Úložiště rozhýbalo Farmako 2010
Odborná konference Farmako 2010, konaná minulý týden v Praze, se dotkla mimo jiné i v této chvíli velmi žhavého problému, jímž je kauza centrálního…
Odborná konference Farmako 2010, konaná minulý týden v Praze, se dotkla mimo jiné i v této chvíli velmi žhavého problému, jímž je kauza centrálního…
Poslanci projednávali v rámci 75. schůze Poslanecké sněmovny novelu zákona o léčivech. Ministerstvem zdravotnictví navrhovaný způsob kontroly…
V ČR nyní fungují tři onkologické screeningové programy - mamární, cervikální a kolorektální. Sebelepší screening však ztrácí smysl, pokud se jej…
Ve státní kase není dostatek peněz na vyšší příjmy zdravotníků. Ročně přitom utíkají ze zdravotnictví desítky miliard kvůli neprůhledným nákupům…
Nemohu se zbavit dojmu, že bodové hodnocení výsledků vědy a jeho využívání k porovnávání výkonnosti institucí, které mají vědu a výzkum v popisu…
Endokrinologický ústav v Praze organizuje postgraduální obezitologické kursy pro pediatry, dietology, psychology a pedagogy v rámci projektu COPAT …
Jaké mají podmínky lékaři před atestací v Německu? Jejich průměrný příjem se příliš nevzdaluje od celostátního průměrného výdělku v zemi. "Všechny…
Zdravotnictví v České republice i v dalších zemích světa musí najít řešení celé řady zásadních otázek a problémů. Tyto problémy se rychle prohlubují…
Společnost LINET darovala 30 000 korun na instalaci babyboxu na Městském úřadu Prahy 2. Tím podpora společnosti projektu na záchranu ohrožených dětí…
Ojedinělá publikace vyšla v březnu v nakladatelství Grada. Jde o reprezentativní popis současného stavu i dlouhodobých vývojových trendů české…
První implantace nitrooční čočky, první transseptální katetrizace srdce, první hemodialyzační středisko, první klinické použití CT, první…
Velkou většinu obyvatel ostrova tvoří etničtí Řekové, čemuž odpovídá i charakter kyperské kuchyně. Rozpoznáte v ní mnoho druhů koření, tymián,…
"V primární péči o děti může lékař vlastní praxi převzít již po čtyřech letech specializační přípravy. Toto zkrácení považujeme za dále…
Vyskytuje se u 1 : 2 000 až 1 : 2 500 živě narozených děvčátek. V˙podvědomí lékařů je Turnerův syndrom spojen s výraznou fenotypickou odlišností,…
Sestra Ivana Šulcová odmaturovala na střední zdravotnické škole v roce 1959. Umístěnka ji poslala do dětského domova v Ratměřicích, kde pracovala rok…
Přední lékařský časopis Journal of the American Medical Association přinesl studii amerických lékařů, jež spojuje syndrom náhlého úmrtí kojenců s…
Již více než století uplynulo od objevu ruského mikrobiologa Ilji Mečnikova, jenž na základě zkušeností s kvašenými mléčnými produkty zjistil, že…
Riziko rozvoje alergických onemocnění v dětském věku stoupá. V rámci jejich prevence tak nabývá na významu role časné výživy pro ustanovení vyvážené…
Jednou z indikačních oblastí růstového hormonu, jimž se v rámci své přednášky na letošním Kongresu primární péče věnoval prof. MUDr. Jan Lebl, CSc.,…
Součástí již čtvrtého Kongresu primární péče, který se konal na začátku března v pražském Top hotelu, bylo i symposium společnosti Pfizer. Jedním z…
Řasinky jsou buněčné specializace, které se vyskytují na povrchu většiny epitelových buněk. V dýchacích cestách je jejich hlavní funkcí posunovat…
Časopis Nature Medicine přinesl výsledky studie, která signalizuje zdolání hlavních překážek pro mnohem širší uplatnění transplantace kmenových buněk…
Společnost Biotronik oznámila, že v nedávné době proběhly první implantace nového zařízení pro monitorování srdeční činnosti provedené týmem lékařů…
Společnost Medtronic oznámila, že byla zařazena na seznam 50 nejinovativnějších firem (TR50) sestavovaný časopisem Technology Review, který vydává…
V dalším pokračování seriálu MT předseda České diabetologické společnosti ČLS JEP prof. MUDr. Milan Kvapil, CSc., rozebírá povahu komplikací diabetu.…
Na začátku února se v Madridu konal kongres Progress and Promise – Personalizing therapy, optimising outcomes, jehož se zúčastnili revmatologové a…
Byli jste někdy účastníky napínavější aukce? Je to zajímavé divadlo. Lidé se předhánějí v nabídkách. Jeden z nich vyhraje – a stane se, že hodnota…
Každé školní dítě ví, že Češi jsou Slované a že do Evropy přišli z východu, možná vedeni praotcem Čechem, spíše však bez něho. Co se s nimi stalo pak…
V prvním lednovém týdnu oznámil americký Úřad pro potraviny a léčiva (FDA) prostřednictvím časopisu NEJM, že se chystá svolat posudkovou komisi,…
V polovině března padlo definitivní rozhodnutí, jehož výsledkem je splynutí společnosti ratiopharm se společností Teva, jež má být dokonáno koncem…
Již v MT 1/2010 jsme v článku „Léky? Ne 50, ale 80 miliard“ přinesli odhad výdajů na léky u nás v roce 2009 – a jak se nyní ukazuje, vůbec jsme se…
Šestičlenná skupina francouzských vědců z Limoges, vedená V. Doffoel‑Hantzovou, zjistila spojitost fotosenzitivity se selektivními inhibitory…
Na začátku března byly u nás zpřístupněny další možnosti biologické léčby relativně častých onkologických onemocnění. Jde o úhradu monoklonální…
Registrace přípravků na hubnutí obsahujících sibutramin byla pozastavena, a to ve všech zemích Evropské unie. Evropská komise vydala dne 3. března…
Ruské antihistaminikum dimebon bylo uvedeno na trh v tehdejším Sovětském svazu v roce 1983. Nedávno se z něj stal „černý kůň“ mezi léky, které by…
Novela zákona o léčivech vyvolává čilou diskusi nejen v Parlamentu, ale také v odborné veřejnosti, kde má své názorové odpůrce. S navrhovanou normou…
V pořadí sedmnáctým Rytířem lékařského stavu se na doporučení Čestné rady České lékařské komory stal čtyřiaosmdesátiletý MUDr. Hugo Engelhart.…
Na 19. března vyhlásila Světová asociace spánkové medicíny a Světová neurologická federace Mezinárodní den spánku, jen o den dříve se z iniciativy…
Novým špičkovým digitálním rentgenem se může pochlubit Stomatologická klinika Fakultní nemocnice v Plzni. Radiodiagnostické zařízení VATECH…
Čeští pacienti za loňský rok zdvojnásobili návštěvnost portálu LabTestsOnline. Jak vyplývá ze statistiky návštěvnosti, využívání portálu www…
Erich Fromm v knize Escape from Freedom, vydané v New Yorku roku 1941(Strach ze svobody, vydalo Naše vojsko roku 1993 v překladu Vlastislavy Žihlové)…
MT 4/2010, str. C1
Ministerstvo zdravotnictví minulý týden zveřejnilo druhou a poslední část výsledků rozsáhlého projektu Kvalita očima pacientů. Tentokrát šlo o…
Tým předního světového virologa Yoshihira Kawaoky z University of Wisconsin–Madison studoval vlastnosti chřipkových virů vzniklých hybridizací viru…
Jen jednou za rok čeští lékaři prostřednicvím České lékařské komory vybírají ze svého středu jednoho, jemuž propůjčují čestný titul Rytíř lékařského…
V polovině března se v Orlandu konalo již 59. výroční odborné setkání American College of Cardiology pod názvem ACC.10 and i2 summit (inovation in…
Lékařům před atestací svitla naděje na změnu systému specializačního vzdělávání. Ministryně změnu přislíbila s tím, že čeká na jednotný návrh nového…
Medical Tribune věnuje v poslední době velký prostor sestrám, jejich vzdělávání a kompetencím. Jak je tomu u pracovníků v sociálních službách?…
Psychiatr MUDr. Robert Matička pracuje již několik let v Německu. Ostatní české kolegy láká za prací do regionu Oberfranken v Bavorsku, kde je lékařů…
Zatímco tracheální defekty v délce pěti až deseti centimetrů jsou sanovatelné end-to-end anastomózou, větší defekty je nutno řešit pomocí…
Při léčbě některých zánětlivých stavů horních cest dýchacích lze dnes využít relativně široké škály intranasálních kortikosteroidů (INKS). Vývoj na…
Selhání léčby u komunitních pneumonií je závažný problém, jímž je nutno se zabývat již při prvotních úvahách o terapeutickém managementu každé…
Bílá kniha o alergii odhaduje počet atopiků na zhruba čtyřicet procent evropské populace, klinické projevy manifestuje přibližně čtvrtina Evropanů.…
Etiopatogeneze alergických chorob je již do značné míry objasněna. Známe řadu mediátorů, enzymů, cytokinů i buněčných elementů, které se účastní…
Asthma bronchiale je pro svou vysokou prevalenci a incidenci v populaci významnou položkou zdravotních rozpočtů. Celá řada států již byla schopna…
Spánek je přirozený, periodický stav myšlenkového a motorického klidu, v němž je vědomí úplně anebo částečně utlumené a reaktivita na zevní stimuly…
Tuberkulóza (TBC ) zůstává i v dnešní době závažnou infekční chorobou celého světa. Jde o nemoc, o níž se dlouho předpokládalo, že bude v Evropě…
Příčina vzestupu prevalence alergických chorob, z nichž nejdůležitější jsou asthma bronchiale, alergická rýma a atopický ekzém, není dosud zcela…
European Respiratory Society (ER S) vyhlásila 30. ledna v Marseille rok 2010 za Rok plic (Year of the Lung 2010). Důvodem je neustále stoupající…
Baleárské ostrovy, ležící v západním Středomoří, sestávají ze 150 ostrovů a ostrůvků, z nichž čtyři největší patří k nejproslulejším evropským…
V pražském paláci Žofín proběhlo 25. února již tradiční vyhlášení soutěže Sestra roku. Cílem tohoto ocenění je podpora prestiže a uznání…
Dva roky strávil početný tým odborníků prací na projektu "Rodina krále Tutanchamona". Výsledky antropologických, lékařských a genetických vyšetření…
Nejsou peníze na to či ono, krize nepolevuje, mladí lékaři z Česka odcházejí Hodnotí-li člověk svět jen "brýlemi tady a teď", připadá mu stav věcí…
V roce 2001 vydala Rada EU doporučení pro uvážlivé používání antibiotik v humánní medicíně (Council Recommendation on Prudent Use of Antimicrobials…
Na jaký příplatek máte nárok za noční služby? Jak se liší tyto odměny u zaměstnanců státem řízených zařízení (fakultní nemocnice, příspěvkové…
Téma vztahů lékař-sestra je stále mediálně živé, přesvědčil mě o tom i nedávný rozhovor s paní Pejznochovou na webu www.tribune. cz. Z rozhovoru mimo…
Poskytovat co nejkvalitnější péči a zároveň udržet vyrovnaný rozpočet - patrně nejtěžší zadání, s nímž se musí management nemocnice či jakéhokoli…
Ve čtvrtém pokračování seriálu se prof. MUDr. Milan Kvapil, CSc. zabývá otázkou, na kolik přijde společnost léčba "epidemie 21. století". Z jeho…
Společnost pro metabolická onemocnění skeletu ČLS JEP uspořádala ve spolupráci se společností Servier ve starobylých prostorách Břevnovského kláštera…
V rámci břevnovského symposia zazněla také sdělení, která prezentovala "tvrdá" data z klinických studií a preklinického výzkumu, jednoznačně…
V MT 2/2010 byla strana B7 zasvěcena diskusi o otázce, kdo má léčit diabetologické pacienty. Zástupci praktických lékařů přicházejí ještě s určitým…
Léčba a kontrola pacientů s arteriální hypertenzí, postihující až polovinu dospělé populace vyspělých zemí, stále není dostatečná, říkají analýzy.…
Zkusme se oprostit od běžného pohledu na klasickou exhibicionistickou akci tohoto typu a představit si světovou výstavu koncipovanou jako přehlídku…
Součástí již čtvrtého Kongresu primární péče, který se konal na začátku března v Praze, bylo také symposium společnosti Pfizer. Jedním z jeho témat…
V rámci Prvního pražského mezioborového onkologického kolokvia PragueOnco byly odborné veřejnosti představeny návrhy Standardů pro onkologické…
Problematika nádorů hlavy a krku uzavřela dvoudenní První pražské mezioborové onkologické kolokvium PragueOnco. Mezi autory jednotlivých přednášek…
V rámci kongresu PragueOnco uspořádala Onkologická klinika VFN ve spolupráci s I nstitutem onkologie a rehabilitace Na Pleši 2. paliativní seminář.…
Očkování znamenalo dlouhá léta sice zodpovědnou, ale nepříliš tvůrčí činnost, při níž stačilo dodržovat víceméně statický očkovací kalendář. To dnes…
Součástí kongresu PragueOnco byla i sekce věnovaná multidisciplinárnímu přístupu k diagnostice a léčbě karcinomu prostaty. V úvodní přednášce prof. J…
Pod názvem PragueOnco proběhlo na sklonku ledna 1. pražské mezioborové symposium. Akce měla za cíl zlepšit koordinaci všech oborů, které se podílejí…
Jako by se lidský altruismus vymkl evoluci. Pouze lidé jsou někdy s to spolupracovat s nepříbuznými jedinci, nadto ve velkých skupinách. Ve jménu…
Volby 2010 mohou být závažnější než jiné. Fejeton v prvním letošním čísle MT zdůraznil jejich význam pro změnu a vývoj; popsal je jako střet…
Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA ) zveřejnil informaci o plánovaném výzkumném programu MEPRE P (Medication Exposure in Pregnancy Risk…
Sedmičlenná skupina francouzských vědců vedená J. C. Charniotem (Université Paris se sídlem v Bobigny) zjistila výskyt kardiogenního šoku spojeného s…
Číslo prestižního lékařského časopisu Journal of American Medical Association vydané před Vánoci roku 2009 přineslo dvě zprávy týkající se…
Moderní psychofarmakologická léčba dokáže v současnosti řadě duševně nemocných pomoci. Problémem volby konkrétního léku je však skutečnost, že nástup…
Přípravek Brufen, který se po celém světě s úspěchem používá k léčbě horečky, zánětu a bolesti, se dostal na pulty lékáren právě před 40 lety.…
Přes tisíc čtverečních metrů plochy, která je rozdělena na operační sály, jednotky intenzivní péče, ambulance, zákrokové sály. Na první pohled je…
Celých 365 dnů v roce nosím v hlavě, co se nejlépe hodí ventilovat právě dnes, bezprostředně před takzvaným MDŽ. Překládám si ho totiž pro sebe jako…
V lednu 2010 zveřejnila Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace Analýzu stavu výzkumu, vývoje a inovací v České republice. Hodnocení má motivovat…
Jak se vyrovnávají s angličtinou profesoři, docenti a přednostové různých oddělení v České republice? Čtěte anketu Medical Tribune a přidejte v…
Poměrně jednoduchou a zároveň velmi spolehlivou kontrolu nad průběhem léčby nádorových onemocnění slibuje technika PARE (Personal Analysis of…
V uplynulých dnech proběhlo několik jednání důležitých pro další směřování české onkologie. Především došlo k dohodě mezi Českou onkologickou…
Nakladatelství Medical Tribune CZ, které je již pátým rokem vydavatelem celé série Medical Tribune brevířů - nejdokonalejších, nejaktuálnějších a…
Po traumatologii, onkologii a kardiovaskulární péči ministerstvo zdravotnictví přikročilo k vytvoření sítě specializovaných center i v neurologii.V…
Onkologie je drahá a bude ještě dražší. Toto krátké souvětí si už asi všichni zvykli brát jako základ pro jednání o organizaci a financování…
Američtí lékaři jsou znepokojeni nad rostoucím trendem zasahování hvězd showbusinessu do lékařské praxe. Například pro onkology se stala noční můrou…
Společnost IZIP se snaží opět propagovat elektronické zdravotní knížky. Elektronizace dat prý přináší lékařům i pacientům řadu výhod. Většina lékařů…
Každý rok přichází české zdravotnictví o desítky miliard kvůli zbytečným nebo předraženým zakázkám. "Zdravotnická zařízení kupují přístroje, které…
"Politické rozhodnutí může zavřít či omezit nemocnici, ale nemůže přikázat zdravotním pojišťovnám rozsah a objem zdravotní péče jaké úhrady za tuto…
Toto vydání Nemocničního speciálu je věnováno Project HOPE a jeho vzdělávacím programům. Osobně jste byl v roce 2003 také jedním z účastníků…
Kvalita a bezpečí pacientů při poskytování zdravotní péče patří k prioritám současného vedení ministerstva zdravotnictví. Jedním z hmatatelných…
V pátek 26. února 2010 zveřejní ministerstvo zdravotnictví výsledky již třetího ročníku tohoto projektu.
Spolupráce všech členů týmu bez ohledu na jejich profesní zařazení, to je jeden z klíčových prvků všech vzdělávacích modulů Project HOPE. Jak se na…
Kurs "Řízení změn: Posílení role středního managementu ve zdravotnictví" byl u nás jedním z nejúspěšnějších vzdělávacích programů Project HOPE.…
V roce 1958 byla z iniciativy Dr. Williama B. Walshe v USA založena nezisková nevládní zdravotnická nadace The People-to-People Health Foundation,…
Každý operatér o problému předmětů zapomenutých v těle pacienta při operaci slyšel. Někteří jej dokonce zažili na vlastní kůži. Pro českého…
Letos v dubnu bude zahájen nový vzdělávací program společnosti Project HOPE, zaměřený na klíčové otázky týkající se bezpečnosti pacientů, zejména na…
Medical Tribune je značkou kvality pro noviny určené lékařům a zdravotníkům v mnoha zemích světa – obdobné tituly vycházejí např. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v sousedním Polsku či Maďarsku.
Medical Tribune v České republice vychází již od roku 2005, a to v periodicitě 26 čísel za rok. V duchu svého názvu chtějí noviny skutečně poskytovat tribunu všem, kdo mají lékařské a zdravotnické veřejnosti co sdělit – především lékařům a zdravotníkům samotným, ale i politikům, ekonomům, právníkům a dalším.
Medical Tribune jako jediné noviny o lékařské vědě, klinické medicíně a zdravotnictví u nás nejsou – navzdory svému anglickému názvu – překladovým titulem. Jejich obsah vytváří výhradně domácí profesionální redakce tvořená lékaři, zdravotními sestrami a novináři. Ti spolu s širokým okruhem spolupracovníků z různých oblastí medicíny nabízejí široký záběr na témata lékařské vědy a klinické medicíny i organizace, řízení a financování zdravotnictví doma i v zahraničí.
Medical Tribune dosahuje nákladu 20 000 výtisků a čte ji nejméně 40 000 čtenářů. Při dvacetitisícovém nákladu a indexu čtenosti 2,3 tvoří čtenářskou obec 46 000 lékařů, lékárníků a ostatních zdravotníků.
Roku 2017 vznikl ve spolupráci s Medical Tribune úspěšný projekt minutyMT.
Medical Tribune je dostupná každému – nízkou cenou časopisu a ještě výhodnějším předplatným chceme umožnit přístup k časopisu doslova každému; pro lékaře na odpočinku i pro studenty medicíny máme ještě další slevy.
Aktuální číslo: | 5/2010 |
Datum vydání: | 22.3.2010 |
Periodicita: | 20 čísel ročně |
Rozsah: | 24–36 stran |
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu ke stažení pro jednotlivé tituly:
Ceník pro personální inzerci najdete v samostatném mediakitu řádkové inzerce pro rok 2025.
.
Kontakt na obchodní oddělení jednotlivých titulů naleznete zde.
Technické požadavky na inzertní podklady v Remedia najdete na zde nebo na samostatných webových stránkách Remedia.cz.
Čtenáři: Soukromí i nemocniční lékaři, všeobecní i specialisté, lékárníci, stomatologové, ostatní zdravotničtí pracovníci, představitelé státní správy a samosprávy atd.
Náklad: 20 000 výtisků
Periodicita: 20 čísel ročně
Rozsah: 24-40 stran
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 297×440 mm (novinový formát)
Provedení: barevnost 4/4 CMYK
Technická specifikace inzerce Medical Tribune
Při vytváření dokumentu PDF používejte Acrobat Distiller nebo export z InDesignu v nastavení na maximální kvalitu výstupu, v ideálním případě v nastavení PDF-X/1a. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
EPS, PS
Veškerá písma použitá v dokumentu musejí být buď převedena do křivek nebo sbalena přímo v souboru EPS, resp. PS. Dokument musí být vycentrován, kompozitní CMYK, nesmějí být použity přímé barvy a dokument musí být včetně pasovacích značek. U inzerátů na spad je třeba přidat 4 mm pro ořez. U dvoustránkových inzerátů je vhodné dodat každou stranu jako samostatný dokument.
Texty
Akceptované formáty: holý text (TXT, ASC apod. - např. Poznámkový blok Notepad ve Windows), DOC (pouze pro MS Word až do verze Office 2007), RTF.
Obrázky
Rastrové - TIF, JPG, EPS, PSD - použité rozlišení musí být minimálně 300 dpi pro použití ve velikosti 1 : 1, nastavení CMYK. V případě použitých textů, log apod. by mělo být rozlišení alespoň 500 dpi. Při použití JPG komprese musí být nastavena maximální kvalita.Upozornění: Neakceptujeme obrázky stažené z webu, případně JPG s nízkou kvalitou.
Vektorové - AI, EPS pro PC i Mac - použitá písma musejí být převedena do křivek, případně přibalena k dokumentu (pouze písma pro PC). Použité barvy musejí být v nastavení CMYK.
Zlomové dokumenty
Pouze InDesign do verze CS3. Veškerá použitá písma musejí být přibalena k dokumentu. Veškeré použité obrázky musejí být přibaleny a platí pro ně výše uvedená pravidla.Podklady na filmech nepřijímáme! Inzerent plně ručí za správnost a bezchybnost předaných podkladů i za obsah inzerátu.
Harmonogram Medical Tribune 2025
|
1/25 |
2/25 |
3/25 |
4/25 |
5/25 |
6/25 |
7/25 |
uzávěrka: |
6. 1. |
3. 2. |
24. 2. |
17. 3. |
31. 3. |
22. 4. |
5. 5. |
distribuce: |
14. 1. |
11. 2. |
4. 3. |
25. 3. |
8. 4. |
29. 4. |
13. 5. |
|
|||||||
|
8/25 |
9/25 |
10/25 |
11/25 |
12/25 |
13/25 |
14/25 |
uzávěrka: |
19. 5. |
2. 6. |
16. 6. |
14. 7. |
4. 8. |
1. 9. |
15. 9. |
distribuce: |
27. 5. |
10. 6. |
24. 6. |
22. 7. |
12. 8. |
9. 9. |
23. 9. |
|
|||||||
|
15/25 |
16/25 |
17/25 |
18/25 |
19/25 |
20/25 |
|
uzávěrka: |
29. 9. |
13. 10. |
27. 10. |
10. 11. |
24.11. |
8. 12. |
|
distribuce: |
7. 10. |
21. 10. |
4. 11. |
18. 11. |
2. 12. |
16. 12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, internisté, specialisté různých oborů medicíny
Náklad: 8 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník + speciální vydání
Distribuce: Zasílání na adresy předplatitelů, distribuce na odborných kongresech, konferencích, seminářích a výstavách
Formát: 209×286 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Technická specifikace podkladů k inzerci v Medicíně po promoci
Detailní informace včetně cen inzerce naleznete v MediaKitu.
Harmonogram 2025
|
1/2025 |
2/2025 |
3/2025 |
4/2025 |
uzávěrka: |
14.3. |
13.6. |
15.10. |
8.12. |
distribuce: |
27.3. |
27.6. |
30.10. |
22.12. |
Čtenáři: Všeobecní lékaři, specialisté různých lékařských oborů, farmaceuti, studenti
Náklad: 5 000 výtisků
Periodicita: Dvouměsíčník
Distribuce: Adresné zasílání jednotlivým předplatitelům.
Formát: 210 × 297 mm
Provedení: barevnost 4/4 CMYK, vazba V2
Harmonogram 2025
|
č. 1 |
č. 2 |
č. 3 |
č. 4 |
č. 5 |
č. 6 |
uzávěrka: |
28.2. |
11.4. |
13.6. |
14.8. |
10.10. |
10.12. |
distribuce: |
17.3. |
29.4. |
27.6. |
28.8. |
24.10. |
29.12. |
Pokud chcete zadat inzerci, musíte se přihlásit.