Remise bilaterálního karcinomu prsu po anastrozolu
Hormonální léčba nádorů prsu postmenopauzálních žen s pozitivními steroidními receptory přináší srovnatelnou efektivitu s cytostatickou léčbou, ovšem…
Hormonální léčba nádorů prsu postmenopauzálních žen s pozitivními steroidními receptory přináší srovnatelnou efektivitu s cytostatickou léčbou, ovšem…
Gastroenterologický tým Centra péče o zažívací trakt Vítkovické nemocnice provedl jako první v ČR endoskopickou operaci časného nádoru konečníku…
Fakultní nemocnice Olomouc (FNO) se bude společně se zahraničními partnery podílet na společném projektu INNO-MED. Jeho cílem je vyvinout informační…
Ve svých začátcích byl systém elektronických zdravotních knížek, známý pod zkratkou IZIP, určen zejména praktickým lékařům. V současnosti jej však…
Spojíme-li si dohromady symbol elektronické komunikace v názvu publikace „Kniha o těhotenství @ porodu“ s podtitulem „První český interaktivní…
Trendy v oblasti zdravotní péče a zdravotnictví dostávají lékaře pod dvojí tlak. Na jedné straně by měli plnit roli poradce pacienta a nabízet mu…
Hospodářská situace většiny nemocnic je navzdory lamentacím jejich ředitelů dobrá a na zvýšení tarifů svým zaměstnancům od 1. září mají, tvrdí…
Podle epidemiologických studií je nutno počítat s nárůstem porodů dvojčat, protože stále více mladých žen z průmyslově vyspělých států má nadváhu.
Postavíte-li dům na mizerných základech, můžete s jistotou předpokládat, že dříve či později (ale spíše dříve) začne praskat omítka, bortit se okenní…
Přinášíme výběr toho nejzajímavějšího, co zaznělo na červnové konferenci Českého zdravotnického fóra (ČZF) v Darové u Rokycan.
Představitelé České lékařské komory i Lékařského odborového klubu opakovaně upozorňují na neutěšené poměry ve zdravotnictví. Za společného…
Důležitý krok v péči o rány představuje odstranění nekrotických a devitalizovaných tkání – tzv. debridement. Značnou částí zdravotníků je tato…
Mají být zdravotnická zařízení soukromá či státní? Mají je spravovat kraje, města, nebo mají mít statut samostatného právnického subjektu? Kdo by měl…
Původně spadala péče o následky chronické žilní insuficience do oboru kožního lékařství. Jak dlouhou cestu od těch dob česká flebologie urazila a kam…
Jedním z důvodů pro pečlivé sledování vývoje gravidity může být rozdílný intrauterinní růst dvojčat v prvním trimestru. European Journal of…
Profesor Stuart Garay z New York University Medical Center v New Yorku společně s profesorem Andrewem Riesem z University of California v San Diegu…
Roche v boji proti chřipkové pandemii Společnost Roche věnovala 30 milionů dávek protivirového přípravku oseltamaviru (Tamaflu) Světové zdravotnické…
Obezita je shledávána stále významnějším faktorem při rozvoji mnoha onemocnění. Například u metabolického syndromu patří redukce hmotnosti obézního…
Projevy hyperaktivního močového měchýře trpí na celém světě zhruba 100 milionů lidí. Léčba staršími typy přípravků byla často provázena nežádoucími…
Již v 60. letech minulého století se objevila hypotéza, že vznik některých chorob (zejména kardiovaskulárních onemocnění a malignit) může být…
Kdo se v posledních letech zaposlouchá do vysílání zejména komerčních stanic rozhlasu a televize, kde se předvádějí nejrůznější baviči včetně…
Beznaděj, dosud spojovaná s Creutzfeldt-Jakobovou chorobou, dostává trhlinu. Tým biologů z univerzity v americkém Galvestonu vyvinul test, který…
Už podruhé v tomto roce se poslanecká sněmovna postavila proti transformaci nemocnic na obchodní společnosti. Na svém jednání 19. srpna přehlasovali…
Americká Food and Drug Administration (FDA) zamítla žádost organizace Public Citizen proti léku Meridia (sibutramin). FDA uzavřela jednání s tím, že…
Předběžné výsledky klinické studie fáze III (RAPIDS-2) prokazují významné snížení počtu nových ulcerací na prstech pacientů se systémovou sklerózou,…
Dostupnost dárců vhodných pro alogenní transplantaci jater v akutních situacích je velmi omezená, proto odborníci hledali další způsoby, jak pomoci…
U téměř 72 % žen a 70 % mužů postižených inkontinencí se objeví vážnější kožní afekce. O tom, jak je důležité v jejich prevenci i léčbě používat…
Již delší dobu se vedou, a to nejen v odborných kruzích, diskuse na téma role a poslání primární péče v České republice. Cílem tohoto sdělení není…
Páté výročí svého založení oslavilo v srpnu Kardiocentrum třinecké Nemocnice Podlesí. Svou pomoc a odbornou péči nabízí ve spádovém území pro asi…
V nově zavedené rubrice bychom se chtěli podívat na vybrané nemoci z pohledu pacientů. V praxi to bohužel někdy vypadá, že právě jejich očekávání a…
Do bývalého Československa přicestoval MUDr. Noel Noa Lehoko v roce 1973 s jediným cílem: studovat medicínu. Po letech se do České republiky vrátil…
O sestry s vysokoškolským titulem stojíme. Důvody jsou četné a opakovaně deklarované. Byly ostatně důvodem přijetí nového zákona č. 96/2004 Sb. Z…
Ve věku 45 až 50 let se objevují vegetativní, vasomotorické a psychosomatické potíže. Příznaky jsou často spojeny s menstruačními poruchami, s…
Patnácté vědecké zasedání Evropské společnosti pro hypertenzi (ESH – European Society of Hypertension) hostil ve dnech 17. až 21. června tohoto roku…
Na kábulské oční klinice již rohovky transplantují výhradně afghánští lékaři. Na základě výsledků dosažených při zkušebních operacích na zvířatech…
O 3,5 tisíce méně pojištěnců VZP absolvovalo loni v porovnání s rokem 2003 lázeňskou léčbu. Pokles je vyšší u komplexní lázeňské péče než u…
Společnost Merck KGaA oznámila, že hodlá koupit většinu světových práv na UFT® (tegafur-uracil), používaný pro léčbu kolorektálního karcinomu, od…
Vyhlášená Mekka muzikálu, newyorská Broadway, hostila tentokrát od 14. do 17. července odborníky v oblasti preventivní kardiologie a lipidologie na 2…
Důležitou součástí moderní zdravotní péče o seniory je snaha o předcházení následkům úrazů či nemocí, při kterých hrozí snížení kvality jejich života…
Klinika Saarbrücken dokončuje ve spolupráci se Siemensem první fázi pilotního projektu identifikace pacientů pomocí rádiového přenosu dat.
Společnost AstraZeneca koncem července oznámila své výsledky za první pololetí roku 2005. Cena jejích akcií na burze vzápětí stoupla o 4,6 procenta.…
Ještě jednou navštívíme panovnické dvory, abychom poodhalili tajemství královské krmě. Už v minulém čísle Medical Tribune vyšlo najevo, že více než…
Společnost Novartis uvádí na český farmaceutický trh nový přípravek pro léčbu Parkinsonovy nemoci, který se již osvědčil v řadě evropských zemí a USA…
Ředitele Psychiatrické léčebny Bohnice v Praze a bývalého ministra zdravotnictví MUDr. Ivana Davida jsme se zeptali na nejasnosti a boje kolem…
Úspěch korejských biologů, kteří v květnu 2005 oznámili světu, že klonováním vytvořili lidská embrya a pro jedenáct pacientů z nich získali linie…
Žijeme ve světě, kde desetitisíce dětí, hlavně na černém kontinentu, umírají hladem, zatímco ve Spojených státech na následky obezity ročně umírá 300…
Kdyby se dnes k operování či vedení porodu přistupovalo v plášti potřísněném starou krví a hnisem a se špinavýma rukama, vyděsilo by to i člověka s…
Po osmi letech dohadování mezi institucemi Evropské unie, vládami členských států a zájmovými skupinami výrobců a dovozců hraček zvítězily argumenty…
Společnost Pfizer začátkem června představila odborné veřejnosti tolterodin s prodlouženým uvolňováním (Detrusitol SR). Přípravek je určen k terapii…
Podle dvou článků vědců z Duke and Pennsylvania State Universities, publikovaných v časopise Nature, může k vysvětlení rozdílů mezi mužským a ženským…
Ukazuje se, že chlorpromazin a několik jiných fenothiazinových neuroleptik (thioridazin, thiothixen, trifluoperazin, levomepromazin, perfenazin,…
Pacienti s komplikovanými infekcemi kůže a měkkých tkání způsobenými methicilin-rezistentním Staphylococcus aureus, kteří užívali linezolid, byli až…
Podávání interferonu-β-1a v dávce 44 µg třikrát týdně společně s jeho významně lepší účinností oproti nižší dávce podávané jednou týdně favorizuje…
Po dlouhou dobu byl HDL cholesterol ve stínu LDL cholesterolu ze dvou důvodů. Látky, které ho – dokonce často jen nepříliš významně – ovlivňovaly,…
Vztah syndromu spánkové apnoe a cévních mozkových příhod nebyl dosud plně objasněn, nicméně mnohé studie označují tento syndrom za nezávislý rizikový…
U pacientek s vysokým BMI (přes 27) bylo pozorováno snížení spolehlivosti perorální hormonální antikoncepce, což dokládá dvojnásobně zvýšené riziko…
Odpověď na tuto otázku se snažila zjistit ve svém šetření agentura GfK Praha. Z průzkumu, který proběhl na přelomu měsíců června a července,…
Konference o zdravém srdci, kterou 29. června uspořádala v Lucemburku Evropská komise ve spolupráci s Evropskou kardiologickou společností (ESC),…
Doktor C. Svanes se svými kolegy z Haukeland Hospital v Bergenu v Norsku zjistil, že nepravidelná menstruace u mladých dívek je často spojena s…
Zdá se že ano. Tým amerického biologa Jonathana Tillyho z bostonské Massachussetts General Hospital popsal ve špičkovém vědeckém časopisu Cell…
Smrt v uremickém kómatu během několik týdnů, maximálně několika měsíců, byla ještě před půl stoletím neodvratnou jistotou nemocných s nezvratným…
Novartis, s. r. o., má od 1. srpna 2005 nového generálního ředitele pro Českou a Slovenskou republiku. Stal se jím PharmDr. Petr Svoboda, který…
Společnosti Pfizer Inc. a Vicuron Pharmaceuticals Inc. oznámily, že uzavřely definitivní dohodu o fúzi, v jejímž rámci společnost Pfizer převezme…
Michael Skinner (Washington State University) a jeho tým popsali zcela nový, dosud neznámý efekt, který potvrzuje, že rizika spojená s výskytem…
Po léta se traduje, že Armstrong – který nedávno již posedmé v řadě zvítězil ve slavné Tour de France – je cosi jako superman, hříčka přírody, jediný…
Optimisté mohli být zklamáni: po vstupu do Evropské unie nepřišlo žádné mávnutí kouzelným proutkem, které by z evropské pokladny přelilo do našeho…
Těsně před prázdninami schválil Parlament Slovenské republiky šest novel zdravotních zákonů. Co to znamená pro další budoucnost ambiciózní reformy na…
Z hlediska daní z příjmů se jedná o finanční pronájem neboli leasing jen v případě, že nájemce hmotný majetek po skončení pronájmu skutečně odkoupí.
V Karlových Varech se 23. července odehrálo předposlední kolo Nokia Meridian Golf Tour 2005. Také tentokrát zasáhli do bojů o co nejlepší umístění…
Na sto třicet „esemesek“, tedy krátkých textových zpráv, rozesílá denně Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc (TO FNO) na mobilní telefony…
Až do poloviny září budou prostory přestupní stanice Můstek zdobit výtvarná díla psychicky nemocných pacientů. Výstava je součástí kampaně Pečujme o…
V létě se senátoři během poměrně krátké doby dvakrát zabývali problematikou kouření. Na své šesté schůzi jednali koncem června o tom, zda senát…
Představujeme vám speciální softwarový modul MEDICUS OSG (Obstetrician’s Screening Guide), počítačový program pro prenatální screening Downova…
Jaké jsou podmínky vedení zdravotnické dokumentace? Existuje možnost vést dokumentaci pouze v elektronické podobě? MUDr. A. F., Praha
Cestou na dovolenou do Itálie do našeho automobilu (ještě v ČR) narazilo jiné auto, naše bylo těžce poškozeno, manželka byla zraněna. Druhé auto bylo…
Do sporu se zdravotními pojišťovnami vedle ministerstva zdravotnictví a České lékařské komory vehementně vstoupila i zařízení poskytující následnou…
Pražská Nemocnice Na Homolce uspěla v závěrečném akreditačním auditu a jako druhá v ČR (po Ústřední vojenské nemocnici) splnila podmínky pro udělení…
Jednou jsme transportovali pacienta z Itálie do Čech. Volala mi paní z asistenční služby, která celou věc zařizovala. Nechtěla mě zatěžovat překladem…
V MT 10/2005 jsme přinesli obsáhlý materiál věnovaný otazníkům vznášejícím se nad zvláštním režimem úhrady potahovaných stentů (DES). Naše otázka…
Největší výrobce léčivých přípravků na území České republiky, společnost Zentiva, a. s., zveřejnila zprávu o hospodaření v prvním pololetí letošního…
„Rozpory trvají a nezaručují možnost navýšení platů od 1. září o osm procent.“ S těmito slovy opouštěla 15. srpna jednání na ministerstvu…
Léčení ran dalo kdysi jméno řemeslu, z něhož se postupem času vyvinulo celé lékařství. I dnes se „ranhojičstvím“ zabývá každý lékař bez ohledu na…
Informace o prevenci a screeningu karcinomu prsu jsou v současnosti přístupné i celé laické veřejnosti. Po včasné diagnóze následuje chirurgické…
Výbory Evropského parlamentu hlasovaly v polovině července o pozměňovacích návrzích k nařízení o dětských lécích. Toto nařízení bude po svém…
Komplexní lázeňská léčba dětí s nespecifickými nemocemi dýchacích cest a kožními nemocemi plynule navazuje na péči pediatra, alergologa, pneumologa a…
Určitě je to tím létem, i když je po svaté Anně a tedy chladna zrána, že se člověku nechce psát vážným tónem o vážných věcech zdravotnických a spíše…
Pracovní skupina pro zdravotnictví Rady hospodářské a sociální dohody počátkem srpna vznesla vážné výhrady ke dvěma vládou připravovaným zákonům – o…
První dny v srpnu se už tradičně slaví světový týden kojení. Je to největší akce hnutí podporujícího přirozenou kojeneckou výživu. Také čeští…
Doktor Thomas R. Talbot se svými kolegy z Vanderbilt University v Nashvillu v Tennessee zjistil, že astma je nezávislým rizikovým faktorem pro vznik…
Další zklamání nadějí vkládaných do antioxidancií a minerálů (konkrétně zinku a mědi) jako suplementačních přípravků přinesla Age-Related Eye Disease…
Na oddělení ortopedie, traumatologie a rekonstrukční chirurgie Ústřední vojenské nemocnice Praha byla 13. července 2005 provedena u tří pacientů…
„Teorie o lukrativních a nelukrativních oborech vychází jen z pohledu úzkých zájmových skupin, které nepohlížejí na proces transformace nemocnic…
Pacient P. J. (61 let, ženatý, skladník) byl v roce 2000 odeslán praktickým lékařem a neurologem do psychiatrické ambulance pro téměř roční pracovní…
Se stoupajícím počtem pacientů s diagnostikovanou inzulitidou se rovněž rozšiřují naše znalosti o charakteristice a průběhu tohoto onemocnění.…
Philips převzal rozhodující podíl ve společnosti Stentor, která je špičkovým poskytovatelem služeb v oblasti obrazových archivačních a komunikačních…
Zajímavý zážitek nabízí výstava vietnamského malíře Vu Quoc Chinha, která je po celé léto přístupná v sídle Všeobecné zdravotní pojišťovny v Orlické…
Novou výzdobu získaly prostory III. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Čtrnáct obrazů zachycujících reálné i snové krajiny pro ni…
Ve fondech Zdravotnického muzea v Praze, které je oddělením Národní lékařské knihovny, spočívá vedle vzácné literatury a archiválií, souborů…
Vědecký výbor evropské lékové komise (European Committee for Medicinal Products for Human Use, CHMP) ve svém posudku doporučil rozšíření indikace…
Díváme se na historický film. Před našima očima se odehrává známá scéna: vidíme prostorný sál gotického hradu, přichází král a jeho družina, zasedají…
Role poskytovatelů zdravotní péče, efektivita jimi nabízených služeb i úhrada vynaložených nákladů a tvorba přiměřeného zisku. To byly hlavní body v…
O krátké zhodnocení současné úrovně kompenzace a léčby diabetu v České republice jsme požádali doc. MUDr. Milana Kvapila, CSc., předsedu České…
V současné době představují diabetici v České republice devět procent obyvatelstva, přičemž 80 až 90 % z nich patří do skupiny DM 2. typu. Během…
Pod záštitou děkana 1. LF UK prof. MUDr. Štěpána Svačiny, DrSc., se 23. května 2005 konal v pořadí již šestý ročník Studentské vědecké konference. Ve…
Maligní melanom je onemocnění, které dává onkologii špatné jméno. Je to především proto, že v případě jeho pokročilého rozvoje, pozdě zachyceného, se…
Ještě před sto dvaceti lety to byla choroba z kategorie intenzivně démonizovaných. Vlastně není divu. Předcházelo jí pokousání zvířetem, do kterého…
Ještě před pěti lety pochyboval početný tábor skeptiků o tom, že tzv. mikroRNA vůbec existuje. RNA byla považována za víceméně pasivní molekulu.…
V pořadí už třetí letošní turnaj Nokia Meridian Golf Tour 2005 se uskutečnil 25. června v Mariánských Lázních, čtvrtý pak 9. července ve Slavkově u…
Důrazné varování před privatizací krajských nemocnic vyslal k hejtmanům prezident České lékařské komory David Rath. Jde podle něj o neověřený…
V prostorách zámku v Libochovicích proběhl v červnu v pořadí již 47. Purkyňův den. Hlavním bodem této akce bylo jako obvykle slavnostní předání Ceny…
Do závěrečné fáze klinického hodnocení vstupuje nový onkologický přípravek farmaceutické společnosti AstraZeneca – ZD6474. Tím také získává obchodní…
Těžko vypočítat všechny výhody, které zejména praktickým lékařům přináší elektronický přenos výsledků vyžádaných biochemických vyšetření přímo do…
Pokud máte ve své kartotéce třeba vytížené podnikatele, kteří na prevenci moc nedají a ohrožuje je stres či nadváha, možná by je varovná čísla…
Při provozování činnosti zdravotnického zařízení vzniká řada odpadů, se kterými je třeba zákonným způsobem nakládat. Český právní řád upravuje…
Přestože zajištění ani financování zdravotní péče nejsou regulovány na úrovni Evropské unie a příslušnou legislativu určují pouze národní vlády,…
Na stranách 17 a 18 píšeme o efektivním hospodaření s omezenými zdroji v nemocnicích. Konkrétním příkladem úspor je i zprovoznění nové prací linky ve…
V německé společnosti MUCOS Pharma GmbH & Co., zabývající se výrobou léků systémové enzymoterapie, došlo v červnu k významné změně. Ze zdravotních…
Využití pohádkových motivů v arteterapii se mi velmi osvědčilo jak ve skupinových, tak v individuálních sezeních. Téma pohádky vnáší hravou,…
Baldur Johnsen, islandský host Euro fora, tvrdí, že dělení služeb na veřejné a privátní je v podstatě jen slovíčkaření.
Kolegyně – dětská sestra se vrátila z dovolené ve Vysokých Tatrách a vyprávěla, že často ošetřovala vymknuté kotníky a další zranění ostatních…
V minulém čísle jsme se věnovali pojištění léčebných výloh při cestách do ciziny. Dnes vám představíme doplňkové produkty, které pojišťovny v…
Na Světovém zdravotnickém shromáždění se letos stejně jako každý rok sešli v Ženevě delegáti 192 členských zemí WHO. Letošním hostem úvodního…
„Když jsem se pokusila spočítat úspory do poloviny roku 2007, vyšlo mi 35 miliard korun,“ pochvalovala si ministryně Milada Emmerová na tiskové…
Výskyt obezity v ČR za poslední desetiletí prudce stoupá; pokud bude nastolený trend převládat i do budoucna, stane se obezita hlavním zdravotním…
Pediatři se v každodenní praxi potýkají s nepříjemným problémem. Chybějí jim léky nebo vhodné lékové formy pro řadu onemocnění. Situace nebyla nikdy…
Za posledních 20 let bylo v oblasti farmakoterapie diabetu zavedeno velké množství účinných léků, ovšem stejně jako v jiných oborech jejich…
Řada studií představených na 14. Evropském kongresu o obezitě se zabývala úlohou hormonu tukové tkáně adiponektinu v rozvoji metabolických komplikací…
Začátkem června Atény hostily 14. Evropský kongres o obezitě. Převzaly tak štafetu z Prahy, která byla organizátorem úspěšného setkání obezitologů v…
Časopis Nature Genetics otiskl výsledky rozsáhlé mezinárodní studie, v jejímž rámci se týmy z České republiky, Německa, Velké Británie a USA zaměřily…
Každému z nás funguje centrální nervový systém trochu jinak. Individuální rozdíly jsou výsledkem kombinace vrozených vloh zděděných po rodičích a…
V polovině června se konaly již XIX. Olomoucké hematologické dny. Toto tradiční každoroční setkání českých i světových hematologů přilákalo letos do…
Spektrum volně prodejných léků se obohatilo o zajímavé přípravky, které zaslouží pozornost jak lékařů, tak i jejich pacientů.
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 14/2005 |
Datum vydání: | 05.9.2005 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.