Nahradí roboty lékaře na operačních sálech?
Ve dnech 26. až 27. dubna se v pražském TOP Hotelu uskutečnilo 9. mezinárodní česko‑polsko‑slovenské symposium o videochirurgii, tradiční setkání…
Ve dnech 26. až 27. dubna se v pražském TOP Hotelu uskutečnilo 9. mezinárodní česko‑polsko‑slovenské symposium o videochirurgii, tradiční setkání…
Ve dnech 3. až 6. května se na pražském Výstavišti konal 13. mezinárodní knižní veletrh a literární festival. MT zde navštívila stánek nakladatelství…
Nedávno zveřejněná zpráva Transparency International ČR (TI ČR) definovala v systému fungování českého zdravotnictví celkem šestnáct oblastí, ve…
Britským vědcům se podařilo najít dosud nejjasnější souvislost mezi genetickými predispozicemi a vznikem obezity. Od identifikace genu FTO si slibují…
Už podruhé během posledních několika týdnů se do centra pozornosti hlavních českých médií dostala spolupráce týmu profesora Antonína Holého z Ústavu…
Nejprve selžou ledviny, vzápětí po nich centrální nervový systém a nakonec přichází smrt. Onemocnění se objevilo v Nigérii, Bangladéši, Argentině, v…
Chirurgické odstranění velkých, rychle rostoucích nádorů jater často komplikuje skutečnost, že operace by ponechala pacientovi příliš málo zdravé…
Více než čtyřem stovkám lidí s poruchou krvetvorby dal Český národní registr dárců kostní dřeně za 15 let své existence naději na uzdravení. „Ve 258…
V ekonomicky rozvinutých zemích patří kardiovaskulární choroby k nejčastějším příčinám úmrtí. Stále častěji ale na ně umírají i obyvatelé rozvojových…
Kolonizace Helicobacter pylori do desátého roku života vede k redukci vzniku astmatu v kterékoli fázi života o 21 % a k redukci vzniku astmatu již v…
Již delší dobu je známo, že existuje spojitost mezi periodontitidou a aterosklerózou. Avšak zatím se stále neví, zda modulace zánětu periodontu může…
Panelová diskuse na dané aktuální téma proběhla na sklonku dubna v rámci konference Farmako 2007, kterou v Praze uspořádal Institute for…
Diabetická asociace České republiky hodlá pomáhat při vytváření životaschopného „Konsensu léčby diabetika v ČR“, který zohlední nejen názory odborné…
V Psychiatrické léčebně Bohnice proběhlo 9. května netradiční literární odpoledne. Pacienti mohli diskutovat s básníkem Karlem Sýsem a Evou…
Institut Danone, nezávislá nadace podporující vědecký výzkum a projekty v oblasti výživy, vyhlašuje i v letošním roce výběrové řízení na granty,…
Na Klinice zobrazovacích metod 2. LF UK a FN v Motole byl 10. května slavnostně zahájen provoz nového přístroje výpočetní tomografie Somatom…
Spolu se stárnutím populace nabývá na významu i problematika zlomenin kyčle. Například 90 % všech pacientů s frakturou proximálního femuru jsou lidé…
Pulsní tlak (systolický krevní tlak minus diastolický krevní tlak) reflektuje stupeň tuhosti stěny cév. Gary Mitchell z Cardiovascular Engineering…
Tak tedy nevím, co vlastně platí. Nejprve jsme ve volební kampani přesvědčováni, jaký je pro zdravotnictví připraven tým a sofistikovaná reforma. Po…
MT přináší pokračování analýzy dopadu finančních limitů zavedených předchozím ministrem zdravotnictví MUDr. Davidem Rathem na preskripci ve vybraných…
Ve velkém sále Lucerny v Praze je od 5. května vystaveno více než 20 vypitvaných a plastinovaných lidských těl a orgánů. Těla jsou upravena a…
Nejsa v nejlepší náladě, napadaly mne nad tímto číslem samé myšlenky chmurné až nejchmurnější. Nejprve jsem byl skoro rád, že se nejspíše nedožiji…
Šíření vysoce nakažlivých nemocí je aktuálním tématem. Ministerstva zdravotnictví, obrany i vnitra se věnují také problematice úmyslného šíření virů…
„Sestry by skutečně neměly stlát postele a roznášet jídlo,“ říká v rozhovoru pro MT Mgr. Helena Vaňková, česká sestra, která několik let pracovala v…
I dobří praktičtí lékaři mohou neúmyslně vyvolat delirium u svých starších pacientů. Stačí jen, aby předepsali nějaká sedativa při poruchách spánku…
Prestižní lékařský časopis Journal of the American Medical Association přinesl epidemiologickou studii týmu vedeného Jeffreyem Bridgem z Ohio State…
ve dnech 24. a 25. dubna se v prostorách pražského hotelu Marriott uskutečnila konference Farmako 2007, kterou pořádal Institute for International…
tohle setkání neurologů a psychiatrů v toskánském paláci v Praze bylo na pozvánkách označeno jako „raritní“, a kdo pozvání přijal, rozhodně nelitoval…
Urologie zpravidla nebývá vnímána jako dominantní obor medicíny. Má však velké množství styčných a často i překrývajících se ploch s ostatními…
v polovině ledna se v Konferenčním centru nemocnice na Homolce sešlo více než 250 gastroenterologů na již XX. symposiu s názvem Aktuální…
Mechanismem nefroprotektivního působení sulodexidu a klinickými zkušenostmi s podáváním tohoto přípravku u diabetické nefropatie se v rámci 43.…
v posledním ohlédnutí za prvním ročníkem Jarní interaktivní konference pořádané Společností všeobecného lékařství člS JeP (viz také Mt 11/2007 a 12…
třetí týden v dubnu byl v luhačovicích, stejně jako v minulých letech, vyhrazen problematice diabetu. více než tisícovka lékařů, a to nejen…
Bezpochyby zajímavé odborné akci poskytl 20. až 21. dubna zázemí TOP Hotel Praha. nadace EAHP (evropská společnost pro nemocniční lékárenství) a ESCP…
V současné době využívá internet více než čtyřicet procent občanů České republiky. Tak jako předpokládáme snadné vyhledání vlakového spojení na…
Společnost Linet věnovala 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze elektricky polohovatelné lůžko eleganza Smart, matraci a pacientský stolek.…
V minulém čísle položila MT ve svém diskusním fóru otázku, kdo má ohledávat mrtvého, který zemřel mimo zdravotnické zařízení. Zástupci zdravotnické…
V polovině dubna byla slavnostně otevřena nová budova Ústavu molekulární genetiky AV ČR (ÚMG). Ta se nachází v areálu biomedicínských ústavů Akademie…
Ze všeho nejdříve a jako vždy s potěšením jsem si na stránce B2 přečetl esej dr. Františka Koukolíka, který mě tentokrát přilákal už svým názvem…
V Akademickém klubu 1. lékařské fakulty UK v pražském Faustově domě zpovídal ředitel a šéfredaktor našeho nakladatelství MEDICAL TRIBUNE CZ Mgr.…
Druhé setkání expertní skupiny Severoatlantického společenství (NATO) pro biotechnologie (Biotechnology Team of experts – Toe) proběhlo 23. až 24.…
Zástupkyně něžného pohlaví mají na svém pracovišti v kanceláři třikrát až čtyřikrát více bakterií než muži. Více kontaminován bývá prostor určený pro…
V minulém čísle jsme přinesli stručnou zprávu o třetím Fóru CHOPN (chronické obstrukční plicní nemoci), které 19. dubna ve Strahovském klášteře v…
Březnové číslo lékařského časopisu Xenotransplantation přináší popis experimentu, jehož úspěšnost zaskočila i samotné autory z americké…
460 př. n. l. • Hippokrates označuje nečistotu jako zdroj choroby 1846 • Ignaz Semmelweiss objevuje, že ruce jsou zdrojem poporodních infekcí, a…
Zatímco v USA se nosokomiální infekce systematicky sledují už od 70. let minulého století, na úrovni evropské unie se stávají tématem až několika…
V jednom z předchozích čísel Medical Tribune (MT 12/2007) jsme se věnovali práci prof. MUDr. Jiřího Tichého, DrSc., a jeho spolupracovníků, která se…
lékařský odborový klub – Svaz českých lékařů (lOK‑Sčl) na poradě předsedů svých organizací 26. dubna znovu odmítl opatření ministra zdravotnictví…
Jak mohou praktičtí lékaři přispět k zefektivnění celého zdravotního systému a co je zároveň třeba udělat pro ekonomickou i personální stabilizaci…
Posílení účasti zahraničních vystavovatelů a návštěvníků, přednášky evropských odborníků, přehlídka perspektivních medicínských oborů i nových…
Na ministerstvu zdravotnictví se 26. dubna konal seminář na téma „Podpora řízení kvality v primární péči“. čeští i zahraniční poskytovatelé společně…
Nemocniční (nosokomiální) infekce je definována jako infekce vzniklá v souvislosti s interakcí se zdravotní péčí, která nebyla přítomna ani nebyla v…
V loňském roce, za úřadování bývalého ministra zdravotnictví MUDr. Davida Ratha, došlo k výraznému zpřísnění finančních limitů, které lékařům…
Doprovodný program výstavy non‑Handicap, která se spolu s mezinárodním veletrhem Pragomedica 2007 uskutečnila 17. až 20. dubna na pražském výstavišti…
Do vodních zdrojů sloužících k zásobování obyvatelstva pitnou vodou pronikají rezidua perorálních kontraceptiv, antidepresiv, analgetik, detergentů a…
Vědci z univerzity v Gdaňsku zjistili, že přecitlivělost k určitým alergenům plísní zvyšuje riziko zhoršení astmatu. Výsledky studie výzkumníci…
astma patří k nejčastějším chronickým onemocněním. Jeho prevalence trvale roste zejména v průmyslově vyspělých zemích, kde dosahuje až 30 procent. V…
americký regulační úřad Food and Drug administration (FDa) zahájil rozsáhlé interní prověřování bezpečnosti v uSa populárních antitusik a jiných léků…
Do titulku jsme si vypůjčili poselství Světového dne astmatu, jehož vyhlašovatelem je Global Initiative fot Astma (GINA) a který letos připadá na 1.…
na 200 odborníků z 12 zemí jednalo od 18. do 20. dubna v praze na mezinárodním summitu nazvaném Zdravotní péče řízená spotřebitelem: zaměřeno na…
„A kde je jaký konflikt?“ Tak zněla otázka redaktorů jedné z našich televizních stanic, když jí bylo nabídnuto téma Evropského vakcinačního týdne …
Již v minulém čísle mT jsme psali o tom, jak se česká média zmocnila kauzy regulačních poplatků za léky – získala vítané sousto, kolem něhož lze…
Přestože by se mohlo zdát, že základní postupy kardiopulmonální resuscitace (KPR) doporučované provádět do doby příjezdu záchranné služby se příliš…
Prezident republiky Václav Klaus předal 16. dubna v Karolinu na slavnostním shromáždění jmenovací dekrety 68 novým profesorům. přinášíme seznam těch,…
na pondělí 7. května připadá evropský den melanomu, který v České republice proběhne letos již posedmé. Zájemci si budou moci bezplatně a bez…
Farmaceutická společnost GlaxoSmithKline (GSK) rozdělí neziskovým organizacím, které se dlouhodobě věnují podpoře seniorů, nemocných dětí a nemocných…
Angiologie pro lékaře v praxi Zatímco veletrh Pragomedica probíhal ve dnech 17. až 20. dubna tradičně na pražském Výstavišti, důležitá a rovněž…
V České republice žije přibližně 14 000 pacientů z roztroušenou sklerózou. O čtvrtinu z nich se starají odborníci z Neurologické kliniky 1. LF UK a…
V pořadí třetí Forum CHOPN (chronické obstrukční plicní nemoci) uspořádaly ve čtvrtek 19. dubna v prostorách Strahovského kláštera v Praze…
V užívání návykových látek a ve způsobech řešení problémů s ním spojených existují mezi muži a ženami významné kulturně a sociálně determinované…
Svaz zdravotních pojišťoven ČR (SZP ČR) reagoval „se znepokojením“ na prohlášením Asociace českých a moravských nemocnic (AČMN) k poskytování…
Jestliže 20. století bylo stoletím antibiotik, pak století jedenadvacáté je a bude stoletím vakcín. pod tímto mottem letos proběhl ve dnech 16. až 22…
aplikace antimikrobních léčiv je nedílnou součástí terapie respiračních bakteriálních infekcí, které lze zjednodušeně chápat jako „nefyziologicky…
Sdružení praktických lékařů Čr ve spolupráci se Sdružením praktických lékařů pro děti a dorost Čr a firmou uCB, s. r. o., pořádají na jaře tradičně…
Pětadvacetiletý muž byl odeslán na alergologii kvůli dvěma závažným reakcím během posledních tří let. První příhoda se stala hned po krátké cestě…
V posledním desetiletí narůstají závratným tempem poznatky o oxidu dusnatém a jeho obecném významu v medicíně. V oblasti respirační medicíny doznal…
Jestliže vědecká práce vyjde v renomovaném časopise Science za pouhé čtyři měsíce od zaslání rukopisu, pak to znamená, že prošla zrychlenou vstupní…
nadsvětelné šíření informace, Zvuková vlna nebo exponenciální křivka života, to jsou názvy obrazů matematičky a fyzičky Jitky lachmann‑Brůnové. Věda…
Ve dnech 30. a 31. března proběhly v olomouckém regionálním centru X. Tománkovy dny bronchologie, kterých se zúčastnilo na 270 lékařů a sester ze…
Výzkumníci objevili, že duální terapie bevacizumabem a chemoterapeutikem irinotecanem způsobí regresi nebo pozastaví růst gliomů, a to zhruba o tři…
Vzhledem k faktu, že se v medicínské praxi začínají ve stále větší míře uplatňovat informační technologie, měl by se tento trend odrazit i během…
astma je v poslední době považováno za heterogenní skupinu onemocnění. o to obtížnější je odlišit je od mnoha jiných patologických stavů. Svůj pohled…
Specifická alergenová imunoterapie (dříve označovaná jako hyposenzibilizace či desenzibilizace) je spolu s alergenovou eliminací jediným kauzálním…
Česká společnost alergologie a klinické imunologie (ČSaKi) ve spolupráci s firmou Schering‑Plough uspořádala 8. března v hotelu ambassador v praze…
Stěžejním tématem třetího mezinárodního summitu, o kterém píšeme rovněž na této straně, byla zdravotní péče řízená spotřebitelem. Co si pod tím máme…
Tradiční součástí veletrhu pragomedica je udělení cen grand prix nejlepším vystaveným produktům. letos vybírala odborná porota pod vedením prof. muDr…
Více než polovina (54,4 %) všech úmrtí v ČR připadá na konto chorob srdce a cév, přičemž téměř čtvrtinu z nich má na svědomí ischemická choroba…
Mezinárodní veletrh zdravotnické techniky, rehabilitace a zdraví HOSPIMedica se na brněnském výstavišti uskuteční od 16. do 19. října 2007 jako…
Na stranách B1 a B3 se i my zabýváme tématem, které po celý minulý týden plnilo titulní stránky novin a „prime time“ televizních a rozhlasových zpráv…
Jsou heparinový vrah a náramky pacientů hlavním problémem zdravotnictví v ČR? Tuto provokativní otázku položil v názvu své přednášky doc. MUDr. Leoš…
Mezi nejznámější onemocnění ze skupiny idiopatických střevních zánětlivých chorob (IBD) patří idiopatická proktokolitida a Crohnova choroba. Jedná se…
V České republice v posledních dvou desetiletích proběhla řada procesů, které jejich spolutvůrci považují za reformy. Již na sklonku socialisticko…
Třetí, závěrečná část textu věnovaného právní odpovědnosti ve zdravotnictví se zabývá situací v České republice. Na rozdíl od USA či Nového Zélandu …
Na Neurologické klinice 1. LF UK a VFN v Praze proběhl před časem zajímavý výzkum. Na první pohled by se mohlo zdát, že objasnění vztahů mezi…
Společnost IZIP, a. s., uspořádala 12. dubna pracovní seminář, na kterém byl představen mezinárodní projekt TEN4Health, jehož hlavním cílem je…
Norma ISO 9001:2000 popisuje požadavky na systém řízení jakosti. Ze zdravotnických zařízení však občas zaznívají hlasy, že je dobrá jen pro…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 15/2007 |
Datum vydání: | 14.5.2007 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.