Přeskočit na obsah

Děkan ostravské fakulty Martínek je zpět

Martínek napadl své odvolání s několika argumenty, jedním z nich je údajné procesní pochybení. Volby jsou odloženy do doby, než soud vydá řádné konečné rozhodnutí.


Ostravská lékařská fakulta prožívá náročné období. Děkan Martínek byl odvolán po skandálu s přijímáním studentů, kteří nesplnili přijímací zkoušky. Současně fakulta žádá o novou akreditaci oboru všeobecné lékařství a není zdaleka jisté, že ji zvládne získat včas, aby mohla letos přijímat nové studenty.

V posledních týdnech vedl fakultu pověřený děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity docent Václav Procházka, proděkan pro vědu a výzkum. Ten je také jedním z kandidátů na post děkana v odložených volbách. Dalším uchazečem je prof. Roman Hájek, prorektor Ostravské univerzity pro strategii a rozvoj. Třetím kandidátem je doc. Petr Krupa, přednosta Radiodiagnostického ústavu FN Ostrava.

Situace nápadně připomíná nedávnou minulost. Ostravská lékařská fakulta měla v roce 2018 dva děkany, jedním z nich byl Martínek a druhým jeho předchůdce doc. Pavel Zonča, jehož odvolání zrušil soud kvůli procesní chybě.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Náčelníci

22. 9. 2023

Jednoduchá definice říká, že náčelníci, obecněji vůdci, jsou lidé, jejichž vliv na rozhodnutí skupiny je podstatně větší, než je vliv lidí, kteří…