Poraďte svým pacientům: Sport pro začátečníky v pokročilém věku
Současný životní styl s sebou nese výrazné omezení pohybové aktivity. Tento jev je právem obviňován jako kofaktor rozvoje mnoha onemocnění, kterým…
Současný životní styl s sebou nese výrazné omezení pohybové aktivity. Tento jev je právem obviňován jako kofaktor rozvoje mnoha onemocnění, kterým…
První úterý v květnu se každoročně koná Světový den astmatu. Již několik let se k němu připojuje i Česká iniciativa pro astma (ČIPA). V průběhu…
Světová organizace Global Initiative for Asthma (GINA) za podpory WHO zdůraznila nutnost posílit zájem o správnou léčbu této chronické choroby tím,…
V únoru a březnu letošního roku se konala v osmi městech ČR série seminářů, jejichž hlavním tématem byla problematika akutních koronárních syndromů.…
V zemích EU došlo k přehodnocení bezpečnosti používání antidepresiv u dětí a dospívajících. Jedná se o přípravky obsahující atomoxetin, citalopram,…
Pimecrolimus je selektivní inhibitor produkce a uvolňování prozánětlivých cytokinů. Patří mezi lokální imunosupresiva a používá se pro lokální…
Společnost Grünenthal Czech, s. r. o., uvedla počátkem května na český trh přípravek Zaldiar pro léčbu středně silné až silné bolesti. Obsahuje fixní…
Nové údaje potvrzují, že ovlivněním obou zdrojů cholesterolu společným podáváním ezetimibu a statinu se dosahuje většího snížení LDL cholesterolu a…
Jako každý rok, i letos udělila odborná porota pod vedením prof. MUDr. Jana Švihovce, DrSc., vybraným exponátům nejvyšší veletržní ocenění.
Využití transplantace krvetvorných buněk má u nás i v zahraničí trvale vzestupnou tendenci. Na celém světě se ročně provádí kolem 50 000 těchto…
V posledním čísle Medical Tribune jsme přinesli první část zprávy o symposiu o arteriální hypertenzi, které se konalo začátkem dubna na pražské…
Karcinom tračníku a konečníku představuje v České republice vzhledem ke své vysoké incidenci i mortalitě závažný celospolečenský problém. I přes…
Do Prahy se 24. března sjeli lékaři zabývající se diagnostikou a léčbou respiračních chorob a především chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN) z…
Denní dávka selektivního H1-antihistaminika levocetirizinu (Xyzal) je schopna potlačit symptomy sezónní alergické rýmy (SAR) u dětí po celou dobu…
Důležitý obranný mechanismus zastavující v samém počátku množení nádorových buněk odhalili spolu se svými dánskými a norskými kolegy čeští vědci…
Vědci z Genetického institutu společnosti Serono (SGI) jako první na světě identifikovali 80 genů, které jsou odpovědné za zánětlivé a…
V posledním čísle Medical Tribune jsme se v diskusi věnovali problematice generické substituce. Díky velkému ohlasu se k tomuto tématu vracíme…
Dvacáté století bývá někdy označováno za věk antibiotik. Díky převratným objevům, které byly učiněny v posledních letech, by 21. století mohlo být…
Aglukosidáza α (Myozyme®) je přípravek vyvinutý společností Genzyme Corp., který je nyní ve studii označené AGLU01602 zkoušen v léčbě vzácnějšího…
Pokud sečteme všechny osoby s těžkými poruchami zraku či sluchu, diabetiky, duševně nemocné, paraplegiky, lidi s trvalými následky úrazů a podobně,…
Už po sedmadvacáté se otevřely brány komplexu mezinárodních zdravotnických veletrhů Pragomedica – Pragofarma – Pragooptic – Pragolabora 2005. Stalo…
Systém I4Control z Gerstnerovy laboratoře ČVUT Praha pro snímání očních pohybů zaujal na veletrhu Pragomedica odborníky hned z několika medicínských…
V reprezentativním prostředí Rudolfovy galerie na Pražském hradě se v pátek 1. dubna sešlo několik set českých pneumologů na odborném symposiu…
Vědci z celého světa, kteří se věnují výzkumu nikotinu a tabáku, diskutovali v Praze koncem března na 11. výroční konferenci Society for Research on…
Trombolýza je dosud jediná prokazatelně účinná terapie akutního mozkového infarktu. Při striktním dodržování léčebných protokolů lze v běžné klinické…
Americký výrobce Intuitive Surgical prostřednictvím výhradního dovozce, společnosti Hospimed, představil unikátní technické zařízení – robotický…
S jakými pocity se ujímáte nové funkce? Především s tím, že v plánu činnosti ČKS chceme a musíme navázat na práci, která byla v novém duchu zahájena…
Cílem Světového dne zdraví, který je tradičně oslavován 7. dubna, je zvýšit globální povědomí o specifické zdravotní oblasti a jednu z nich každý rok…
Nedávno proběhlý celostátní sněm Lékařského odborového klubu svými výsledky rozhodně nezklamal moje očekávání. Usnesení odborářů nejprve konstatovalo…
Rada hospodářské a sociální dohody 14. dubna schválila (s výhradou nesystémovosti od zaměstnavatelů) 18 krátkodobých stabilizačních opatření, která…
Společnost Zentiva pokračuje úspěšně v uvádění svého nového značkového léku, generické verze látky atorvastatinum calcicum, který je určen pro…
Koncem února oznámili američtí vědci vedení dr. Walidem Heneinem, že u několika obyvatel venkovských oblastí Kamerunu objevili dva nové retroviry z…
Centrum pro hypertenzi 1. lékařské fakulty a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze zorganizovalo 6. dubna tohoto roku v sále pražské Novoměstské…
Miniinvazivní operační techniky se svými výhodami nabývají v poslední době stále většího rozšíření. Mezi tyto operační metody se řadí i artroskopická…
Symposium v Monte Carlu potvrdilo, že pravděpodobně stojíme na prahu rozvoje skupiny léků, tzv. PPAR senzitizérů. To jsou látky, které by mohly dobře…
Nový samostatný obor adiktologie se bude poprvé v naší republice od akademického roku 2005/6 vyučovat na 1. lékařské fakultě UK v Praze.
V roli vítaných hostů březnového Monaca se ocitli účastníci 3. mezinárodního symposia PPAR – účinnost a bezpečnost. Letošní setkání se pokusilo o…
V poslední době se v odborné veřejnosti stále častěji diskutuje o možnostech ovlivnění rozvoje aterosklerotického postižení cév. Na rozdíl od statinů…
Diagnóza diabetes mellitus 2. typu se podle údajů Světové zdravotnické organizace týká více než 170 milionů lidí a toto číslo bude dále narůstat na…
Stále častěji budeme v obchodech nacházet potraviny s označením „Vyrobeno z geneticky modifikovaných organismů“. Člověku se při pohledu na tuhle…
Čtenáři již byli informováni o chystaném 75. kongresu Evropské aterosklerotické společnosti (EAS), který se ve dnech 23. až 26. dubna uskuteční v…
První transplantaci ledviny na světě provedli lékaři už v roce 1957, za dalších šest let následovaly plíce a játra. Slinivka byla poprvé…
Počátkem dubna uplynuly dva roky ode dne, kdy byl v pražském IKEM poprvé v zemích bývalého sovětského bloku zahájen program „umělého srdce“. Od té…
Letos již popáté se v České republice uskuteční preventivní osvětový projekt Euro Melanoma Day. Cílem osvětové akce, která proběhne 30. května a do…
Počátkem dubna byl uveden do provozu nový internetový portál, který má pomoci všem pacientům trpícím atopickým ekzémem. Centrum léčby ekzému je možné…
Mediálně vděčná diskuse kolem údajného odložení léčby pacientů trpících roztroušenou sklerózou znovu otevřela i mnohem závažnější problém: jak dlouho…
Zatímco na tiskové konferenci po čtvrteční tripartitě se ministryně zdravotnictví Milada Emmerová téměř loučila se svým postem a stěžovala si, jak…
Riziko cévní mozkové příhody v důsledku fibrilace síní je přímo závislé na intenzitě nastavené antikoagulační terapie. Na druhé straně je však nutné…
Na konferenci o AIDS v Bostonu byla přednesena a v časopise Lancet na základě zrychleného řízení zveřejněna studie výzkumníků z Aaron Diamond AIDS…
„Na Sv. Hubertu nesmíš být pouhým doktorem. Jenom když ti bude líto, ano, hodně líto příštích generací, ubráníš se a nepropadneš soucitu s těmi,…
Povídání s prof. Hradcem jsme začali otázkou, co při ohlédnutí za svým působením ve funkci předsedy ČKS považuje za úspěch. Dovolte mi nejprve…
Díky rozvoji elektronických informačních zdrojů přestal být problém s tím, co lze on-line najít. Odpověď totiž zní: vše! Otázkou ovšem zůstává,…
Těhotné pacientky se mě často ptají, za jakých podmínek mají nárok na mateřskou dovolenou, zda dostanou mateřskou, když jsou již dva roky na…
Právo pacienta na poučení o lékařském zákroku je výrazem vzrůstající autonomie pacienta rozhodovat o svém zdraví. Informace pacientovi lékařem…
Může zaměstnavatel poskytnout svému zaměstnanci k soukromému užívání automobil, který organizace pořídila formou finančního leasingu? Pokud ano, za…
Je lepší odměňovat zaměstnance dosahující dobrých výsledků zvýšením platu nebo poskytnutím některého ze široké škály benefitů? Jako výhodnější se…
Evropská unie má jednotné normy pro žárovky stejně jako třeba pro banány. Ale na to, jak by měla v podmínkách EU fungovat záchranná služba, recept…
Zdravotní pojišťovny dluží nemocnicím, jejichž zřizovatelem je Středočeský kraj, už 287 milionů korun. Některé úhrady jsou zpožděny až o 39 dnů po…
Koaliční vláda ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU naprosto nezvládla řízení zdravotnictví. Resort se nachází v krizi, proto může předsednictvo LOK-SČL rozhodnout…
Dnes jsme si pro vás připravili opravdový bonbónek: naučíme vás, jak si můžete sami sestavit elektronickou knihu a jak s ní můžete na svém kapesním…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 8/2005 |
Datum vydání: | 09.5.2005 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.