Brno dosáhlo 30 000 srdečních operací na jednom pracovišti
Doc. Němec a prof. Černý popisují, jak se vyvíjela kardiochirurgická péče v moravské metropoli, a připomínají, že po vzniku samostatného…
Doc. Němec a prof. Černý popisují, jak se vyvíjela kardiochirurgická péče v moravské metropoli, a připomínají, že po vzniku samostatného…
Článků propagujících tzv. mesodiencefalickou modulaci v léčbě diabetické neuropatie a nyní i v hojení syndromu diabetické nohy stále přibývá. Proto…
Experimenty s LSD, které na sobě v minulosti uskutečnili sami lékaři, hodnotí dnes psychiatři jednoznačně pozitivně. Uvedli to ve studii publikované…
Světový den Parkinsonovy nemoci se každoročně připomíná jedenáctého dubna. Datum nebylo zvoleno náhodně – upomíná na den narození Jamese Parkinsona,…
Přesně v době, kdy v USA končila registrace účastníků prvního roku pojištění podle Obamova „Patient Protection and Affordable Care Act“ (Obamacare),…
Lékárníci chtějí změnu systému odměňování s tím, že část odborné lékárenské péče by mohla platit zdravotní pojišťovna výkonově, čímž by se aspoň…
Společnost Richter Gedeon oznámila příznivé výsledky dvou studií, které hodnotily účinnost a bezpečnost antipsychotika cariprazinu u pacientů s…
V poslední době jsme svědky diskuse mezi politiky vládní koalice o tom, jak do zdravotnictví „nalít“ další peníze. A. Babiš se tomu brání s tím, že…
STÍHÁNÍ HORÁKA A PAŠKA KVŮLI IZIP ZASTAVENO Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) zastavilo stíhání někdejšího ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny…
Koncem března zveřejnila Asociace českých a moravských nemocnic (AČMN) na svých webových stránkách výsledky průzkumu mezi svými členy, ze kterých…
„Supermoderní továrna na buňky“ 4MEDi za miliardu korun bude nakonec zřejmě z poloviny sloužit jiným účelům než výzkumu tkání a buněk. Ministr…
Nadace VIZE 97, zastoupená Dagmar Havlovou, 25. března slavnostně předala lékařům Kliniky hepatogastroenterologie pražského Institutu klinické a…
Inhalační inzulin (Afrezza společnosti MannKind, Kalifornie) je druhým pokusem o inhalační léčbu diabetu. První (Exubera společnosti Pfizer) byl…
Značný mediální zájem nedávno vzbudilo téma nedostupnosti praktických lékařů v některých odlehlejších oblastech. Proto se tentokrát v pravidelném…
„Od chvíle, co se vyměnil vrcholný management ICRC, je daleko větší snaha problémy pojmenovat a řešit,“ říká nový ředitel FN u sv. Anny MUDr. Martin…
Letošní zasedání American College of Cardiology (ACC) přilákalo více než 20 000 účastníků ze 109 zemí celého světa. Jednu z jeho programových…
Vzácných diagnóz celkem existuje zhruba osm tisíc, většinu z nich ale něco spojuje: porucha krvetvorby. V pražském Ústavu hematologie a krevní…
Již v úvodu předsedající česko‑slovenské psychofarmakologické konference prof. Cyril Höschl vyzvedl dvě zajímavá témata – ADHD u dospělých a novinku…
Cílem malého seriálu odborného týdeníku Medical Tribune o symptomech roztroušené sklerózy (RS) je upozornit na časté, ale mnohdy diskrétní příznaky,…
Italská skupina pro mamografický screening (GISMa) a italské Národní centrum pro monitoring screeningu (ONS) ve spolupráci s dalšími partnery…
Přípravek Vidaza (azacytidin) se v České republice využívá již bezmála dva roky jako lék první volby pro pacienty s myelodysplastickým syndromem (MDS…
Možná už zase přišla na chvíli doba dívat se dopředu. Asi budeme muset znovu leccos pojmenovat a vysvětlit, co už vysvětleno a pochopeno být i mohlo.…
O aktuální verzi Národního diabetologického programu se hovořilo v Senátu ČR. S členy Výboru pro zdravotnictví debatovali prof. MUDr. Terezie…
Hyperaktivní močový měchýř život sice nezkracuje, na jeho kvalitu však může mít devastující vliv – pacient nikdy nemá jistotu, kdy dojde k úniku moči…
Konference Dermatologický update už svým názvem napovídá, že záměrem jejích organizátorů bylo během kompaktního programu shrnout, co je v…
„Mají‑li oba rodiče atopii, objeví se u jejich dětí atopická dermatitida v 81 %,“ tímto alarmujícím údajem zahájila svou přednášku na konferenci…
Obor dermatovenerologie se po terapeutické stránce každým rokem rozvíjí. Přibývá nových léčebných postupů i molekul, nových indikací i lékových forem…
Závislost na tabáku je nemoc. Pokud bychom soudili na její prevalenci podle vykazování její diagnózy F17, vyšlo by nám, že v ČR kouří necelá dvě…
V historických prostorách pražské Novoměstské radnice proběhlo počátkem března komplexní představení nového anticholinergního inhalačního přípravku,…
V Praze se konal Kongresu primární péče. Praktičtí lékaři pro dospělé i pro děti a dorost měli možnost v tradičním čase na tradičním místě…
Bevacizumab (Avastin) byl ve Spojených státech schválen jako součást léčby pro rekurentní glioblastom. Jde o monoklonální protilátku proti růstovému…
Léčivý přípravek Xalkori (crizotinib), který se používá při léčbě pokročilého nemalobuněčného karcinomu plic u pacientů s translokací genu EML4‑ALK …
Sto sedmdesát milionů korun zaplatila loni VZP za transplantace ledvin pro 283 svých klientů. Průměrné náklady na transplantaci tak činily skoro 600…
„Pomohlo by nám, kdyby vznikl registr pacientů v predialýze – díky tomu by se mohl snížit počet nemocných, u kterých se dialyzační léčba zahajuje,…
Druhý březnový čtvrtek se už tradičně připomíná Světový den ledvin. V ČR se této iniciativy ujala Česká nadace pro nemoci ledvin spolu s Českou…
Ministr financí Andrej Babiš zveřejnil minulý týden v deníku Právo tři systémové změny, jimiž podmínil případné uvolnění dalších financí do…
„Požadavek na veřejnou kontrolu je dnes tak silný, že podle našeho názoru převažuje nad naší snahou chránit smluvní partnery,“ říká o záměru…
Ad: Vzpomínky na prof. Charváta – osobnost české medicíny MT 2/2014 Mnozí čtenáři si jistě položili otázku, čím se tato výjimečná osobnost zapsala do…
V diskusním fóru se redakce Medical Tribune tentokrát ptá zainteresovaných odborníků, co by přineslo zveřejnění smluv zdravotních pojišťoven se…
Zcela nový typ výkonu směřujícího k omezení remodelace levé komory u pacientů po závažném infarktu myokardu začal provádět tým kardiologů a…
Spor o financování zdravotnictví, který mezi stranami koalice latentně probíhá, dostal reálnější obrysy. Jeho důsledkem pravděpodobně bude i poměrně…
Diagnostický systém, který může pomoci s včasným odhalením závažných nemocí, vyvíjejí v současné době čeští odborníci. Na základě analýzy dat z…
Farmakovigilanční výbor pro posuzování rizik (PRAC) Evropské lékové agentury (EMA) na svém lednovém zasedání ukončil přehodnocení přínosů a rizik…
Alergie na nikl je poměrně rozšířená. V Německu jí trpí každý desátý obyvatel. „To před nás samozřejmě staví otázku bezpečnosti implantátů s obsahem…
Tříčlenný tým japonských odborníků z Kyoto University (v čele Hiroshi Kadotani) zjistil spojitost mezi sebevražednými pokusy na železnici a množstvím…
Evropská komise a Evropská léková agentura (EMA) schválily na základě doporučení Výboru pro humánní léčivé přípravky (CHMP) perorální lék Tecfidera …
Po prvním roce lze pracoviště považovat za životaschopné a zároveň je čas na úvahu o některých významných otázkách: Co protonová radioterapie…
V prostorách Parlamentu ČR proběhlo minulý týden diskusní setkání k problematice protonové léčby. Pořádal je výbor pro zdravotnictví. Sešli se zde…
O komentář k argumentaci, která zaznívá od členů odvolaného vedení SÚKL, požádala redakce Medical Tribune také ministra zdravotnictví MUDr.…
Výměnu na postu ředitele Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), kterou provedl počátkem února, odůvodnil ministr Svatopluk Němeček mimo jiné tím,…
Před měsícem odvolal ministr zdravotnictví MUDr. Pavla Březovského z postu ředitele Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) a vedením ústavu…
(a nepřestaneme ji využívat po vydání „aktuální“ kanadské studie) V únoru se přes agenturu ČTK dostalo široké mediální pozornosti studii, kterou A.…
Téma diskusního fóra na předchozí straně je mi skutečně velmi blízké a již opakovaně jsem své názory k podobným problémům aktivně zveřejnil. V…
Oproti farmakoterapii jsou výdaje v oblasti diagnostiky regulovány mnohem méně. Proto se redakce MT v diskusním fóru ptá odborníků: Kdy máte…
Komerční banky pupečníkové krve své služby klientům masivně propagují a silně nadhodnocují pravděpodobnost, že dítě uchovávanou krev jednou skutečně…
Nespokojenost se způsobem řízení Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), zejména v oblasti cenové a úhradové regulace, nedostatky v dozorových…
Společnost Pfizer připravila zajímavý seminář zaměřený na problematiku močové inkontinence a hyperaktivního močového měchýře. Netradiční program,…
Řada zdravotníků je přesvědčena o tom, že oblast prožívání a vnímání pacienta je v problematice hojení jaksi druhořadá. Při léčbě lékaři preferují…
Léčba ran se za poslední léta stala samostatnou disciplínou, která má svá odborná doporučení a řadu moderních terapeutických prostředků, které…
23. až 24. ledna 2014 proběhla tradiční největší akce České společnosti pro léčbu rány. Již XII. ročník kongresu na téma Mezioborová spolupráce při…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 6/2014 |
Datum vydání: | 10.4.2014 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.