Užívání drog a genderové rozdíly
V užívání návykových látek a ve způsobech řešení problémů s ním spojených existují mezi muži a ženami významné kulturně a sociálně determinované…
V užívání návykových látek a ve způsobech řešení problémů s ním spojených existují mezi muži a ženami významné kulturně a sociálně determinované…
Svaz zdravotních pojišťoven ČR (SZP ČR) reagoval „se znepokojením“ na prohlášením Asociace českých a moravských nemocnic (AČMN) k poskytování…
Jestliže 20. století bylo stoletím antibiotik, pak století jedenadvacáté je a bude stoletím vakcín. pod tímto mottem letos proběhl ve dnech 16. až 22…
aplikace antimikrobních léčiv je nedílnou součástí terapie respiračních bakteriálních infekcí, které lze zjednodušeně chápat jako „nefyziologicky…
Vědci z univerzity v Gdaňsku zjistili, že přecitlivělost k určitým alergenům plísní zvyšuje riziko zhoršení astmatu. Výsledky studie výzkumníci…
astma patří k nejčastějším chronickým onemocněním. Jeho prevalence trvale roste zejména v průmyslově vyspělých zemích, kde dosahuje až 30 procent. V…
americký regulační úřad Food and Drug administration (FDa) zahájil rozsáhlé interní prověřování bezpečnosti v uSa populárních antitusik a jiných léků…
„A kde je jaký konflikt?“ Tak zněla otázka redaktorů jedné z našich televizních stanic, když jí bylo nabídnuto téma Evropského vakcinačního týdne …
Již v minulém čísle mT jsme psali o tom, jak se česká média zmocnila kauzy regulačních poplatků za léky – získala vítané sousto, kolem něhož lze…
Přestože by se mohlo zdát, že základní postupy kardiopulmonální resuscitace (KPR) doporučované provádět do doby příjezdu záchranné služby se příliš…
Prezident republiky Václav Klaus předal 16. dubna v Karolinu na slavnostním shromáždění jmenovací dekrety 68 novým profesorům. přinášíme seznam těch,…
na pondělí 7. května připadá evropský den melanomu, který v České republice proběhne letos již posedmé. Zájemci si budou moci bezplatně a bez…
na 200 odborníků z 12 zemí jednalo od 18. do 20. dubna v praze na mezinárodním summitu nazvaném Zdravotní péče řízená spotřebitelem: zaměřeno na…
V posledním desetiletí narůstají závratným tempem poznatky o oxidu dusnatém a jeho obecném významu v medicíně. V oblasti respirační medicíny doznal…
Pětadvacetiletý muž byl odeslán na alergologii kvůli dvěma závažným reakcím během posledních tří let. První příhoda se stala hned po krátké cestě…
Vzhledem k faktu, že se v medicínské praxi začínají ve stále větší míře uplatňovat informační technologie, měl by se tento trend odrazit i během…
astma je v poslední době považováno za heterogenní skupinu onemocnění. o to obtížnější je odlišit je od mnoha jiných patologických stavů. Svůj pohled…
Stěžejním tématem třetího mezinárodního summitu, o kterém píšeme rovněž na této straně, byla zdravotní péče řízená spotřebitelem. Co si pod tím máme…
Ve dnech 30. a 31. března proběhly v olomouckém regionálním centru X. Tománkovy dny bronchologie, kterých se zúčastnilo na 270 lékařů a sester ze…
nadsvětelné šíření informace, Zvuková vlna nebo exponenciální křivka života, to jsou názvy obrazů matematičky a fyzičky Jitky lachmann‑Brůnové. Věda…
Výzkumníci objevili, že duální terapie bevacizumabem a chemoterapeutikem irinotecanem způsobí regresi nebo pozastaví růst gliomů, a to zhruba o tři…
Jestliže vědecká práce vyjde v renomovaném časopise Science za pouhé čtyři měsíce od zaslání rukopisu, pak to znamená, že prošla zrychlenou vstupní…
Specifická alergenová imunoterapie (dříve označovaná jako hyposenzibilizace či desenzibilizace) je spolu s alergenovou eliminací jediným kauzálním…
Česká společnost alergologie a klinické imunologie (ČSaKi) ve spolupráci s firmou Schering‑Plough uspořádala 8. března v hotelu ambassador v praze…
Sdružení praktických lékařů Čr ve spolupráci se Sdružením praktických lékařů pro děti a dorost Čr a firmou uCB, s. r. o., pořádají na jaře tradičně…
Tradiční součástí veletrhu pragomedica je udělení cen grand prix nejlepším vystaveným produktům. letos vybírala odborná porota pod vedením prof. muDr…
Jsou heparinový vrah a náramky pacientů hlavním problémem zdravotnictví v ČR? Tuto provokativní otázku položil v názvu své přednášky doc. MUDr. Leoš…
Více než polovina (54,4 %) všech úmrtí v ČR připadá na konto chorob srdce a cév, přičemž téměř čtvrtinu z nich má na svědomí ischemická choroba…
Na Neurologické klinice 1. LF UK a VFN v Praze proběhl před časem zajímavý výzkum. Na první pohled by se mohlo zdát, že objasnění vztahů mezi…
Rada Středočeského kraje schválila 10. dubna na svém mimořádném zasedání prodej deseti zdravotnických zařízení. V případě jedenáctého, LDN Vojkov, se…
„Pokud se současná situace nezačne řešit, bude za 15 let o třetinu méně zubařů, kteří budou muset ošetřit o polovinu více nemocných než dnes,“ varuje…
Portál Gate2Biotech nabízí jedinečnou možnost propagace a získání finančních prostředků českým projektům z oblasti Life Science. Ve spolupráci s…
Kardiopulmonální resuscitaci (KPR) neboli umělé dýchání a nepřímou masáž srdce by měl zvládat každý člověk. Aby byla resuscitace efektivní, musí být…
Ve dnech 29. až 30. března jsem byl aktivním účastníkem konference Telemedicína Brno 2007. Firma Hospimed zde předvedla robota RP‑7, který by měl…
Většina farmaceutických a biotechnologických firem dnes ví, že není ekonomické udržovat všechny výzkumné a vývojové aktivity jen uvnitř podniku. Zdá…
České pivo by mohlo mít za pár let poněkud jinou chuť než tu, na kterou jsou konzumenti zvyklí. Rozmary počasí v posledních několika letech, zejména…
Společnost IZIP, a. s., uspořádala 12. dubna pracovní seminář, na kterém byl představen mezinárodní projekt TEN4Health, jehož hlavním cílem je…
Norma ISO 9001:2000 popisuje požadavky na systém řízení jakosti. Ze zdravotnických zařízení však občas zaznívají hlasy, že je dobrá jen pro…
O tom, jaká je role praktického lékaře při prevenci a léčbě diabetu, jsme v pražském Slovanském domě během Jarní interaktivní konference SVL ČLS JEP…
Nestává se často, že vám můžeme nabídnout pohled na medicínskou problematiku očima odborníka zabývajícího se jinou oblastí vědy. Protože moderní…
Předávkování paracetamolem – ať nechtěné, nebo úmyslné – může mít fatální následky. Paracetamol je levný a relativně dostupný a v mnoha zemích jsou…
Ve dnech 30. a 31. března se v Chomutově uskutečnil již 13. ročník Podkrušnohorských elektrofyziologických dnů. Letošní téma bylo zdánlivě okrajové –…
Nulového výskytu nosokomiálních infekcí, tedy infekcí vzniklých v souvislosti s poskytováním zdravotní péče, dosáhnout nelze. Podle WHO se ve…
„Chyby nejsou zadarmo. Někdo je dělá a je za to i placen.“ Citát profesora Williama E. Deminga, otce systematického managementu produktivity a…
Regulační poplatky ve zdravotnictví plnily po celý minulý týden titulní stránky novin. Návrh, který pravděpodobně unikl z ministerstva dříve, než měl…
O kolik pacientů se stará jedna sestra? Na ARO většinou o jednoho, na JIP o jednoho či dva. Na standardním oddělení už ale tento počet značně kolísá…
Občanské sdružení Praktik.cz, které vzniklo jako názorová platforma uvnitř Sdružení praktických lékařů ČR, se rozhodlo iniciovat podání ústavní…
Problematiku perkutánních koronárních intervencí, jíž se věnovala studie COURAGE, o které Medical Tribune informovala v čísle 10/2007 v článku…
Vakcína proti pneumokokovým infekcím PCV7 (Prevnar, Wyeth) se ukázala být účinnou ochranou před častými infekcemi ucha u dětí do dvou let věku.…
Od začátku tohoto týdne začne Plicní klinika FTN v Krči díky novým prostorám ve zrekonstruovaném pavilonu K přijímat nové pacienty. V jeho přízemí…
Na kongresu amerických kardiologů v New Orleansu (kongres ACC – viz také MT 10/2007 a 11/2007) referovali lékaři z illinoiské Rush University o…
Štěpy nervových kmenových buněk jsou po transplantaci do poraněné míchy schopny diferencovat se na neurony a vytvářet nové synapse. Tímto překvapivým…
Ačkoli detoxikace sama o sobě nemůže být považována za léčbu závislosti, je jednou z nejdůležitějších fází této léčby. Aby usnadnila vstup do…
Přinášíme stanovisko Subkomise pro ATB politiku ČLS JEP, které doporučuje alternativní postup léčby a profylaxe infekcí močových cest při dočasném…
Mezi nejznámější onemocnění ze skupiny idiopatických střevních zánětlivých chorob (IBD) patří idiopatická proktokolitida a Crohnova choroba. Jedná se…
Mezinárodní veletrh zdravotnické techniky, rehabilitace a zdraví HOSPIMedica se na brněnském výstavišti uskuteční od 16. do 19. října 2007 jako…
Na stranách B1 a B3 se i my zabýváme tématem, které po celý minulý týden plnilo titulní stránky novin a „prime time“ televizních a rozhlasových zpráv…
V České republice v posledních dvou desetiletích proběhla řada procesů, které jejich spolutvůrci považují za reformy. Již na sklonku socialisticko…
Třetí, závěrečná část textu věnovaného právní odpovědnosti ve zdravotnictví se zabývá situací v České republice. Na rozdíl od USA či Nového Zélandu …
Mimořádně zajímavou oblast využití informačních a komunikačních technologií ve zdravotnictví a sociální péči představila na konferenci Telemedicína…
Nejčastější mykotickou infekcí v průmyslově vyspělých zemích je interdigitální mykóza. Toto plísňové onemocnění typicky postihuje meziprstí dolních…
O významné mezinárodní urologické události, která se konala koncem února v australském Adelaide, hovoříme s přednostou Urologické kliniky 1. LF UK a…
V dalším ohlédnutí za prvním ročníkem Jarní interaktivní konference (také viz MT 11/2007) se opět vracíme k některým zajímavostem z odborného…
Honosné a luxusní kulisy, vznešená a pompézní předehra – ale pozor, vlastní hra teprve začíná.
V ulicích New Yorku číhá mnoho svůdných lákadel: hudba, bary, jídla, peníze, moc. Toto město je ale také centrem epidemického výskytu HIV v USA s…
V roce 1937 činil podíl porodů vedených císařským řezem ( sectio caesarea) na celkovém počtu porodů v Boston City Hospital kolem tří procent. Nedávno…
Neopiodní analgetika včetně aspirinu způsobují mírnou elevaci krevního tlaku. Výsledky několika menších studií potvrdila i prospektivní analýza…
Senzitivita metody MRI (magnetic resonance imaging) je u pacientů se suspektním akutním iktem pětkrát vyšší než při využití CT (computed tomography).…
V Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) proběhl začátkem dubna již 10. ročník Pražského workshopu o katetrizačních ablacích. Tentokrát…
„Nemocný okamžitě vycítí, v jakém rozpoložení sestra na pokoj přichází, a z jejího pohledu, úsměvu, způsobu, jakým mu upravuje lůžko, dokáže číst,“…
Získání znalostí o využití moderní techniky v ošetřovatelské praxi nabízí během letošního dubna, května a září sestrám ze Středočeského kraje a z…
Anglické slovo „smart“ lze přeložit mnoha způsoby – jako bystrý, chytrý, elegantní, fikaný či mazaný. SMART se jmenuje také nový koncept léčby…
V minulém čísle Medical Tribune jsme popsali stovky řádek o lécích a jejich cenách, o úhradách a doplatcích pacientů. Mohlo by to tedy vypadat, že i…
Rozšíření viru ptačí chřipky H5N1 mezi drůbeží a divokými ptáky zvýšilo hrozbu vzniku celosvětové epidemie této chřipky v lidské populaci. Světová…
Bayer HealthCare Pharmaceuticals a americká biotechnologická firma Genzyme Corp. oznámily, že požádaly dozorčí úřad Food and Drug Administration (FDA…
Společná informace České lékárnické komory, Ministerstva zdravotnictví ČR a Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR.
Jarní symposium „Arteriální hypertenze: současné klinické trendy“ se stává již pomalu tradicí. Jeho pátý ročník uspořádalo Centrum pro výzkum,…
Lékař v přípravě musí nejprve strávit tři roky převážně na dětských lůžkových odděleních. Tento společný pediatrický kmen je ukončen testem. Další…
Letošní Světový den zdraví, který se každoročně slaví 7. dubna, byl věnován tématu mezinárodní zdravotní bezpečnosti. Hlavním cílem kampaně bylo…
MUDr. Tomáš Malík, soukromý gynekolog ze Vsetína, reaguje na výzvu ČLK, o. s., a některých profesních sdružení zastupujících soukromé lékaře, kterou…
Muž ve věku 40 let, který je jinak tělesně zdráv, byl v péči psychiatra od svých 23 let pro diagnózu F 20.0 (paranoidní schizofrenie). Prodělal…
I když mezi praktickými lékaři pro děti a dorost není demografická situace tak kritická jako u praktiků pro dospělé, i zde hrozí, že lékaři‑senioři…
Projekt MeDiMed řeší problematiku sběru, zpracování a dlouhodobé archivace medicínských obrazových informací, ale mezi jeho hlavní priority patří…
Stejně jako v minulých ročnících, byla i letošní konference Telemedicína Brno 2007, která se uskutečnila 29. až 30. března v brněnském Kongresovém…
Společnost Linet, výrobce zdravotnických prostředků, dodavatel nemocničních lůžek a mobiliáře, založila další dceřinou společnost ve vysoce…
Přednosta Gynekologickoporodnické kliniky 1. LF UK a VFN prof. MUDr. Alois Martan, DrSc., spolu se svými spolupracovníky a řadou hostí otevřel ve…
Australský lékař John Billings, jenž před více než půlstoletím vyvinul přirozenou metodu antikoncepce schválenou římskokatolickou církví, zemřel 1.…
Chronické srdeční selhání představuje jedno z největších zdravotních i ekonomických rizik v průmyslově vyspělých zemích v 21. století. K jeho stále…
Společnost všeobecného lékařství ČLS JEP (SVL) připravila nejen pro své členy další zajímavou formu vzdělávání – Jarní interaktivní konferenci. Její…
Mezinárodní vědecký tým vedený Henrikem Clausenem z univerzity v Kodani objevil bakteriální glykosidázy, které mají překvapivý účinek na lidské…
Omezení atomizace či překrývání stávajících kapacit a posílení konkurenceschopnosti univerzitních pracovišť. To jsou cíle zásadních změn v brněnském…
Společnost Abbott oznámila, že podala současně žádost v USA (u U. S. Food and Drug Administration, FDA) a Evropě (u European Medicines Agency, EMEA)…
V dnešním vydání MT přinášíme další zajímavosti z Mezinárodního symposia o karcinomu prostaty z pera prof. MUDr. Dalibora Pacíka, CSc. ( předchozí…
Součástí mezinárodního veletrhu HOSPIMedica je největší středoevropská přehlídka pomůcek a služeb pro handicapované občany (REHAPROTEX). Ve všech…
Mnohdy trvá celé roky i desetiletí, než se pro převratný vědecký objev najde komerční využití. Tak tomu zřejmě bude i u poznatku, že nemyslící…
Léčivý přípravek THIOPENTAL ICN 1 g, inj. plv. sol. 1 × 1 g, č. š. 0030905, držitel rozhodnutí o registraci Valeant Czech Pharma, s. r. o., ČR, se…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 13/2007 |
Datum vydání: | 23.4.2007 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.