Přeskočit na obsah

Bezpečnou nemocnicí se letos stal Masarykův onkologický ústav

 Soutěž má upozornit odbornou veřejnost na zajímavé aktivity směřující ke zvýšení bezpečnosti zdravotní péče v lůžkových zařízeních.

"Doposud byla soutěžní témata generována s ohledem na aktuální situaci ve společnosti a zdravotnictví a směřovala na bezpečí pacientů. Aktuální zadání pro tento ročník dalo prostor prezentaci projektů zaměřených na bezpečí zdravotnického personálu," uvedl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (za ČSSD). Podle něj může zdravotnický personál vykonávat svou práci plnohodnotně jen v bezpečném prostředí.

Masarykův onkologický ústav uspěl s programem, jehož obsahem bylo zajištění podpory zdravotnických pracovníků prostřednictvím proškolených profesních kolegů. Zdravotníkům poskytují psychickou podporu s cílem snížit dopad stresových situací na zaměstnance ústavu. Na dalších předních místech jsou Fakultní nemocnice Hradec Králové a Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha.

Vyhlašovatelem soutěže je Kraj Vysočina ve spolupráci s partnery. Součástí letošního ročníku vyhlášení soutěže Bezpečná nemocnice byla tradičně odborná konference Dny bezpečí. Cena byla slavnostně předána ve středu.

ČTK

 

 

 

Zdroj: ČTK

Sdílejte článek

Doporučené