Přeskočit na obsah

Babybox v ohrožení

V Klatovech se má příští týden otevřít už třiadvacátý babybox v republice. Tentokrát je to však problém - plzeňská hejtmanka Milada Emmerová patří ke skalním odpůrcům schránek pro odložené děti.

Zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess se obává, že by klatovská nemocnice, kterou provozuje Plzeňský kraj, mohla ještě na poslední chvíli couvnout. Hejtmanka Milada Emmerová se totiž svým odporem k babyboxům nijak netají. A ještě jako první náměstkyně ředitelky Fakultní nemocnice v Plzni žádosti o jeho umístění zamítla. V Plzeňském kraji zatím žádný babybox není.

" Odložení dítěte do babyboxu a propagace tohoto činu vlastně legalizuje trestný čin opuštění dítěte. Jde o sociálněpatologický jev, který by naše morálně pokleslá společnost neměla podporovat," tvrdí Emmerová.

Krajský radní pro zdravotnictví Václav Šimánek přiznává, že kraj teď čeká na informace z nemocnice. " Rádi bychom měli vyjádření ředitele, chceme vidět nějaký metodický pokyn a také to, kdo se bude o schránku starat," řekl on- line deníku TÝDEN. CZ. " Jestliže kraj nebude souhlasit, nebudu s tím moci nic dělat," krčí rameny Ludvík Hess. Podle radního Šimánka se ale kraj zatím nechystá babybox zakázat.

Do českých babyboxů bylo od roku 2005 anonymně odloženo šestnáct dětí.

Týden

Zdroj: Týden

Sdílejte článek

Doporučené