Tlustá kniha o tenké kosti aneb čeští ortopedi dali světu unikátní dílo
Víte, co mají společného Lucy, Ötzi, Jan Lucemburský, Karel IV. nebo Jan Nepomucký? Všichni se potýkali s poraněním lopatky. A víte, co mají…
Víte, co mají společného Lucy, Ötzi, Jan Lucemburský, Karel IV. nebo Jan Nepomucký? Všichni se potýkali s poraněním lopatky. A víte, co mají…
Pod Orlickými horami vyrábí biotechnologická společnost Contipro doc. RNDr. Vladimíra Velebného, CSc., kyselinu hyaluronovou jako surovinu pro…
Posílení a rozšíření kompetencí praktických lékařů je spojeno s motivací poskytovat pacientům tu nejlepší péči. Padla proto některá preskripční…
V posledních čtyřiceti letech čeští lékaři provedli celkem 322 transplantací ledvin u dětí, z toho 319 ve FN v Motole. Tento zákrok představuje…
V jihomoravském Mikulově se ve dnech 22. až 23. října už posedmé odehrálo setkání odborníků na metabolismus krevních lipidů, Česko‑slovenská lipidová…
Aktualizace stanoviska Rady Sdružení ambulantních specialistů (SAS) k myšlence povolat ambulantní specialisty povinně na práci do nemocnic, resp. na…
Od 26. listopadu nařizuje vláda pracovní povinnost zdravotnickým pracovníkům. Oznámil to ministr zdravotnictví na tiskové konferenci vlády po…
Jedním z úkolů Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) je šířit informace o nových možnostech léčby. Jedním z praktických vyústění této…
Chodit spát mezi 22. a 23. hodinou je podle studie, zveřejněné v časopisu Evropské kardiologické společnosti (ESC) European Heart Journal – Digital…
Lékaři Dermatovenerologické kliniky 1. LF UK a VFN zaznamenali a spolu s kolegy z dalších klinik popsali ojedinělý jev v léčbě metastazujícího…
I když si Všeobecná zdravotní pojišťovna bude muset v příštích letech více hlídat náklady, u cílených bonifikací pro lékaře, které podporují prevenci…
Možnosti léčby karcinomu prsu se neustále posouvají, až donedávna ale byla cílená léčba zaměřena především na receptor HER2. S příchodem inhibitorů…
Podtlaková terapie (NPWT) je na trhu již přes čtvrtstoletí a bylo díky ní ošetřeno přes milion ran. Tuto metodu využívá stále více pracovišť…
Cvičení před televizní obrazovkou v obývacím pokoji podle intervence odborníka ze specializovaného rehabilitačního ústavu nemá zásadní překážky.…
Vakcína proti COVID‑19 uzpůsobená dětem mezi pěti a jedenácti lety by mohla být brzy k dispozici i v Evropě. Každým dnem se očekává vyjádření…
Pokud by se urychleně naočkovali senioři třetí dávkou, může to podle expertů efektivně pomoci regulovat počty pacientů s těžkým průběhem covidu. …
Schválena kratší 90minutová infuze obinutuzumabu u folikulárního lymfomu V Evropě byla schválena kratší, 90minutová infuze obinutuzumabu pro…
Nový pavilon psychiatrie přináší důstojné prostředí pro léčbu duševních onemocnění a větší kapacitu. V Pardubické nemocnici byl po dvou letech…
Zájem o podání monoklonálních protilátek výrazně vzrostl. Nastávají problémy s dodávkami a také s kapacitou podávajících pracovišť. V některých…
Nálada mezi zdravotníky se proti předchozímu období v aktuální vlně epidemie COVID‑19 mění. Na sociálních sítích získal velký ohlas příspěvek…
Okrelizumab je humanizovaná monoklonální protilátka proti aktivovaným B buňkám exprimujícím povrchový antigen CD20. Jako dosud jediný schválený lék…
Průběžná konzistentní hlášení bezpečnosti jsou zásadní pro pochopení dlouhodobého profilu přínosů a rizik okrelizumabu u pacientů s roztroušenou…
Problém s obezitou v české populaci ještě zvýšila protipandemická opatření. Kvůli nedostatku pohybu a horší životosprávě velká část populace přibrala…
Přední čeští i zahraniční odborníci v oblasti hematologie se sešli na konferenci Koagulace a krvácení, která se konala 14. a 15. října v Telči.…
Problematice bohužel zpravidla agresivního nádorového onemocnění postihujícího častěji mladší ženy se v průběhu 45. brněnských onkologických dnů…
Prognóza pacientů s chronickým srdečním selháním se sníženou ejekční frakcí (HFrEF) je i v dnešní době stále neuspokojivá. Stále tak zde přetrvává…
Vědci z Neurochirurgické a neuroonkologické kliniky 1. LF UK a ÚVN v Praze vyvinuli technologii, která lékařům umožní zjišťovat nitrolebeční tlak,…
Karcinom pankreatu patří mezi nejčastější malignity a bohužel stále má i přes intenzivní vývoj nových onkologických léčiv velmi špatnou prognózu.…
Technologie vyvinutá výzkumníky z Ústavu fotoniky a elektroniky AV ČR umožňuje prostřednictvím optického mikroskopu poskládat z neustále se…
Vlna epidemie COVID‑19 zaplnila české nemocnice. Ve více než 30 procentech nemocnic počty hospitalizovaných s covidem omezily běžné kapacity. …
Na XXX. workshopu České asociace intervenční kardiologie pronesl slavnostní přednášku prof. MUDr. Jan Kováč, FACC, FESC, Hospitals of Leicester, NHS,…
Stále častěji diskutovaným tématem mezi praktickými lékaři se stala digitalizace a zavádění moderních technologií a postupů do jejich každodenní…
Cílem Systému pro správu alertů Národní organizace pro ověřování pravosti léčiv (AMS NOOL) je urychlit prověřování a uzavírání alertů. Historii…
Redakce Medical Tribune hovořila s prof. MUDr. Markem Trněným, CSc., přednostou I. interní kliniky – kliniky hematologie 1. LF UK a VFN Praha, o…
Elektronizace zdravotnictví je jedna z priorit, zní z koalice. Souznějí s tím i někteří opoziční poslanci. Budoucí vládu čeká uvedení zákona o…
Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) bude mít od ledna novou ředitelku. Ve výběrovém řízení byla…
Plošné testování na koronavirus ve školách proběhlo letos třikrát v září, další tři kola plánovalo MZ na konec října. MeSES doporučila testovat už…
„Cesta pacienta s roztroušenou sklerózou není přímá ani rovná. Zdravotníci by proto měli být schopni nemocného individuálně podpořit ve všech…
Zhruba čtvrt milionu Čechů daruje krevní plazmu. V České republice je v současné době registrováno 13 léčivých přípravků, které se z ní vyrábějí.…
Druhé virtuální satelitní sympozium společnosti Roche na ECTRIMS 2021 se věnovalo „letité“ diagnóze, která dříve někdy splývala s roztroušenou…
„Očkování proti COVID‑19 není synonymem pro prevenci infekce SARS‑CoV‑2,“ zdůraznil hned v úvodu svého příspěvku věnovaného otázkám imunitní odpovědi…
Mluvit o kardiovaskulární (KV) prevenci je relevantní, protože Česká republika stále patří k zemím s vysokým KV rizikem. Čekat na účinné terapie…
Nová pororální antikoagulancia (NOAC) jsou dostupná už více než dekádu a podle veškeré evidence se jedná o výrazně bezpečnější a v některých…
Pomoci s hodnocením stavu plic u pacientů s COVID-19 umí systém automatického popisu CT snímků s umělou inteligencí (AI). Zpřesňuje popis snímku,…
„Aby byl výstup pacientského souhrnu použitelný a celé to dávalo smysl, je potřeba mít ve zdravotnické dokumentaci pacienta uvedeno maximum údajů…
Robotická kočka může zlepšit kognici u lidí s demencí Tým Florida Atlantic University testoval účinky robotické kočky na zlepšení nálady, chování a…
Pacientů s alergologickými onemocněními kontinuálně přibývá. Pokud se jim nedostane správné léčby, má to na kvalitu jejich života výrazně negativní…
Česká biotechnologická společnost SOTIO zveřejnila nová data z probíhající klinické studie AURELIO‑03 fáze 1/1b hodnotící přípravek SOT101 na bázi…
Začátkem listopadu proběhla konference North American Cystic Fibrosis 2021. Byla na ní prezentována některá přelomová data. Mezi nimi šlo o analýzu z…
První kardiostimulátor byl implantován před více než 60 lety. Od té doby prošla kardiostimulace obrovským vývojem. Jedním z posledních kroků na této…
Jedním z vedlejších dopadů epidemie COVID‑19 je upozadění komunikace o ostatních důležitých tématech napříč medicínou. Jedním z nich je…
Odhadovaný glykovaný hemoglobin 55,2 mmol/mol, 61 procent času stráveného v cílovém rozmezí, zhruba pět procent v hypoglykémii a 32 procent v…
U příležitosti XL. výroční konference SVL, která se konala od 10. do 13. listopadu 2021 ve Zlíně, proběhla i online tisková konference Společnosti…
Na konci října se v Praze konala konference Evropské společnosti pro gynekologickou onkologii (ESGO). Byla to první mezinárodní konference v…
Problematika prevence tromboembolismu propojuje většinu specializací. Komplexně se na toto téma zaměřil webinář Virtuální masterclass, který se s…
Možnosti léčby metastatického kolorektálního karcinomu (mCRC) se od přelomu tisíciletí zásadně změnily a tento vývoj dále akceleruje. Objevila se…
Na sjezdu Sdružení ambulantních specialistů ČR suverénně obhájil post předsedy a chystá se na náročná jednání o úhradách za rok 2023, kdy pojišťovnám…
Epidemie COVID-19 opět zahlcuje nemocnice, necovidová péče se v některých z nich odkládá. Počty hospitalizovaných s COVID-19 dynamicky rostou. Zátěž…
„V předchozí vlně se uzavírala operativa víc. Pracujeme flexibilně, abychom operací neodkládali tolik,“ říká primář ARO Nemocnice České Budějovice…
Česká lékařská komora se stěhuje. Vrcholí tak pětiletý projekt Domu lékařů, který prezident ČLK Milan Kubek vnímá jako svůj odkaz v této stavovské…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 24/2021 |
Datum vydání: | 01.12.2021 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.