Chronický únavový syndrom – problém systému?
Praxe ukazuje, že informovanost o benigní myalgické encefalomyelitidě je stále velmi nízká. Pacienti se „propadají mezerou“ v sociálním a zdravotním…
Praxe ukazuje, že informovanost o benigní myalgické encefalomyelitidě je stále velmi nízká. Pacienti se „propadají mezerou“ v sociálním a zdravotním…
Evropská kardiologická společnost nyní vydala doporučení, za jakých podmínek by se renální denervace měla poskytovat. Tento materiál, on‑line…
Ve dnech 12. až 15. června 2013 se bude v Luhačovicích konat 15. celostátní konference biologické psychiatrie s mezinárodní účastí. Na její…
Jarní interaktivní konference, kterou uspořádala Společnost všeobecného lékařství, je v ČR ojedinělým vzdělávacím projektem pro praktické lékaře.…
V nově vybudovaných prostorách Mezinárodního centra klinického výzkumu (ICRC) Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně se uskutečnil 9. dubna 2013 první…
V roce 2001 byl oceněn Laskerovou cenou, v roce 2010 získal Nobelovu cenu za lékařství a fyziologii – v obou případech za výzkum mimotělního…
V sobotu dne 16. března 2013 zemřela náhle ve věku 81 let MUDr. Vlasta Rybková. Paní doktorku Rybkovou znali prakticky všichni čeští lékaři. Zlín je…
Snad laskavý čtenář promine a vydrží fejeton inspirovaný čerstvou americkou zkušeností. Ale bylo to dost silné, emočně i fakticky. Přijížděl jsem na…
Gastroenterologická společnost ČLS JEP chystá koncem dubna publikovat nová doporučení, ve kterých je navrhována změna v léku první volby při…
Možný vztah valproátu a a utismu Podle studie uveřejněné v dubnu 2013 v JAMA je možné, že má autismus u dětí původ v tom, že matky v průběhu…
Statiny patří v posledních několika letech k nejvíce předepisovaným lékům vůbec. Jejich indikací je snížení LDL cholesterolu u osob, které jsou ve…
ČSSD výrazně obměnila svou stínovou vládu. Jako ministr zdravotnictví v ní figuruje MUDr. Svatopluk Němeček, MBA, ředitel FN Ostrava. Vzhledem k tomu…
Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, které odborné ústavy mají být sloučeny. Tento krok je součástí vládního záměru „Zjednodušení agend a zrušení…
Brněnské ICRC jede na rozbouřené vlně Mezinárodní centrum klinického výzkumu (ICRC) v Brně by měl řídit slovinský neurolog Gorazd B. Stokin. O tom,…
Ministr zdravotnictví Leoš Heger předal v úterý 16. dubna týmu prof. MUDr. Pavla Seemana, Ph.D., z Fakultní nemocnice v Motole Cenu veřejnosti za…
Americká Společnost pro klinickou cévní chirurgii ocenila práci doc. Štádlera na výročním Sympoziu cévní chirurgie v Miami. Ve srovnání se světem…
Kmen ptačí chřipky H7N9, který v Číně usmrtil podle posledních údajů více než dvě desítky lidí, je podle expertů WHO velmi letální a přenáší se na…
Lékáren patřících pod některý z lékárenských řetězců stále přibývá. Vlivem silného postavení na trhu mohou přinášet omezení konkurence či nabízeného…
Na kongresu Americké kardiologické společnosti byla prezentována data o krvácivých komplikacích při podávání warfarinu a dabigatranu. Z nich vyplývá,…
Řada studií ukazuje, že současné podávání anti‑TNF přípravků s imunosupresivy, metotrexátem nebo azathioprinem výrazně snižuje riziko tvorby…
Tvorba protilátek proti biologickým přípravkům (ADA – anti‑drug antibodies) je jednou z příčin postupné ztráty účinnosti biologik a selhání léčby,…
V lednu letošního roku byly doplněny informace ke studii GO‑REVE AL o dlouhodobém sledování pacientů s psoriatickou artritidou, kteří pokračovali v…
Předkládaná kazuistika prokazuje, že i po selhání úvodní biologické léčby infliximabem je možné následující terapií lékem s jiným mechanismem účinku…
Biologické léčivé přípravky umožnily v posledních deseti letech skutečný převrat v léčbě revmatoidní artritidy (RA). Přesto ani v současné době…
Pharmaceutical Research and Manufacturers of America (PhRMA) vydal zprávu o stavu ve vývoji biologických léků (Medicines in Development – Biologic,…
Biologická léčba pochází nyní pouze od firem, které se zabývají vývojem inovativních přípravků. Biosimilars již jsou na světě, ale v praxi se…
Jednou z důležitých událostí 13. mezinárodní konference o karcinomu prsu, konané tradičně v březnu ve švýcarském St. Gallen, bylo zveřejnění výsledků…
Jubilejní dvacátý ročník Pražských chirurgických dnů proběhne ve dnech 27. a 28. května v pražském hotelu Clarion. Tato mezinárodní akce se koná…
Na olomouckém zastavení loňské speciální podzimní gynekologické „roadshow“ společnosti Gedeon Richter vystoupil také primář Gynekologicko‑porodnické…
Jedním z témat, která procházejí napříč oborem primární péče bez rozdílu věku pacientů, je vakcinace, což bezezbytku platí pro očkování proti…
V pražské Státní technické knihovně se 22. března uskutečnila další z výročních konferencí České asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, známá…
Letošní Staškovy dny byly koncipovány jako součást oslavy čtyřicátého výročí vzniku Onkologické kliniky 1. LF UK a VF N. Tematicky jim dominovala…
Léková skupina gliflozinů nyní reálně vstupuje do praxe a spolu s jejím nástupem se mění i některá zažitá schémata myšlení v diabetologii. Tomuto…
Objev RNA interference znamenal bezesporu revoluci v molekulární biologii. První popis tohoto fenoménu byl publikován v roce 1998. V roce 2006 za něj…
Významný pokrok ve vztazích mezi zástupci českých klinických onkologů a jejich nejvyšší celoevropskou zastřešující organizací ESM O (European Society…
V komentáři se prof. Žaloudík zamýšlí nejen nad tím, do jaké míry jsou hospodářské výsledky skupiny Agel dané schopností tohoto poskytovatele…
Finanční skupina Agel hospodařila v minulém roce s hrubým ziskem 622 milionů korun. Zatímco Třineckým železárnám, které Tomáš Chrenek spoluvlastní,…
Ze dvou metaanalýz vyplynulo, že při pravidelném užívání aspirinu v dávce alespoň 75 mg/den došlo k téměř 20% snížení celkové mortality na nádorová…
Experti, kteří sledují vývoj a úspěšnost léků pro renomovaný farmaceutický portál FirstWorld, vyhodnotili, které novinky se mohou stát do roku 2017…
Epilepsie je jedno z nejčastějších neurologických onemocnění. V České republice žije až 100 000 osob s touto nemocí. Zlepšit jejich situaci by podle…
Každoročně jsou 26. března lidé v zemích po celém světě vyzýváni obléknout se do fialového a pořádat akce na podporu lidí s epilepsií. Tento den je…
Co spojuje známé osobnosti, jakými byli papež Jan Pavel II., malíř Salvador Dalí či boxer Muhammad Ali? Na vlastní kůži si vyzkoušeli, jaké to je žít…
V přednemocniční péči se řeší závažný problém - sanitky v Praze a okolí obtížně hledají umístění pro pacienty. Redakce Medical Tribune se ve fóru ptá…
Pražské nemocnice opakovaně podle záchranářů odmítají přijmout akutní pacienty, které jim záchranná služba přiveze. Zákon sice stanoví, že nemocného…
Zjistit, co je nového v oboru diabetologie, diskutovat nejen o čistě odborných tématech, ale také o otázkách týkajících se organizace diabetologické…
Protože jsou internisté i praktičtí lékaři čím dále častěji žádáni o vyšetření a posouzení vhodnosti sportovní zátěže, vydala Evropská kardiologická…
Přední český algeziolog, MUDr. Jiří Kozák, Ph.D., primář Centra pro léčbu a výzkum bolestivých stavů FN Motol v Praze a místopředseda Společnosti pro…
Nejen při řešení poúrazových stavů, ale i při bolestech z přetížení, z nesprávně prováděného pohybu využívá prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D. z…
Těžko by se hledal člověk, který si opravdu nikdy nepodvrtl kotník. O to častěji a mnohdy opakovaně utrpí takový úraz sportovec. Na ošetření a léčbě…
Jak se udržuje v kondici a proč je těžké kvantifikovat význam pohybu, o to se se čtenáři MT podělil prof. MUDr. Richard Češka (foto), CSc., z III.…
Tak uvedl svou přednášku v rámci „Aničkovova sympozia“ předseda ČSTL MUDr. Martin Matoulek, Ph.D. (III. interní klinika 1. LF UK a VF N). „Rád bych…
„Cílem je léčit nejen dyslipidémii, ale celého pacienta,“ řekl v úvodu svého vystoupení prof. MUDr. Richard Češka (foto), CSc. (III. interní klinika…
Těmito slovy by se dala shrnout excelentní přednáška prof. MUDr. Aleše Linharta, DrSc. (II. interní klinika 1. LF UK a VF N), který představil…
Teorie vysvětlující cévní změny při ateroskleróze, tzv. cholesterolová hypotéza, slaví sté výročí. K tomuto velmi významnému jubileu připravili…
Všichni, kdo léčí a plánují zdravotní péči, vědí ze zkušenosti i statistik, že nejlepším ovlivněním těchto onemocnění je primární i sekundární…
V přednáškovém bloku Pohyb a chronická interní onemocnění se přednášející shodli na tom, že dospělí Češi a čeští senioři mají nedostatek vitaminu D …
Sportovní výživu lze na jedné straně chápat jako racionální výživu v rámci „zdravého životního stylu“, jehož součástí je i pohybová aktivita. Na…
Na konferenci České společnosti tělovýchovného lékařství přijal pozvání předseda Českého olympijského výboru Ing. Jiří Kejval. V rozhovoru pro…
Vskutku multioborovým setkáním lze nazvat konferenci České společnosti tělovýchovného lékařství (ČSTL), která se konala v Kongresovém centru v…
Spondylartritidy (SpA) představují skupinu zánětlivých revmatických onemocnění s častým postižením axiálního skeletu. V posledních době bylo…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 8/2013 |
Datum vydání: | 02.5.2013 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.