Práce mě prostě baví
Jak jsme již informovali, v polovině dubna oznámila největší poradenská a outsourcingová společnost v oblasti řízení lidských zdrojů Hewitt…
Jak jsme již informovali, v polovině dubna oznámila největší poradenská a outsourcingová společnost v oblasti řízení lidských zdrojů Hewitt…
Manažeři ve zdravotnictví se musejí vyrovnávat s řadou právních otázek, které prolínají rozsáhlou oblastí práva od obchodně-závazkových vztahů přes…
Ovládání strojů bez lidského zásahu je nedílnou součástí letecké i námořní dopravy, kde jsou na službách autopilota závislí pasažéři i posádky…
Začátkem července jsem měl možnost se již tradičně plavit s dvacetičlennou skupinou přátel na lodi od jednoho chorvatského ostrova ke druhému. Na tom…
Více než dvě třetiny z 430 tisíc cizinců žijících v současné době v České republice pochází ze zemí mimo EU. Významná část z nich vyhledá zdravotní…
Parafráze oblíbeného sloganu se zlověstně line z úst české politiky. Jak jinak chápat sympaticky působícího nového ministra zdravotnictví, jenž…
V říjnu 2009 uveřejnily prestižní The New York Times v pravidelném sloupku Freakonomics, The Hidden Side of Everything (Skrytá strana všeho)…
Společnost GlaxoSmithKline oznámila, že Evropská komise schválila novou léčebnou indikaci přípravku lapatinib (Tyverb) pro použití v zemích EU.…
Společnost Ipsen oznámila koncem června výsledky studie GuidAge, která je nejdelší (doba trvání pět let) a nejrozsáhlejší (2 854 testovaných osob)…
Medicínský portál Medwire nedávno zveřejnil výsledky metaanalýzy, které se objevily i v Archives of Internal Medicine. Hodnotila se data z…
Léky za více než 5 500 korun, což představuje zhruba 29,5 balení, to je průměrná spotřeba léků, která připadá v loňském roce na jednoho obyvatele…
Programové prohlášení vlády Petra Nečase mimo jiné obsahuje závazek, že zavede generickou preskripci a substituci u léků hrazených plně nebo částečně…
Špičkově vybavený elektrofyziologický sál otevřela v červenci I. interní klinika FN Olomouc. Spolu se stavebními úpravami jde o investici v celkové…
Českou republiku letos zasáhly už druhé povodně. Zatímco na jaře postihly především severní Moravu a Slezsko, prudké deště na konci prvního srpnového…
Na I. interní kardioangiologické klinice Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNuSA) bylo otevřeno nové špičkově vybavené elektrofyziologické…
Po několika měsících provozních zkoušek a zaškolování personálu došlo 4. srpna ve FN Ostrava k prvnímu klinickému použití robotického ozařovače…
Pokud se lékaři mnoha odborných ambulancí začnou řídit požadavky vyhlášky číslo 221/2010 Sb. MUDr. Zorjan Jojko na přístrojové vybavení, mohou se…
Před časem Česká lékařská komora vyjádřila kritické připomínky k nové vyhlášce 221/2010 Sb., která stanovuje požadavky na věcné a technické vybavení…
Měsíc po volbách, 30. června, podepsala ministryně Jurásková vyhlášku číslo 221/2010 Sb., o požadavcích na věcné a technické vybavení zdravotnických…
Koncem června podepsala dnes už bývalá ministryně Jurásková vyhlášku o požadavcích na věcné a technické vybavení zdravotnických zařízení. Na první…
V jednom z předchozích dílů seriálu jsem zdůraznil, že právě hrozba rozvoje pozdních komplikací diabetu je imperativem pro intenzivní terapii.…
Na komplexní léčbu dyslipidémií se zaměřila série symposií, která se v květnu a červnu konala v několika českých městech. V centru jejich zájmu byla…
Letošní výroční zasedání Evropské společnosti pro aterosklerózu (EAS) se konalo na konci června v Hamburku. Těžiště zájmu zde spočívalo spíše v…
Tým vedený Laurou Niklasonovou z Yale University uspěl při tvorbě plic v laboratorních podmínkách. Využil k tomu extracelulární matrix tohoto orgánu.
Vláda Petra Nečase schválila své programové prohlášení. Dočteme se v něm, že „zdravotnictví je jednou z hlavních programových priorit, a vláda proto…
Toxicita částic oxidu zinečnatého záleží na jejich velikosti. Tým Philipa Moose z University of Utah publikoval ve vědeckém časopisu Chemical…
Od prvního září začne platit vyhláška 221/2010 Sb., která stanovuje požadavky na věcné a technické vybavení zdravotnických zařízení. Jde o zajímavé…
V úterý zasedli poprvé do Sněmovny noví poslanci. Deset procent ze všech tvoří lékaři. Jmenný seznam a odpovědi některých poslanců na dotazy MT…
Pravice posílila svůj vliv na zdravotnictví také v Poslanecké sněmovně. Předsedou zdravotního výboru se stal MUDr. Boris Šťastný z Občanské…
V roce 1908 dva dánští veterináři, Vilhelm Ellermann a Oluf Bang, oznámili, že se jim podařilo "infikovat" zdravá kuřata erytromyeloblastózou,…
Spektrum zájmu ambulantního a nemocničního gynekologa se poměrně dost liší. I když ambulantní i nemocniční gynekologové spolu vycházejí zpravidla…
Již třetí kurs základních laparoskopických technik určený začínajícím chirurgům se konal ve dnech 23. a 24. března 2010 v české pobočce Aesculap…
První bezdrátový systém dálkového monitorování pacientů se srdečním onemocněním Home Monitoring oslavil deset let časného varování pacientů a lékařů…
European League Against Rheumatism (EULAR) se již podesáté sešla na svém tradičním výročním kongresu. Akci, letos probíhající v Římě, stabilně…
Mezinárodní konference "Pulmonary circulation" pořádaná Českou kardiologickou společností pod záštitou European Society of Cardiology (ESC) a…
Jednou ze studií poutajících na 70. výročním kongresu American Diabetes Association velkou pozornost, bylo klinické hodnocení ACCORD. Navzdory…
Málokdy v medicíně znamená jedna molekula naprostý zlom v osudu pacientů se závažnou chorobou, jako je tomu v případě imatinibu u chronické myeloidní…
Tak jak to vypadá s penězi ve státní kase po volbách? Nějaká šance, že by se dalo trochu odsypat na přilepšení bídných platů lékařů? Zatím tomu…
Zatímco ředitelé škol se po zvýšení platových tabulek obávají diskriminace pedagogů s dlouholetou praxí, kteří na slibovaných dvacet tisíc hrubého…
Marek Hudema kritizuje v LN z 21. června výzvu představenstva České lékařské komory lékařům, aby se připojili k akci lékařských odborů a podali…
Údaje ze studie RE‐NOVATE II, představené na 15. výročním kongresu Evropské hematologické asociace (EHA), ukázaly, že dabigatran etexilát podávaný…
Incidence metastazujícího melanomu v posledních třech desetiletích vzrostla. Podle údajů WHO se odhaduje, že ročně zemře na onkologická onemocnění…
"NOVÁ DIABET OLOGIE " díl 16. V dnešním pokračování našeho seriálu se prezident Diabetické asociace ČR prof. Milan Kvapil vrací k problematice léčby…
Rosiglitazon není podle výsledků klinického hodnocení BARI 2D, prezentovaných na 70. výročním kongresu American Diabetes Association (ADA), spojen se…
Protesty nemocničních lékařů proti stávajícímu stavu sílí. Všichni lékaři z interního oddělení nemocnice Sokolov podali k 1. červenci výpověď s…
"Reforma zdravotnictví si vyžádá hluboké strukturální změny. Není záležitostí pouze příslušného ministra, ale celé vlády včetně jejího premiéra.…
"České zdravotnictví funguje v řadě aspektů na úrovni nejlepších světových systémů. Pokud však jde o spokojenost pacientů, tak zaostává, a pokud se…
Dlouholetý ředitel FN Hradec Králové si do své nové funkce přináší prestiž úspěšného manažera, ve vysoké politice se ale teprve rozhlíží. Tentokrát…
Dne 26. června se v autokempu v Prunéřově konal již 13. ročník přeboru zdravotníků ČR v terénním triatlonu – MD riatlon. Tratě jsou délkou…
Stalo se tradicí, že v červnu uděluje ČKS zlatou medaili profesora Václava Liben‐ ského jednomu z českých kardiologů, kteří se mimořádným způsobem…
„U Madridu se bojuje za Prahu.“ Známé heslo ze třicátých let by nyní bylo možné parafrázovat tak, aby odpovídalo současným hrozbám ve zdravotnictví:…
Kongres Americké diabetologické asociace v Orlandu na Floridě přinesl letos náslující nosná témata. Hodnocení přínosů a rizik thiazolidindionů –…
V pořadí již osmnáctým ministrem zdravotnictví od listopadu 1989 se stal doc. MUDr. Leoš Heger, CSc. Premiér Petr Nečas jej do úřadu uvedl 14.…
Na otázky týkající se partnerství v programu Bezpečná nemocnice odpovídají PhDr. Helena Jungová, ředitelka Project HOPE v ČR, a Ing. Aleš Martinovský…
Dr. Martin De Villiers (vpravo) přivezl MUDr. Tomáši Macháčkovi ze své domovské Jihoafrické republiky opravdu aktuální dárek - trubku zvanou vuvuzela…
Kvalitní programy disease managementu vyžadují integraci několika datových zdrojů, jež obsahují data o zdravotním stavu a zdravotních službách…
V uplynulém desetiletí došlo k výraznému rozvoji pojištění rizik spojených s dlouhodobou péčí. Pojišťovny dnes nabízejí více modelů krytí rizik…
Stárnutí populace je vysoce strategické téma. Opravdu si uvědomujeme všechny důsledky faktu, že se v nejbližších deseti letech bude rychle zvyšovat…
Dr. Stig Pramming z Oxford Health Aliance formuloval na International Health Summit desatero faktů o chronických onemocněních: `` jsou odpovědné za…
"Letošní ročník International Health Summit je opět velmi dobře připraven a z vlastní zkušenosti musím říci, že úroveň kvality tohoto setkání zatím…
Na pražské konferenci International Health Summit jsme hovořili s Ing. Alešem Martinovským, ředitelem pro strategii společnosti Johnson & Johnson,…
Finanční hrozba stárnutí populace a chronických onemocnění: výzva ke zdravotním reformám. Tak zněl název jubilejního pátého ročníku mezinárodní…
S hejtmanem Kraje Vysočina MUDr. Jiřím Běhounkem o soutěži Bezpečná nemocnice a také o tom, proč se projekty zaměřené na bezpečí pacientů i…
Kraj Vysočina vyhlásil 22. června třetí ročník soutěže Bezpečná nemocnice. Až do 31. října mohou všechna lůžková zdravotnická zařízení z celé ČR, bez…
Česká republika drží smutný světový primát ve výskytu nádorových onemocnění tlustého střeva a konečníku v přepočtu na jednoho obyvatele. V…
Inkontinence moči v některé ze svých podob postihuje celosvětově třetinu až polovinu ženské populace. Toto číslo se může na první pohled zdát jako…
Spektrum zájmu ambulantního a hospitalizačního gynekologa se poměrně dosti odlišuje, i když jde o tutéž těhotnou ženu. Hospitalizační gynekolog léčí…
Inkontinence má dopad na všechny aspekty života pacienta. Přitom čistě medicínský přístup ke zlepšení situace nemocných, kteří trpí nechtěným únikem…
V záplavě "horkých" politických témat těchto dní se může téma diskusního semináře, uspořádaného v polovině června Koalicí pro zdraví a společností…
Gynekologie a porodnictví je nejčastěji žalovaný obor v medicíně. Porodnické "horory" stále vedou, ale v ambulantní praxi přibývá případů žen, které…
První thuliový laser v České republice začínají používat lékaři v centru laserové medicíny v nestátním zdravotnickém zařízení Asklepion. Zatím s ním…
V moderní medicíně se poslední dobou projevují dva hlavní, zdánlivě protichůdné trendy. Na jedné straně jde o co největší efektivitu, na straně druhé…
Plzeňský kraj je neblaze proslulý největším výskytem nádorových onemocnění v rámci České republiky. V péči onkologických pracovišť plzeňské fakultní…
Mohlo by se zdát, že řízená péče je všelékem jak na zlepšení zdravotní péče, tak na úsporu finančních prostředků pro její hrazení. Není od věci se…
Klinika radiační onkologie LF MU je prvním pracovištěm v ČR, kde byla v týdnu od 14. června u 50leté pacientky se zhoubným nádorem konečníku z…
Lékaři ho považovali za jednoho z možných kandidátů na ministra. Nakonec se neobjevil ani v expertní skupině pro zdravotnictví. "Mým prvořadým cílem…
Když prý si všichni nepřiplatíme, hrozí nám omezení zdravotní péče, strašil náměstek náměstků a ředitel ministrů onehdy v televizi. Nevyděsil mě. V…
Největší poradenská a outsourcingová společnost v oblasti řízení lidských zdrojů Hewitt Associates oznámila v polovině dubna výsledky ankety Best…
V pražském hotelu Globus se 27. května již popáté konal Traumatologický den, který uspořádaly Traumatologické centrum FNKV Praha a Chirurgická…
Ve dnech 13. až 15. května proběhl v Plzni 54. výroční kongres českých a slovenských revmatologů. V jeho rámci se konalo symposium podporované…
V jednom z předchozích čísel MT jsme informovali o kongresu European Association for Cardiovascular Prevention and Rehabilitation - EACPR, který se…
V kongresovém centru U Hájků v Praze 7 proběhlo 9. června symposium společnosti Zentiva, která na něm odborné veřejnosti představila nový přírůstek…
Již posedmnácté se v polovině června do hotelu Harmony ve Špindlerově Mlýně sjeli přední představitelé českých i mezinárodních farmaceutických…
AIFP podpořila informační kampaň zaměřenou na zvýšení hlásivosti nežádoucích účinků, kterou v uplynulých měsících zahájil SÚKL. Přestože je hlášení…
Na český trh se dostává první sublinguální tableta pro specifickou imunoterapii alergie na pyly trav. Přípravek s názvem Oralair je indikován pro…
FDA schválila sipuleucel-T, imunoterapeutikum s firemním označením Provenge, pro léčbu pacientů v pokročilém stadiu karcinomu prostaty, kteří…
Pilotní, randomizovaná, multicentrická, dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná klinická studie fáze III se stala základem pro schválení pazopanibu,…
Společnost sanofi-aventis zahájila mezinárodní randomizovanou, dvojitě zaslepenou studii fáze IIIb označovanou akronymem PALLAS porovnávající…
Vážené čtenářky, vážení čtenáři, jsem rád, že se opět po čtvrt roce setkáváme na stránkách newsletteru Inovace, jejž vydává AIFP. V aktuálním čísle…
Léky vždy patřily mezi nejvýbušnější témata diskusí o českém zdravotnictví. Nejinak tomu bylo i ve vypjaté situaci před volbami, kdy z úst politiků i…
(MT 15/2010, str. A7)
Společnost Boehringer Ingelheim vydala nesouhlasné stanovisko k obsahu článku Sipahi et al. uveřejněného v časopisu Lancet Oncology z června 2010.…
V Lancet Oncology vyšla 14. června metaanalýza randomizovaných studií s blokátory AT1 receptorů pro angiotensin II, tzv. sartany, která naznačuje, že…
Melatonin - spánkový hormon - je vylučován epifýzou (pineální žlázou) a jeho sekrece úzce souvisí s 24hodinovým cyklem, cirkadiánní rytmicitou. Ta je…
Nedávné XXXVIII. májové hepatologické dny nabídly tradičně zajímavý odborný program, zaměřený hlavně na problematiku virové hepatitidy a jaterní…
Vznikající vláda se shoduje na tom, že zavede na vysokých školách takzvané odložené školné. Studenti budou moci začít splácet půjčku až poté, co…
Na půdě 1. lékařské fakulty UK v Praze se na začátku června sešli odborníci, aby diskutovali o problematice biologické léčby. Tentokrát se nehovořilo…
Občanské sdružení Život dětem letos předá Klinice dětského a dorostového lékařství VFN a 1. LF UK přístroje v hodnotě 1 651 174 korun. Prvním je…
Centrum vědy a výzkumu začne během několika měsíců vyrůstat v Olomouci. Unikátní projekt Biomedicína pro regionální rozvoj a lidské zdroje –…
Tým vědců z LF Masarykovy univerzity získal český patent na nový způsob stanovení prognózy chronické lymfocytární leukémie (CLL) za pomoci…
Tradiční, již 52. Purkyňův den se konal v Lobkovickém zámku v Libochovicích. Jeho kouzelné prostory pomohly dotvořit důstojnou atmosféru slavnostního…
Vážení představitelé vedení MŠMT a Akreditační komise ČR, dovoluji si Vám navrhnout k posouzení velmi informativní způsob hodnocení vědy na vysokých…
Před časem vzbudila velkou pozornost zpráva, že chřipkový virus A H1N1 se podařilo virologům rekonstruovat z fragmentů virové dědičné informace…
Když přijede medik z USA do České republiky, nechápe, že u nás na lékařské fakultě čeští studenti neplatí školné. Když se pak seznámí s platovými…
Na slavnostním aktu v Lékařském domě v Praze bylo předáno ocenění České lékařské společnosti J. E. Purkyně italskému profesorovi Michele Masellisovi.…
Obor válečné chirurgie, ať už v podmínkách válečných konfliktů nebo teroristických útoků, důvěrně zná aktivaci pracoviště k hromadnému příjmu…
Gastrointestinální stromální tumor (GIST) je sarkom vycházející z intestinálních pacemakerových Cajalových buněk. Ještě před rokem 2000 byl často…
Karcinom pankreatu představuje jedno z nejagresivnějších maligních onemocnění vůbec, se špatnou prognózou a se stoupající tendencí. Vlastní incidence…
Vznik a rozvoj oboru válečné chirurgie v českých zemích byl těsně spjat se vznikem a činností tzv. Josefina ve Vídni (1785 až 1874). Tato škola…
Systém nového vzdělávání lékařů hýbe všemi odbornostmi, prosti emocí, ať už pozitivních či negativních, nejsou ani chirurgové. Během povídání s MUDr.…
Ve dnech 26. až 28. května 2010 hostila švýcarská Ženeva výroční 20. konferenci Evropské asociace společností hojení ran (EWMA). Zatímco ženevský…
Na letošním 54. výročním sjezdu českých a slovenských revmatologů v Plzni byly na satelitním symposiu společnosti Pfizer diskutovány mj. i výstupy z…
Metaanalýza třinácti studií potvrdila, že kofein snižuje chyby při práci v nepřetržitých provozech a na nočních směnách. V ekonomicky vyspělých…
Na 54. výročním sjezdu českých a slovenských revmatologů v Plzni vysvětloval prof. MUDr. Jan Štěpán, DrSc., z Osteocentra Revmatologického ústavu…
Prevence rotavirových infekcí u nejmenších dětí byla hlavním tématem symposia, které s podporou společnosti GSK proběhlo v předvečer letošního IX.…
V rámci IX. českého pediatrického kongresu zazněla mimo jiné i přednáška MUDr. Jana Smetany, Ph.D., z Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity…
Od 19. do 22. května hostila Olomouc devátý ročník Českého pediatrického kongresu, který letos spolupořádala Česká pediatrická společnost ČLS JEP a…
Hippokratova věta "Tvá výživa bude tvým lékem" získává v onkologii zcela aktuální význam i díky skutečnosti, že je dnes již možné využít nutriční…
Kromě v sousedním článku již zmíněného odborného setkání věnovaného léčbě neuropatické bolesti pomocí lidokainové náplasti uspořádala firma…
Bolest je symptom s vysokou prevalencí patřící mezi nejčastější důvody, jež přivádějí pacienta k lékaři. Jednou z nejvíce obtěžujících, velmi špatně…
"Českému zdravotnictví chybí logická strukturální provázanost. Každý se snaží urvat, co může. Všichni dělají všechno, nejlépe s těmi nejdražšími…
Benzodiazepiny (BZD) jsou nejužívanější farmaka v ČR, v jejich spotřebě jsme v EU na prvním místě. Byly objeveny v roce 1957 L. Sternbachem (Hoffman…
V nově rekonstruovaných prostorách sídla farmaceutické společnosti Valeant Czech Pharma v Praze proběhla malá slavnost. Pracovníci firmy si spolu se…
Čtveřice amerických lékařů, v jejichž čele stál Bhanu Prakash Kolla z prestižní Mayo Clinic (Rochester, MN), se zabývala nutkavým chováním po…
"Stojíme na prahu něčeho vzrušujícího" - i to by mohlo být motto symposia společnosti Abbott Laboratories, na němž byla koncem května představena…
"NOVÁ DIABETOLOGIE " díl 15. - V dnešním pokračování našeho seriálu prezident Diabetické asociace ČR prof. Milan Kvapil na příkladu relevantních…
Strabismus je častá zraková vada, jejíž prevalence se u dětí v západních zemích udává dva až šest procent. V dětském věku je naprosto klíčové jej…
Lékaře v jejich současné snaze o dosažení adekvátní mzdy zajímá, jaké jsou finanční i další podmínky profesí s podobnou psychickou a fyzickou…
Ministerstvo zdravotnictví představilo veřejnosti minulý čtvrtek Národní akční plán darování orgánů a transplantací na léta 2010 až 2015. Před…
Budoucí lékaři, kteří studují na L F UP v Olomouci, budou mít nyní možnost získávat praxi také v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. „Rozšíření…
Cenu Olgy Havlové, která se uděluje lidem se zdravotním handicapem pomáhajícím ostatním, převzal lékař Jiří Kříž, primář spinální jednotky při…
Největší české nakladatelství odborné literatury Grada každý rok vyhlašuje v jednotlivých oblastech své činnosti výroční cenu. V kategorii medicínské…
Hned dvě publikace připravené autory 1. lékařské fakulty UK a vydané nakladatelstvím Galén byly pokřtěny 31. května ve Faustově domě – Akademickém…
Studie zveřejněná v prestižním americkém lékařském časopisu The Journal of the American Medical Association (JAMA) poukázala na rizika hyperoxie…
Do dialyzačního programu je zařazen každý, kdo to potřebuje. Na primární koronární intervenci se dostane 96 % pacientů s infarktem myokardu.…
Více než 30 000 onkologů, onkohematologů a zástupců řady příbuzných specializací ze 125 zemí celého světa se sjelo začátkem června do Chicaga. Tam se…
V rámci XVIII. výročního sjezdu České kardiologické společnosti v Brně proběhlo také symposium společnosti Servier, věnované významu sledování a…
Výroční XVIII. sjezd České kardiologické společnosti hostil mimo jiné také symposium firmy Actelion Pharmaceuticals, jehož tématem byla plicní…
Metoda, o níž pojednává následující článek, se používá od roku 2007 a představuje jednu z nových možností v léčbě aortální stenózy u vysoce…
"Terapie fibrilace síní. Je na místě pragmatismus?" - pod tímto názvem se konalo v rámci XVIII. výročního sjezdu České kardiologické společnosti…
Obliterující onemocnění karotických tepen je významnou příčinou ischemických cévních mozkových příhod (dále CMP). Karotická endarterektomie je…
V úterý 25. května se na pozvání Českého národního fóra pro eHealth, občanského sdružení, sešli v Konferenčním centru na Pankráci v Praze čtyři…
Jedno z doprovodných symposií letošního výročního sjezdu České kardiologické společnosti uspořádala ve spolupráci s Českou společností pro hypertenzi…
Problematice eHealth v konkrétní klinické aplikaci se věnovalo symposium, které na letošním výročním sjezdu ČKS spolupořádala společnost Biotronik.…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 18/2010 |
Datum vydání: | 16.8.2010 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.