Onkologie v „Thomayerce“ připomíná Fénixe
Před 1. lednem 1992 nebylo v místech, kde dnes funguje jedno z nejmodernějších zařízení svého druhu v České republice, skoro nic – jen pouhopouhé dvě…
Před 1. lednem 1992 nebylo v místech, kde dnes funguje jedno z nejmodernějších zařízení svého druhu v České republice, skoro nic – jen pouhopouhé dvě…
Říká se, že k úspěchu nevede žádný výtah, musí se jít po schodech. Pokud jde o nutriční péči o onkologické pacienty, platí to bezezbytku. Drobné…
Kliničtí onkologové, radioterapeuti, neurochirurgové, specialisté na radiochirurgii, neurologové, patologové, radiologové – tyto odbornosti a ještě…
Optimalizace léčby renálního karcinomu a Sutent jako „standard of care“ u tohoto onemocnění – to byl ústřední bod, kolem něhož se točilo satelitní…
Několik let trvající přípravné práce na Centru protonové terapie mají zcela reálný výsledek – pracoviště je na prahu vstupu do ostrého provozu. Do…
Ty největší mezinárodní kongresy Českou republiku míjejí. Stále je zde však příležitost pro menší, přesně zacílené akce. Příkladem může být nedávný…
Výměna zkušeností s kapecitabinem v léčbě metastatického kolorektálního karcinomu formou moderované diskuse – to byla koncepce snídaně společnosti…
V rámci sekce Podpůrná a paliativní léčba v onkologii zazněla důležitá přednáška o skupině léků pro mnoho pacientů nezbytných, o opioidech (na…
Letošní Brněnské onkologické dny hostily blok přednášek věnovaný regulační problematice, otázkám nedostupnosti některých standardních registrovaných…
Píše‑li se rok 2012 a odborníci se sejdou na onkologickém kongresu, nemůže nedojít na novinky v oblasti biologické léčby. Na Brněnských onkologických…
V zahajovací sekci letošních Brněnských onkologických dnů, která byla věnována hostům ze zahraničí, vystoupil také profesor Thomas Brodowicz z…
Zadáme‑li si do internetového vyhledavače namátkou termín „melanom“, odpověď je ohromující – 123 000 odkazů. Ovšem takové, v nichž pacient může…
Vzdělávacích akcí s onkologickou tematikou v Česku každoročně přibývá a přestává být v silách jednotlivce stihnout všechny. Brněnské onkologické dny…
"Bude se připlácet za vyvoleného špičkového doktora. Zčásti snad skutečně i jemu samotnému za službu a styk, zejména však jeho zaměstnavateli…
MUDr. Hana Cabrnochová (foto), členka České vakcinologické společnosti, komentuje pro Medical Tribune analýzu systému očkování, kterou zveřejnila…
Jak vlastně vypadá závažné, chronické, ale nikoli maligní onemocnění z pohledu psychologa? Psycholožka a sexuoložka PhDr. dr.phil. Laura Janáčková,…
K datu 12. května se celosvětově připomíná den nemocných s ME/CFS. Touto zkratkou se označuje myalgická encefalomyelitida, někdy také zvaná chronický…
Tým ze Středoevropského technologického institutu CEITEC a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity vůbec poprvé prokázal, že fenomén déjà vu souvisí s…
Současná kardiologie je nepochybně velmi úspěšným medicínským oborem. Díky velkým pokrokům v prevenci, diagnostice i léčbě kardiovaskulárních…
Do funkce ředitele Státního ústavu pro kontrolu léčiv nastoupil 2. května MUDr. Pavel Březovský. Na tento post byl jmenován ministrem zdravotnictví…
Nemocnice v ČR hospodařily vloni se ziskem téměř 300 milionů korun. Celkové výnosy dosáhly 130,287 miliardy, náklady 130 miliard. S kladným…
Redakce Medical Tribune oslovila lékaře v řadách poslanecké sněmovny a požádala je o hodnocení své dosavadní politické práce. Zdravotníci totiž…
Určitým stimulem k zásadnímu posunu v kolorektálním screeningu by mohla být konference, jež minulý týden proběhla v Brně. Ještě nikdy se u jednoho…
Projekt elektronických zdravotních knížek IZIP bude do prázdnin ukončen. Minulý týden se na tom dohodli ministr zdravotnictví Leoš Heger a premiér…
Inhibitory enzymu poly(ADP‑ribóza) polymerázy (PARP), který sehrává významnou roli v reparačních procesech DNA, byly donedávna považovány za „černého…
Pětičlenný tým amerických kardiologů z Nebrasky (v čele A. Deshmukh, pracoviště The Cardiac Center of Creighton University, Omaha) nečekaně zjistil…
Přestože oběhová onemocnění jsou nadále nejčastějšími problémy, s nimiž se pacienti obracejí na své lékaře a také jsou pro ně nejčastěji…
Losartan – první antagonista AT1 receptorů pro angiotensin I, tedy tzv. sartan – byl uveden na trh již v polovině 90. let (v USA v roce 1995). Jako…
Na český trh na přelomu března a dubna přichází nový blokátor AT1 receptorů, eprosartan (firemním názvem Teveten). Co nového může přinést v léčbě…
Počátkem dubna se v historických prostorách pražské Novoměstské radnice sešli již tradičně kardiologové, internisté, praktičtí lékaři a další…
Během kongresů České kardiologické společnosti je pevnou součástí sekce vyzvaných slavnostních sdělení Navrátilova přednáška. V tomto roce ji naplní…
Prestižní součástí programu Výročního sjezdu České kardiologické společnosti je blok vyzvaných přednášek. Tradiční Herlesovy přednášky se v něm ujme…
Také Škola veřejného zdravotnictví Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví (ŠVZ IPVZ) prodělala svou „krizi identity“. Avšak zdá se, že…
„Errare humanum! Vidíme v počínání našich předků mnoho bludů a omylů. Co as budou viděti potomci na nás! Bojím se, že ne málo,“ napsal v jedné své…
Když byl Arnošt Lustig v roce 2000 dotázán, co by si vzal s sebou do 21. století z klenotů české a světové literatury, uvedl mezi pěti autory rovněž…
Bakteriální infekce se stávají v dnešním světě stále závažnějším problémem. Řada mikroorganismů přestává být citlivá k používaným antibiotikům,…
Závěr dekády bývá v mnoha oblastech života jedince i společnosti důvodem k bilancování. Jedná‑li se o zavádění eHealth v České republice, naplnění…
Pacientka s agresivní formou revmatoidní artritidy rezistentní k léčbě anti‑TNF byla po určité době převedena na biologickou léčbu. Účinná však byla…
Diskriminace v zaměstnání, každodenní únava, nemožnost navázat partnerský vztah. To je jen zlomek překvapivých výsledků celoevropské studie Impact,…
Jedním z výrazných trendů současné vakcinologie je důraz na problematiku dospělého věku. Pokud jde o vakcinaci dětí, může být Česká republika právem…
V nedávných dnech navštívil Českou republiku dr. Timothy M. Wright, ředitel Institutů biomedicínského výzkumu (NIBR) společnosti Novartis. Během…
Lékařům jsou v těchto dnech doručovány dopisy s korupční nabídkou. Jsou pod nimi podepsány lékárny Dr. Max, ačkoli v České republice neexistuje žádný…
Psychiatrie se drolí a nevím, jak dlouho vydrží pod svým jménem ve své současné podobě. Už po desetiletí pozoruji úspěšné tunelovaní tohoto oboru…
Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) zveřejnil 17. dubna na svých webových stránkách nové číslo informačního zpravodaje Nežádoucí účinky léčiv 2…
Bolestivá menstruace je podle různých autorů přítomna až u 40 až 50 % menstruujících žen, 15 % žen své potíže hodnotí jako těžké. Představují pro ně…
O významu nesteroidních antiflogistik (non‑steroidal anti‑inflammatory drugs, NSAIDs) pro prevenci solidních nádorů se hovoří již desítky let. Na…
Watson kupuje Actavis Group Společnosti Watson Pharmaceuticals, Inc., a Actavis Group minulý týden oznámily, že uzavřely definitivní dohodu o…
Deset měsíců od získání klíčové dotace začíná nabývat reálných obrysů Mezinárodní centrum klinického výzkumu (ICRC), které se staví v areálu Fakultní…
Ministerstvo zdravotnictví obměňuje správní a dozorčí rady zdravotních pojišťoven. Z kontrolních orgánů odcházejí především lidé, kteří na…
Kolorektální summit v Brně Česká republika patří v celosvětovém srovnání mezi země s největší incidencí kolorektálního karcinomu. Více než polovina…
Skupina Agel, jejímž členem je Dopravní zdravotnictví a Nemocnice s Poliklinikou Praha Italská, se rozhodla nabídnout pacientům více než dosud. Věrna…
Ad: Jaký smysl mají pacientské organizace? (MT 7/2012) K rozšíření práv občanů směřuje celosvětový trend vývoje. Větší práva mají tím spíš…
Dne 20. dubna 2012 zemřel po delší nemoci ve věku 82 let dlouholetý vědecký pracovník a pedagog 1. lékařské fakulty prof. RNDr. Milan Mára, DrSc.…
Nesmyslné vyplňování formulářů degraduje právo pacientů na poučení a informovaný souhlas, to je názor JUDr. Ondřeje Dostála, Ph.D., LL.M., právníka…
Předminulý týden se zapsal do historie mezinárodní organizace studentů medicíny fungující v České republice – IFMSA CZ (International Federation of…
V souvislosti se zvyšováním platů lékařů v rámci naplnění memoranda ministra Hegera a lékařů se ve společnosti opět objevují úvahy týkající se…
Přední lékařský časopis New England Journal of Medicine zveřejnil výsledky srovnání rozsáhlého souboru pacientů, kteří se podrobili buď perkutánní…
V těchto dnech finišují přípravy na největší tuzemský medicínský kongres, jímž je již tradičně Výroční sjezd České kardiologické společnosti. Na…
Více než 150 zástupců lékařů z celého světa minulý týden přijelo do Prahy. Konalo se tu již 191. zasedání rady World Medical Association (WMA),…
Syndrom demence představuje komplexní zdravotnický, sociální i ekonomický problém. Jde o stav, který s sebou nese dlouhodobé zhoršení kvality života…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 9/2012 |
Datum vydání: | 14.5.2012 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.