Přeskočit na obsah

Filipiová jmenovala Juráskovou ředitelkou VFN

 
Praha  - Ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová (ODS) jmenovala novou ředitelkou Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) Danu Juráskovou, která zvítězila ve výběrovém řízení. Jurásková vedla nemocnici jako pověřená ředitelka po té, co 9. února odstoupil Jan Bříza z funkce ředitele. 

"Mezi hlavní úkoly paní ředitelky Juráskové bude patřit zachování kladného hospodářského výsledku, který VFN vykazovala v uplynulém roce, příprava a provedení investičních projektů, které posílí postavení nemocnice v rámci specializovaných a superspecializovaných center. Další prioritou je upevnění postavení nemocnice v oblasti zdravotnického vzdělávání a klinického výzkumu," uvedl mluvčí. 

Jurásková působí od roku 1987 ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze, dosáhla postu náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči. V roce 2007 byla pověřena vedením Thomayerovy nemocnice do výběrového řízení, kterého se neúčastnila. V roce 2003 se stala vedoucí Ústavu teorie a praxe ošetřovatelství první lékařské fakulty Univerzity Karlovy. 

Je prezidentkou České asociace sester. V letech 2000 až 2004 studovala na Vysoké škole ekonomické, kde získala titul MBA. V roce 2007 dokončila postgraduální studium oboru sociálního lékařství na lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Ve své profesní činnosti se orientuje na management zdravotnických zařízení a řízení kvality zdravotní péče.

ČTK

Zdroj: ČTK

Sdílejte článek

Doporučené