Jak správně poučit pacienta?
Právo pacienta na poučení o lékařském zákroku je výrazem vzrůstající autonomie pacienta rozhodovat o svém zdraví. Informace pacientovi lékařem…
Právo pacienta na poučení o lékařském zákroku je výrazem vzrůstající autonomie pacienta rozhodovat o svém zdraví. Informace pacientovi lékařem…
Může zaměstnavatel poskytnout svému zaměstnanci k soukromému užívání automobil, který organizace pořídila formou finančního leasingu? Pokud ano, za…
Je lepší odměňovat zaměstnance dosahující dobrých výsledků zvýšením platu nebo poskytnutím některého ze široké škály benefitů? Jako výhodnější se…
Evropská unie má jednotné normy pro žárovky stejně jako třeba pro banány. Ale na to, jak by měla v podmínkách EU fungovat záchranná služba, recept…
Zdravotní pojišťovny dluží nemocnicím, jejichž zřizovatelem je Středočeský kraj, už 287 milionů korun. Některé úhrady jsou zpožděny až o 39 dnů po…
Koaliční vláda ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU naprosto nezvládla řízení zdravotnictví. Resort se nachází v krizi, proto může předsednictvo LOK-SČL rozhodnout…
Dnes jsme si pro vás připravili opravdový bonbónek: naučíme vás, jak si můžete sami sestavit elektronickou knihu a jak s ní můžete na svém kapesním…
Financování zdravotní péče, připravované právní normy, nemocnice jako veřejnoprávní zařízení nebo obchodní společnosti, deficit zdravotního pojištění…
Alergií různých typů a závažnosti neustále přibývá. Nemocní tvoří již několik desítek procent populace. Projevy tohoto onemocnění se vyvíjejí a mění…
Redakce Medical Tribune se omlouvá jak společnosti Zentiva, tak všem čtenářům za zveřejnění některých nepravdivých informací otištěných v MT 6/2005…
Pracovní tým Rady hospodářské a sociální dohody zpracoval Východiska a principy koncepce stabilizace systému poskytování zdravotní péče, které…
Drogy jako spouštěč, drogy jako příčina duševní nemoci i lék na ni. Tak prezentuje psychotropní látky v dílech autorů – pacientů projekt Měsíc…
Hospodářské výsledky za rok 2004 zveřejnila počátkem dubna společnost Boehringer Ingelheim na výroční tiskové konferenci pořádané v sídle firmy.…
Německý časopis Fortschritte der Neurologie und Psychiatrie publikoval práci doktorky Planz-Kuhlendahlové z Offenbachu pojednávající o případu 69leté…
Již popětadvacáté se stal Brusel místem setkání intenzivistů a traumatologů z celého světa. Mezinárodní symposium ISICEM naznačilo vývojové trendy,…
Pilotní projekt screeningu invazivního karcinomu děložního hrdla je přínosem VZP ČR nejen k letošnímu Světovému dni zdraví.
Nedávno proběhlý celostátní sněm Lékařského odborového klubu svými výsledky rozhodně nezklamal moje očekávání. Usnesení odborářů nejprve konstatovalo…
Rada hospodářské a sociální dohody 14. dubna schválila (s výhradou nesystémovosti od zaměstnavatelů) 18 krátkodobých stabilizačních opatření, která…
Společnost Zentiva pokračuje úspěšně v uvádění svého nového značkového léku, generické verze látky atorvastatinum calcicum, který je určen pro…
Koncem února oznámili američtí vědci vedení dr. Walidem Heneinem, že u několika obyvatel venkovských oblastí Kamerunu objevili dva nové retroviry z…
Centrum pro hypertenzi 1. lékařské fakulty a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze zorganizovalo 6. dubna tohoto roku v sále pražské Novoměstské…
Miniinvazivní operační techniky se svými výhodami nabývají v poslední době stále většího rozšíření. Mezi tyto operační metody se řadí i artroskopická…
Symposium v Monte Carlu potvrdilo, že pravděpodobně stojíme na prahu rozvoje skupiny léků, tzv. PPAR senzitizérů. To jsou látky, které by mohly dobře…
Nový samostatný obor adiktologie se bude poprvé v naší republice od akademického roku 2005/6 vyučovat na 1. lékařské fakultě UK v Praze.
Počátkem března se konala slavnostní schůze Psychiatrické společnosti ČLS JEP (informace přinesla MT 4/2005), která vzpomněla nedožitých 110.…
Přišli na svět do stejné doby, zvolili si tutéž profesi. Oba vstoupili do dějin. Objevy obou zaměstnávají medicínu dodnes, ale každý z jiného konce.
V šesti hematoonkologických centrech v České republice bylo v roce 2004 léčeno bortezomibem 24 pacientů s refrakterním a/nebo relabujícím mnohočetným…
Záměr vyvolat celospolečenskou diskusi na téma, kdo a jak má interpretovat data sloužící k informovanosti pacientů, vyšel tvůrcům projektu Národního…
Minulý díl seriálu jsme věnovali představení programů pro čtení elektronických knih na nejrůznějších platformách. Dnes si ukážeme, jak e-knihy…
Redakce „Časopisu lékařů českých“, presidiálního časopisu České lékařské společnosti J. E. Purkyně, nejstaršího a již od roku 1862 nepřetržitě…
Členům Poslanecké sněmovny, Senátu a vlády poslal dopis vysvětlující postoje a cíle České stomatologické komory její prezident Jiří Pekárek. Brání se…
Při objevování tajemství, jak je organizována a jak funguje nejsložitější hmota – lidský mozek, se používají různé postupy. V době počítačové…
Dlouhodobá účinnost adjuvantní chemoterapie karcinomu prsu za použití kombinace CMF (cyclofosfamid + methotrexat + fluorouracil) byla sledována v…
Osmdesátin se v těchto dnech dožívá náš přední kardiolog prof. MUDr. Jiří Widimský, DrSc. Do deváté dekády svého života vstupuje v obdivuhodné…
Národní referenční laboratoř pro DNA diagnostiku Ústavu hematologie a krevní transfuze získala jako první v ČR mezinárodní akreditaci. Rozhodnutí…
Na pražském Výstavišti v Holešovicích proběhnou ve dnech 19. až 22. dubna 2005 zdravotnické veletrhy Pragomedica – Non-Handicap 2005. Na podrobnosti…
Vedení Nemocnice Na Homolce plánuje ještě v tomto roce zavést několik nových diagnostických a léčebných postupů. Prvním z nich je Centrum robotické…
Moje pacientka důchodového věku po úrazu chodí dočasně o francouzské holi. Říkala mi, že podle její sousedky by měla mít nárok na příplatek k důchodu…
Klonování, ač se laická veřejnost brání pouhé myšlence na „klonované lidské jedince“, patří v současnosti již mezi metody asistované reprodukční…
Ženské pohlavní hormony představují u premenopauzálních žen určitou fyziologickou ochranu před cerebrovaskulárními příhodami. Jaký vliv na tato…
V předchozím čísle jsme přinesli základní informace o některých klinických studiích, jejichž výsledky byly prezentovány na březnovém kongresu ACC v…
Umírání mladé Američank y sledoval v poněkud perverzním přímém přenosu celý svět. Rozhodování o jejím bytí a nebytí se v dramatickém finále přeneslo…
Zdravotnictví zůstává v Evropské unii nadále plně v kompetenci jednotlivých členských států. Aby vlády udržely finanční stabilitu svých zdravotních…
České nemocnice a léčebny dlouhodobě podceňují správnou výživu pacientů. Ta se přitom významným způsobem podílí na úspěšnosti léčby. Hlavním přínosem…
Astma bronchiale je jednou z nejčastějších chronických chorob v těhotenství. Odhaduje se, že asi 4 až 7 % těhotných žen užívá antiastmatika. Kanadská…
Bílkoviny jako vykonavatelé genetického kódu hrají v organismu množství nezastupitelných úloh. V lidském organismu bychom napočítali přes 100 000…
V loňském roce bylo v České republice zaznamenáno 1006 případů tuberkulózy, což je ve srovnání s rokem 2003 o 156 méně. Čtrnáct procent z toho byli…
Keith H. S. Campbell, PhD, professor of Animal Science at the University of Nottingham, je (společně s kolegy I. Wilmutem, A. E. Schniekem, J.…
Světový den zdraví, vyhlašovaný každoročně na 7. duben, se v letošním roce věnuje zdraví matek a dětí. V tento den WHO oficiálně představí letošní…
Donutit zdravotní pojišťovny, aby respektovaly vyhlášku MZ ČR č. 50/2005 Sb., o úhradách zdravotní péče, požaduje na ministryni Miladě Emmerové v…
Já i můj manžel provozujeme samostatnou praxi v jedné a téže ordinaci. Každý z nás pracuje na své vlastní IČO. Majitel objektu ovšem účtuje celou…
Metodika výpočtu rovnoměrných a zrychlených odpisů se od roku 2005 výrazně změnila. Byl zrušen takzvaný reinvestiční odpočet, ale nová pravidla tuto…
Po příbězích z ordinací českých doktorů zakončíme seriál o praktických lékařích několika historkami z Moravy. V příštím čísle přejdeme k oborům jiným…
Fakultní nemocnice Olomouc učinila důležitý krok k cíli označovanému termínem „bezfilmová nemocnice“. Dnes už tu nepotkáte jediného pacienta, který…
Pozitivní identifikace pacienta i jeho biologického materiálu je jedním z nejdůležitějších úkolů, s nimiž se musí moderní nemocnice vyrovnat. V Praze…
Vedení Nemocnice Na Homolce plánuje ještě v tomto roce zavést několik nových diagnostických a léčebných postupů. Prvním z nich je Centrum robotické…
Česká pobočka světové farmaceutické firmy Pfizer podala žalobu a návrh na předběžné opatření ve věci nekalosoutěžního jednání farmaceutické…
Distributoři léčiv opětovně dotují české zdravotnictví zhruba třemi miliardami korun, což se jim pochopitelně hrubě nelíbí, zvláště když dluhy…
Před několika málo týdny jste vystupoval na pódium Rudolfina, abyste převzal diplom jednoho z nových členů České lékařské akademie. Vzpomínáte si, co…
Nový plastový Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC), jehož jedna strana je vyhotovena podle norem EU a druhá slouží k prokazování pojištěnce…
Výbor Evropského parlamentu pro zaměstnanost a sociální věci projednal aktuální zprávu Evropské komise. Nejde v ní o nic menšího než o nalezení cesty…
Pro porušování práva Evropské unie podala Mezinárodní asociace farmaceutických společností (MAFS) na Českou republiku stížnost k Evropské komisi. ČR…
I mnozí suverénní lékaři (a další zdravotničtí pracovníci) před dveřmi ordinace zubního specialisty nezvykle zkrotnou. Možná i jim se v duchu vybaví…
Pátá mezinárodní a mezioborová konference o poruchách příjmu potravy se konala 17. až 19. března 2005 na Psychiatrické klinice 1. LF UK a VFN pod…
V nedávné době oznámili ortopedi z českobudějovické nemocnice, že začali používat nový typ miniinvazivní metody náhrady kyčelního kloubu. Její…
Jubilejní X. dny profesora Staška se konaly ve dnech 4. až 5. března 2005 v TOP hotelu Praha. Tato konference pořádaná Onkologickou klinikou 1. LF UK…
„Nemoc mladých lidí“ – tak se často přezdívá traumatickým stavům. Ročně v důsledku mnohačetných poranění umírá v celém světě pět milionů pacientů. Z…
Cetuximab (ERBITUX) je monoklonální protilátka (má část lidskou a myší), která se váže na receptor pro EGF (epidermal growth faktor). Zabrání…
Zdá se, že poprvé po dvou stoletích bude mít současná generace dětí v USA kratší průměrnou očekávanou délku života než jejich rodiče. Viníkem této…
Úroveň péče i vybavenost potřebným zařízením je v geriatrických centrech společnosti Tokushukai opravdu vysoká a mnohé naše léčebny pro dlouhodobě…
V uplynulých týdnech absolvovala skupina českých lékařů a dalších odborníků cestu do Japonska, aby se seznámili s péčí, kterou zajišťuje pro své…
O významu pupečníkové krve pro léčbu řady vážných onemocnění nikdo nepochybuje. Tato shoda však bere za své ve chvíli, kdy se diskuse stočí na otázku…
Generální ředitelka Nutricia Clinical Eva Vencovská věnovala problematice klinické výživy třináct let svého života a jak říká, ani chvíli se nenudila…
Národní onkologický program má své cíle, mezi nimiž je samozřejmou prioritou zajištění optimalizované péče pacientům, kteří ji potřebují, při…
Každoročně vyhlašuje Světová zdravotnická organizace 24. březen dnem boje proti tuberkulóze, která stále patří ke globálním onemocněním ohrožujícím…
Dvě stovky gastroenterologů z celé naší republiky specializujících se na endoskopii se 18. března sešly v pražském Institutu klinické a…
Infarkt myokardu a mozková mrtvice jsou doposud ne zcela právem považovány za onemocnění, která spíše postihují muže. Statistické údaje však hovoří…
Komplexní informační systém vyvinutý v Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze obsadil třetí místo v soutěži Caché Innovator v USA.
Tradičně před příchodem pylové sezóny se sešli alergologové a kliničtí imunologové za podpory společnosti Schering-Plough. Symposium, které se letos…
Na rozdíl od druhé poloviny dvacátého století, která byla věnována studiu lidského genomu a molekulární biologii, se zájem vědců na počátku nového…
Slavnostní pracovní schůze Psychiatrické společnosti ČLS JEP, která se konala 2. března 2005, věnovala vzpomínku nedožitým narozeninám prof. MUDr.…
Na akciové společnosti se od 1. dubna změní čtyři středočeské nemocnice. Podle hejtmana Petra Bendla se tak otevírá cesta k naplňování koncepce…
Nyní poprvé v našem seriálu opustíme poněkud suchopárný svět kancelářských aplikací a začneme téma mnohem atraktivnější – elektronické knihy.
Rádi bychom všichni zůstali mladí a krásní (a pokud možno bohatí). Bohužel tomu tak není a s přibývajícími roky mnohé ubývá. To je i případ estrogenů…
Idea navázání zářiče na monoklonální protilátku pro cílenou léčbu nádorů je stará přes 30 let. Teprve v třetím tisíciletí došlo k její praktické a…
Poruchy spánku postihují 20 až 30 procent dětí a dospívajících, nejsou tedy vzácným zdravotním problémem. Navíc mohou negativně ovlivňovat i…
Ačkoli patřil k významným českým vědcům s prioritními výsledky v oblasti metabolismu cukrů a zejména dehydroepiandrosteronu, do historie se zapsal…
Konference Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami, která se v rámci akce „Březen – měsíc internetu“ konala 12. 3. v Praze,…
Jsem soukromým lékařem a jako člen ČLK jsem povinen platit stanovené příspěvky. Při jejich placení jsem však zjistil, že je stanovena rozdílná výše…
Emeritní profesor a přednosta I. gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, zakladatel a průkopník ultrazvukového vyšetření v…
Po historkách z Prahy a středních Čech, které jsme uveřejnili v minulých číslech, přinášíme příběhy z ordinací praktických lékařů i z jiných krajů.
Vzrušenou diskusi nad ceníkem výkonů jsme zaslechli na tiskové konferenci o internetové aplikaci Porody v ČR: „Nemocnice dostává za nekomplikovaný…
Novinku v kalendáři odborných mezinárodních veletrhů představila novinářům 8. března společnost Veletrhy Brno. Zdravotnické veletrhy MEFA a…
Studenti šestého ročníku 1. lékařské fakulty UK, kteří by měli pádný důvod sedět jen nad skripty, se pustili do prospěšné iniciativy. Ve svém volném…
Součástí pojmu bezpečnost, který definují akreditační standardy, je i nezaměnitelnost pacienta a jeho jasná identifikovatelnost.
Jak se počítá nemocenská a od jakého příjmu se opravdu nevyplatí? Moji pacienti někdy z finančních důvodů váhají, zda si ji nechají vystavit. MUDr. D…
I. Základní cíle Sdružení ambulantních specialistů (SAS) 1. Všemi legálními dostupným prostředky chránit opodstatněné existenční a ekonomické zájmy…
Konec března se neúprosně přiblížil a s ním i termín podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2004. Marně přemýšlíte, jak vše stačíte v…
Exkluzivní rozhovor pro Medical Tribune poskytl Paul vanOstenberg, výkonný ředitel Joint Commission International.
Ústřední vojenská nemocnice splnila všeobecně uznávané standardy JCI dostupnosti, kontinuity a bezpečnosti péče o pacienta a záruky dodržování jeho…
V podstatě je možný dvojí systém financování zdravotnictví: ■ Jednak jde o systém pro zjednodušení nazvaný socialistický, který nám byl dobře znám za…
Na prestižním žebříčku nejuznávanějších firem světa, který sestavil americký časopis Fortune, obsadila společnost Johnson & Johnson sedmou příčku a…
Objevitel prvního antibiotika a v důsledku toho jeden z největších lékařských dobrodinců lidstva sir Alexander Fleming zemřel v Londýně 11. března…
„Neexistuje žádná potenciálně větší hrozba pro všechny země, regiony i každého obyvatele světa, než je bioterorismus,“ uvedl v zahajovacím projevu 1.…
Každý čtvrtý člověk se během svého života setká s určitou formou psychických obtíží. Bohužel i v zemích s vysoce vyvinutou úrovní zdravotnictví…
Přestože ministryně zdravotnictví Milada Emmerová plánuje, že od září vybaví pacienty papírovými zdravotními knížkami, projekt internetových…
Zavolal jsem tuhle svému známému – majiteli tiskárny. „Poslyš, kdybych ti – úplně teoreticky – dohodil zakázku asi tak na dva miliony brožurek, jakou…
Studiem neurobiologické podstaty nejzávažnějších duševních onemocnění – schizofrenie a afektivních poruch – se u nás zabývá Centrum neuropsychických…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 7/2005 |
Datum vydání: | 18.4.2005 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.