Přeskočit na obsah

Diplomy za kurz Administrativní pracovník ve zdravotnictví předány

Cílem vzdělávacího programu Institutu pro postgraduální vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ) je snížit zátěž zdravotnických pracovníků administrativou, aby se mohli věnovat své hlavní pracovní náplni – péči o pacienty. Proto IPVZ vytvořil projekt pro absolventy středních škol s maturitou, v němž se naučí administrativním činnostem spojeným se zdravotnictvím. Význam tohoto počinu zdůraznil osobně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch tím, že jim osobně 10. července 2020 předal diplomy.

Zdravotnictví se stále potýká s nedostatkem zdravotnického personálu, přičemž pracovníci jsou podstatnou část své pracovní doby vytíženi administrativními pracemi, jejichž objem stále narůstá. Jedná se například o nakládání se zdravotnickou dokumentací včetně archivace, skartace, hlášení nežádoucích událostí, zadávání dat do registrů apod. Tyto činnosti jsou nedílnou součástí provozu zařízení poskytující zdravotní péči jak v ambulantní, tak nemocniční sféře.

„Profesionálně vedená administrativa uvolňuje ruce zdravotnickým profesionálům, kteří se místo toho mohou věnovat své hlavní pracovní náplni – péči o nemocné. Proto jsme tento kurz zavedli a já jsem strašně rád, že mohu pogratulovat prvním absolventům,“ okomentoval projekt ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

O vzdělávací program je velký zájem, v současnosti jsou termíny vypsané do konce roku téměř obsazené.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené