
World Hypertension Day (Světový den hypertenze) se tradičně koná 17. května. Tématem letošního roku je upozornění na nebezpečí vysokého krevního…
Typická fronta se minulé pondělí v centru hlavního města vytvořila před přístřeškem, který skrýval několik improvizovaných ordinací. V těchto dnech…
Psoriáza je chronické autoimunitní onemocnění, postihující kolem tří procent populace. S rozvojem biologické léčby se výrazně rozšířilo spektrum léků…
Přebujelá administrativa jednoznačně ubírá lékařům prostor pro pacienty, vyžaduje až polovinu jejich pracovní doby. Za největší žrouty času považují…
Směry současného výzkumu v oblasti tekutinové terapie zahrnují mj. i hledání infuzních roztoků, jež by svým složením stabilizovaly endoteliální…
Jedním z řady témat JIK byla i problematika bolesti. O možnosti využití konopí v této oblasti hovořil MUDr. Marek Hakl, Ph.D., Klinika algeziologie a…
Léků na léčbu hypertenze je mnoho, navíc se u nich stále častěji zjišťují i jiné než antihypertenzní účinky. Dva z nich – indapamid a nitrendipin,…
Letošní XIII. jarní interaktivní konference praktických lékařů (JIK) SVL ČLS JEP, která se konala v Praze od 26. do 28. dubna, přivítala přes 1 400…
Lékaři Neurochirurgické kliniky LF MU a FN Brno pod vedením přednosty kliniky prof. MUDr. Martina Smrčky, Ph.D., MBA, uskutečnili jako první v ČR…
Onemocnění ledvin je jednou z nejčastějších komplikací diabetu. Velkým problémem je, že diabetici s nemocnými ledvinami mají významně zvýšené riziko…
Jaké jsou přednosti kontinuální monitorace glykémie ve srovnání s trendy novinkou, okamžitou monitorací glykémie? Co přinese pacientům senzor nové…
Na roli praktických lékařů v očkování a postoj k němu jsme se zeptali MUDr. Aleny Šebkové, předsedkyně Odborné společnosti praktických dětských…
Velmi závažnému průběhu invazivního pneumokokového onemocnění (IPO) podle předběžných údajů Státního zdravotního ústavu loni v ČR čelilo 481 lidí,…
Amatérská maratonská běžkyně Lenka Kubková, první Češka a jediná zdravotní sestra, která získala supermedaili za zvládnutí šestice nejprestižnějších…
Zdá se, že komunikační témata rezonují. Velké téma jsou podmínky, ve kterých má komunikace probíhat. První doporučení při těžkém rozhovoru zní:…
Hlavním tématem letošního interaktivního semináře byla přehnaná očekávání pacientů. I zde patřila k nejdůležitějším aspektům hlavně výměna zkušeností.
Budoucnost nezávislých lékáren, dostupnost léčiv nebo ověřování pravosti léků, nastupující technologie, personifikace lékárenské péče a také…
V první polovině roku 2018 jsme byli svědky a někdy i účastníky mimořádné až hysterické pozornosti věnované ochraně osobních údajů. Nebylo to…
Na toto téma odpovídá MUDr. Pavel Sedláček, generální ředitel farmaceutické společnosti Pfizer v České republice. Pfizer letos v Praze pořádá…
„S pracovními podmínkami a množstvím personálu se nedělá vůbec nic. To v současnosti považuji za jeden z největších problémů,“ říká předsedkyně…
Ve srovnání s rokem 2010 ubylo v českých nemocnicích akutní péče ke konci roku 2018 celkem 2 165 všeobecných sester.
Praktičtí lékaři jsou zavaleni administrativou, podle Společnosti všeobecného lékařství ČLS JEP jim zabírá až polovinu času v ordinaci: vyplňují…
Prognóza pacientů s významnou aortální stenózou může být horší než u karcinomu. Odhadovaná doba přežití bez léčby je u symptomatických nemocných mezi…
Tento týden několik jednotlivců z řad očních optiků, optometristů a oftalmologů odstartovalo mediální šíření paniky. Proti změnám úhrad brýlových…
Aktuální čísla za letošní první čtvrtletí ukazují, že růst příjmů lékařů a sester v nemocnicích pokračuje. Lékaři v nemocnicích akutní péče letos…
Na aktuální situaci v oblasti přechodu pacientů v kompletní remisi z onkologických ambulancí do ordinací praktických lékařů jsme se v průběhu…
Nová organizace péče o onkologické pacienty byla hlavním tématem vzdělávacího semináře pro praktické lékaře s názvem Onkologická problematika v…
Je velmi důležité, aby lékař věděl nejen o všech lécích, ale i o potravinových doplňcích a fytofarmakách, které pacient užívá. Mohou velmi výrazně…
Tříčlenný tým amerických expertů (v čele A. Fischer) z University of California (pracoviště Irvine) zjistil, že životní události vnímané jako…
Americká pracovní skupina pro preventivní medicínu vydala nová doporučení týkající se vyšetření prostatického specifického antigenu v rámci…
Nedostatek základních léků na onkologická onemocnění má přímý dopad na péči o pacienty v celé Evropě. Tato otázka by měla i nadále zůstat jednou z…
Poznej AML Pro posílení povědomí o akutní myeloidní leukémii (AML) byl vyhlášen 21. duben jako Světový den AML. Jde o první celosvětovou iniciativu,…
Léčba mnohočetného myelomu (MM) se v současné době opírá o sled terapeutických linií a kombinačních režimů. Nezastupitelné místo v nich má…
Zvláštním hostem na Brněnských onkologických dnech byl australský ovčák Boolomo. Vystoupil v rámci konference laboratorní diagnostiky v onkologii.
Správné načasování vakcinace má u onkologických pacientů daleko větší význam než u zdravé populace.
Dnešní lékař se dostává pod obrovský tlak. Zároveň se mění, co si dnes představujeme pod pojmem zdraví, říká klinický psycholog PhDr. Miroslav…
Je to už dávno, kdy desetiletí školáci odpovídali na otázku, čím by chtěli v životě být. Jeden z chlapců řekl: „Sám sebou.“ Což je snad nejlepší…
Čtyřčlenný tým německých specialistů (v čele Alina Reifferscheid) z univerzitních klinických pracovišť v Düsseldorfu a Langenfeldu hodnotil v…
Přibližně 40 procent diabetiků 2. typu má zároveň chronické onemocnění ledvin. Zásadní změnu do jejich léčby by mohla přinést studie třetí fáze…
Nezbytnou podmínkou pro to, aby koloskopie měla klinicky vypovídající hodnotu, je kvalitní příprava střeva. Ta je zčásti závislá na spolupráci…
Od prvních příznaků do stanovení diagnózy Bechtěrevovy nemoci, resp. axiálních spondylartritid obecně, je neuspokojivě dlouhá a podle některých…
Začátkem dubna již potřetí proběhlo v kapli Gynekologicko‑porodnické kliniky 1. LF UK a VFN setkání pořádané Nadačním fondem Hippokrates.
Zeptali jsme se vrchní sestry Marie Vobořilové, v čem je specifikum práce zdravotní sestry na emergency.
Členové týmů dostanou v SMS informaci o vyhlášení traumaplánu bez upřesnění stupně. Neznají scénář cvičení, nevědí, co je čeká. Je to proto, aby se…
Vrchní sestra Emergency Marie Vobořilová pracuje v ÚVN 23 let, na Emergency 21 let. Za tu dobu pacientů výrazně přibylo a objevily se nové hrozby, na…
Cvičení na Letišti Václava Havla. Ve 13.19 přijalo kontaktní místo ÚVN Emergency vyrozumění o aktivaci traumaplánu ZZS HMP s informací, že ve 13.00…
První tři menší segmenty uzavřely dohodu o úhradách zdravotních služeb v roce 2020. V segmentu nemocnic ohrožují dohodu obavy ze zvyšování…
Na navrhované změny v procesu schvalování žádostí podle paragrafu 16 se ředitelka Akademie medicínského práva Jolana Těšinová těší, očekává k nim ale…
Návrh změn přístupu k inovativním lékům a k žádostem o mimořádnou úhradu podle paragrafu 16 jde do legislativního procesu.
Erudice, profesionalita, aktivita v nabídce nových služeb, ale také znalost rodinné anamnézy stálých klientů byly vyzdvihovány v hodnocení lékárníků…
Nemocnici Frýdlant převezme od soukromého vlastníka krajská nemocnice. Také o nemocnici v Litoměřicích, kterou chce město prodat, má zájem krajská…
Tento článek je v pořadí druhým v seriálu věnovaném novému nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2017/745, o zdravotnických prostředcích (dále…
Jako první v ČR začala 3. LF UK vyučovat studenty všeobecného lékařství komunikaci s pacienty tak, aby to nebylo stresující pro budoucí lékaře ani…
Mediálně sledované boje lékařských odborností o základní kmeny jsou minulostí, dětští praktici prohráli a vzdělávají se v kmeni s pediatry.…
Český národní registr dárců dřeně a Nadace pro transplantace kostní dřeně ocenily v pátek 26. 4. dárce za rok 2018. V pořadí již dvacátý první ročník…
Sněmovní výbor přijal po sedmi měsících stanovisko k návrhu, který zavádí elektronický sdílený lékový záznam. Systém by se mohl rozbíhat od září.
Slovenská vláda chtěla koupit novou bratislavskou nemocnici investiční skupiny Penta, se svou nabídkou ale neuspěla. Penta předat nemocnici státu…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 13/2019 |
Datum vydání: | 12.6.2019 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.