Atogepant na 37. českém a slovenském neurologickém sjezdu
V rámci 37. českého a slovenského neurologického sjezdu, který se konal koncem listopadu 2024 v Ostravě, představila společnost AbbVie přípravek…
V rámci 37. českého a slovenského neurologického sjezdu, který se konal koncem listopadu 2024 v Ostravě, představila společnost AbbVie přípravek…
Na hrozbu chronického srdečního selhání (HF), chronického onemocnění ledvin (CKD), diabetu 2. typu a arteriální hypertenze, které se často vyskytují…
Besedy ve všech krajích mají zlepšit povědomí o důležitosti primární péče. Zástupci praktických lékařů zahájili kampaň s názvem 11 milionů důvodů.
V pravidelném webináři Společnosti všeobecného lékařství ČLS JEP, který se konal 4. 3. 2025 za podpory společnosti STADA, se prof. MUDr. Martin…
Přestože počet eHealth aplikací a programů pro léčbu nemocí a podporu zdraví rychle roste, jejich využití v běžné medicínské praxi je v našich…
Český vědec a neurolog MUDr. Martin Tolar, PhD, má na dosah významné vítězství v boji s Alzheimerovou chorobou – se svou firmou Alzheon je na prahu…
Celková úmrtnost na onkologická onemocnění mezi muži i ženami podle výroční zprávy National Cancer Institute za rok 2024 od roku 2001 do roku 2022…
Spánek není volitelnou složkou životního stylu, ale neoddiskutovatelnou biologickou nutností. Náš spánek se pomalu zkracuje a jeho poruchy jsou stále…
Polycythaemia vera (PV) je chronické myeloproliferativní onemocnění s klonální proliferací pluripotentní kmenové buňky, která se diferencuje převážně…
Vliv demence je devastující pro jedince, jeho okolí, ale i zdravotní systémy států a jejich ekonomiky. Alzheimerova nemoc se stala „strašákem“…
Úspěšná léčba infekční hepatitidy C je spojena s nižším rizikem demence Eradikace infekce virovou hepatitidou C (HCV – hepatitis C virus) je spojena…
Lékaři Spondylochirurgického centra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem realizovali první dvě fixace postižených obratlů hrudní a bederní páteře s…
V rámci letošního Kongresu primární péče se v pátečním bloku věnovaném intoxikaci dětí přednášející zaměřili na přednemocniční péči, nemocniční péči…
Ve dnech 10.–11. března 2025 hostila Praha celoevropskou konferenci European Life After Stroke Forum, která se poprvé konala v některé ze zemí…
Terapie CAR‑T v současnosti u některých typů lymfomů představuje etablovanou léčebnou modalitu, která prokazatelně mění prognózu nemocných. Využívá…
Přibližně 60 procent Čechů chodí pravidelně na preventivní prohlídky. „Není to úplně špatné číslo, ve srovnání se světem se nemusíme stydět,“ říká…
Řada lidí s onkologickým onemocněním se potýká s úzkostmi a depresí. U mnohých z nich přitom běžná léčba těchto obtíží nezabírá. Odborníci z…
V rámci bloku Intoxikace u dětí na letošním Kongresu primární péče zazněla přehledná přednáška mapující současné moderní drogy na dětské a…
Na evropské konferenci European Life After Stroke Forum zastupoval Českou republiku primář Neurologické kliniky 2. LF UK a FN Motol doc. MUDr. Aleš…
Vědci studují dopad meditace na zdraví a biochemické mechanismy, které jsou základem tohoto spojení mysli a těla. Výzkumní pracovníci financovaní EU…
Jak zajistit nepřetržitou péči při stále větší regulaci přesčasů a všeobecném nedostatku kvalifikovaného personálu? „My neplníme zákoník práce a hrdě…
Hořčík je druhým nejčastějším intracelulárním a čtvrtým nejčastějším extracelulárním kationtem v lidském těle a plní řadu důležitých funkcí.1 Také je…
Budoucnost praktického lékařství bude podle MUDr. Vojtěcha Muchy, předsedy Mladých praktiků, založená na týmech, moderních technologiích a…
Rozšíření screeningu pro všechny nad 50 let, nové léky s nefroprotektivním účinkem nebo domácí hemodialýza. To vše byla témata konference uspořádané…
Směnný provoz představuje systém organizace práce, při kterém se zaměstnanci střídají na pracovních směnách v různých časových intervalech. Využívá…
Zavedením nových nutričních štítků na přední straně obalu potravin chce americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) bojovat s rostoucím…
Výzkumní pracovníci financovaní EU zkoumají problém skrytého hladu v Evropě, aby pochopili, proč lidé, kteří mají dostatek jídla, nemusí mít dostatek…
„Mladí lékaři chtějí jistotu, že do regionu nejdou naslepo – nejde jen o plat, ale i o práci pro jejich partnera nebo školu pro děti,“ říká MUDr.…
Co je nejdůležitější pro transformaci péče o pacienty s von Willebrandovou chorobou a optimalizaci jejich cesty – od diagnostiky až po úvahy o…
Se stárnutím populace přibývá multimorbidních pacientů. Kapacity 3 000 internistů, kteří se o ně starají, jsou téměř vyčerpány. Lékaři této…
EKG patří už více než sto let mezi nejzákladnější diagnostické metody, a to i přes rychlý rozvoj zobrazovacích technologií. Proč je důležité, aby…
I ve 150 let „staré“ porodnici U Apolináře jsou lékaři schopni dělat špičkovou medicínu, vědu a výuku, nicméně kapacity jsou vyčerpány. Dárkem ke 150…
Profesorka MUDr. Martina Koziar Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze je iniciátorkou…
Malá organokovová molekula na bázi ruthenia by mohla být slibným kandidátním lékem hepatocelulárního karcinomu, zejména při zamezení přechodu z…
Vnitřní lékařství je páteřním oborem medicíny. Kapacity interních oddělení a interních ambulancí začínají být vyčerpány, k čemuž přispívá rychlé…
Mechanismus, s jehož pomocí se buňky chronické lymfocytární leukemie (CLL) brání léčbě, aniž by musely vyvinout genetickou mutaci asociovanou s…
V rámci 19. kongresu primární péče, který se konal 28. a 29. března v Praze, zazněla přednáška MUDr. Jaromíra Ožany z Diabetologické,…
Současným standardem péče u paroxysmální noční hemoglobinurie (PNH) je blokace komplementu na úrovni C5 složky pomocí ravulizumabu nebo ekulizumabu.…
První rok pilotního programu Koordinátora péče přinesl významné pozitivní výsledky pro rodiny s dětmi, které čelí závažnému nebo život ohrožujícímu…
Rossova operace představuje metodu volby léčby závažných vad aortální chlopně u mladších jedinců. Vzhledem k náročnosti tohoto výkonu je zde…
Každý absolvent lékařské fakulty by měl během studia získat základní znalosti a dovednosti v oblasti paliativní péče. Tuto výuku je potřeba rámcově…
Pocit ztráty smyslu a uznání, emoční vyčerpání, frustrace z přetížení – to jsou podle MUDr. Ladislava Štěpánka, Ph.D., zástupce přednostky Ústavu…
Chronické žilní onemocnění a chronické nemoci tepen se většinou skloňují v rozdílných kontextech. Obě tyto domény přitom mají mnoho anatomických i…
Den pulsu, který každoročně připadá na 1. březen, slouží mimo jiné i jako upozornění na to, že každý třetí člověk je v průběhu života ohrožen…
Transplantační centrum Fakultní nemocnice Olomouc oslavilo čtyřicáté výročí své existence a má novou vedoucí lékařku.
Péče o člověka v závěru života je ukázkou vyspělosti společnosti. Ačkoli si v Česku paliativní péče již vydobyla své místo v systému zdravotní péče,…
Budoucnost praktického lékařství závisí podle doc. MUDr. Svatopluka Býmy, předsedy Společnosti všeobecného lékařství, na stabilní generační obměně a…
Delší kojení souvisí s účinky některých bakterií ve střevech kojenců, které snižují krevní tlak. Kojení po dobu nejméně šesti měsíců může po letech…
Česká epidemioložka Nikola Sklenovská pracuje v oblasti krizových a humanitárních situací přes sedm let. S Lékaři bez hranic byla na třech misích, v…
Karcinom pankreatu a cholangiokarcinom představují onemocnění, u nichž se v čase prognóza nemocných lepší jen velmi málo. Křivky incidence a…
Lipoprotein (a) je jedním z nejsilnějších ukazatelů kardiovaskulárního rizika: zhruba pětina populace má hodnoty výrazně nad 125 nmol/l. U mladých…
Základní pojmy v oblasti sexuální identifikace připomněl ve své přednášce Holka nebo kluk? Identita a pohlaví v adolescenci: Výzvy, změny a…
Dnes velmi často se vyskytující alergická rýma je komplexní onemocnění často sdružené s dalšími chorobami, často zásadně ovlivňujícími kvalitu života…
Světová zdravotnická organizace (WHO) varuje, že výpadek americké finanční podpory směřované do krizové humanitární pomoci povede k mohutnému omezení…
Nadace Neuron vyhlásila 19. ledna laureáty Cen Neuron za rok 2024. Cenu za propojení vědy a byznysu, jež je udělována vědcům, kteří uskutečnili…
Více než polovina iktových center v České republice využívá AI pro rychlou a přesnou diagnostiku cévní mozkové příhody. „Implementace zabere…
Častější vyšetření lipidů a glykémie, zavedení preventivního vyšetření lipoproteinu (a), ale také nový přístup k vyhodnocení výsledku prevence a…
Migrénou trpí až 1 700 000 lidí v České republice. Stále se jedná o poddiagnostikované onemocnění, a to přes to, že existuje účinná léčba. Pacienti s…
Týden pohybu pro RS nahrazuje původní 24hodinový maraton MaRS a nabízí lidem s roztroušenou sklerózou více prostoru i času k vyzkoušení pestré škály…
Personální krize v sociálních službách se dále prohlubuje. Podle posledního šetření Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR (APSS ČR) chybí již…
O tom, co v doporučeních Evropské kardiologické společnosti pro praxi znamená vyčlenění kategorie zvýšeného krevního tlaku, hovoří prof. MUDr. Aleš…
Národní program screeningu závažných očních vad u dětí ve věku 0–3 roky vstoupil do rutinní praxe a postupně se rozšiřuje mezi praktické lékaře pro…
Chronickým srdečním selháním dnes trpí asi 375 000 obyvatel ČR, v roce 2035 jich ale podle predikcí má být až půl milionu. Diabetiků je v Česku již…
Trpěli jí velikáni Julius Caesar, Jan Kalvín, Lewis Carroll, Friedrich Nietzsche, Immanuel Kant, Edgar Allan Poe, Frédéric Chopin, Charles Darwin,…
Podle výzkumu publikovaného 3. února 2025 v European Heart Journal je riziko přijetí do nemocnice se srdečním onemocněním do jednoho roku po porodu…
Dvoje evropské guidelines pro tutéž chorobu? „Krajně nešťastné,“ míní přední kardioložka prof. MUDr. Renata Cífková, CSc. Nový dokument ESC…
Nejčastější diagnózou v ordinaci praktického lékaře je hypertenze. Na to, zda je také nejsnadněji a nejlevněji ovlivnitelná léčbou, se ve své…
Odborníci varují před dramatickým vzestupem neurologických a neurodegenerativních onemocnění. Jen ta nejzávažnější, mezi něž patří Alzheimerova (AN)…
Nadváhou nebo obezitou trpí již přes 60 procent české populace. Ačkoli se lidé snaží zhubnout, podle odborníků se jen 10–20 procentům z nich podaří…
Evropská kardiologická společnost (ESC) vydala odvážná doporučení pro léčbu hypertenze, která pracují s tzv. elevovaným krevním tlakem. Co to znamená…
Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo práce a sociálních věcí spojila síly, aby konečně zodpověděla palčivé otázky, k nimž dosud chyběla data:…
Studie financovaná National Institutes of Health zjistila, že dospělí, kteří byli hospitalizováni pro závažnou infekci, měli po letech více než…
V ČR je potřeba vytvořit jednotné kvalitní a systematické vzdělávání v prevenci a deeskalaci agresivního jednání v psychiatrii. Inspirace norskými…
Na tuberkulózo v roce 2023 zemřelo 1,25 milionu lidí, infikovány byly téměř 2 miliardy. Léky máme přes 50 let, přesto jsme ji nedokázali vymýtit.…
Demografická data jsou stejně tak jasná, jako neúprosná. Stárnutí populace nevyhnutelně dopadne na naše veřejné systémy. Nadcházející desetiletí…
Webinář České kardiologické společnosti, který se uskutečnil 6. 11. 2024, se věnoval třem maligním komplikacím hypertenze, které pacienty často…
Ústav hematologie a krevní transfuze a český biotechnologický inkubátor i&i Prague oznámily spolupráci na komercializaci inovativní technologie pro…
Nemocných se srdečním selháním neustále přibývá. U mnoha z nich je nezbytná implantace levostranné mechanické srdeční podpory (LVAD). U takových…
Nový projekt vědců z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ), který bude spuštěn od ledna 2025, má pomoci s diagnostikou schizofrenie i…
Více než dva miliony uložených vzorků, 26 typů skladovaných biologických materiálů, přes 18 000 vzorků poskytnutých na základě 156 tuzemských a 18…
Mezi pokroky, které se v posledních letech podařily v péči o pacienty se vzácným onemocněním, patří zvýšení povědomí mezi praktickými lékaři. Další…
Říká se, že k úspěchu nevede žádný výtah, musí se jít po schodech. Pokud jde o nutriční péči o kriticky nemocné, platí to beze zbytku. Drobné kroky…
Železo je významný biogenní prvek. Článek shrnuje jeho metabolismus v lidském těle a poukazuje na dopady jeho nedostatku v organismu. Vyzdvihuje…
Poznatky o tom, že poměry panující v hojící se ráně se v mnoha aspektech podobají dějům probíhajícím v nádorovém mikroprostředí, publikoval loni v…
Lékaři mají k dispozici stále účinnější léky, které léčí jak diabetes, tak obezitu. Například populární analoga GLP-1 dokáží podle některých studií…
Variabilita krevního tlaku je u arteriální hypertenze samostatným rizikovým faktorem kardiovaskulárních komplikací, zejména cévních mozkových příhod …
V roce 2025 bychom mohli být svědky genetického dekódování lidského mozku za pomoci AI. Podrobné mapy lidského mozku vypracované v rámci projektu…
Vlajkový projekt Evropské unie DORIAN GRAY, který má pomocí průkopnické AI a technologie avatarů odhalit souvislosti mezi kardiovaskulárním…
Podávání farmakologické léčby v onkologii představuje velmi složitý proces zatížený vysokým rizikem chyby. Moderní technologie umožňují toto riziko…
Nová studie ze Spojeného království zjistila, že mobilní klinika pro screening karcinomu prostaty s názvem „Man Van“ pomohla odstranit některé…
Krátkodobé posílení našeho mozku po cvičení přetrvává i následující den, naznačuje nová studie vedená výzkumníky z University College London (UCL).…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 1/2025 |
Datum vydání: | 14.1.2025 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.