Přeskočit na obsah

FutureLife se v Praze stěhuje do většího a roste o 30 procent

Skupina FutureLife společnosti Hartenberg Holding v Praze významně navýšila svoje kapacity. Soukromá zdravotnická síť specializovaná zejména na umělé oplodnění zároveň rozšířila své portfolio zdravotních služeb. Klinické centrum Iscare se zabývá léčbou neplodnosti, ale také léčbou idiopatických střevních zánětů, plastickou chirurgií a bariatrickou chirurgií a má také centrum revmatologie. Do prosince se nacházelo v pražských Holešovicích u Libeňského mostu, od ledna už pracuje na Českomoravské ulici v pražské Libni v sousedství O2 areny. Do stejné budovy už chodí také klienti GynCentra, které ještě loni bylo v Hloubětíně. To poskytuje zejména služby ambulantní gynekologie a gynekologické operativy.

Nový nájem desetipatrové novostavby byl pro FutureLife zároveň příležitostí k významnému rozšíření kapacity v Praze. Uvedl to Ing. Jozef Janov, předseda představenstva FutureLife a zakladatel společnosti Hartenberg Holding, v rozhovoru pro časopis Forbes. „Budova má 11 000 metrů čtverečních, z toho devět tisíc bude našich. Sestěhováváme firmy z několika míst v Praze. Iscare zabere 3 500 metrů, GynCentrum 2 500, další prostory má Vidia‑Diagnostika, nové sály, lůžkové části. Oproti tomu, co máme dnes, jde o navýšení kapacity o 30 procent. Máme tu nájemní smlouvu na 11 let, pracovat tu bude asi 300 lidí,“ uvedl Janov. „Abychom takový barák uživili, museli jsme rozšířit náš záběr. Začali jsme třeba dělat ortopedii. Bohužel jsme sem nedostali porodnici a neonatologii. Taky by nám sem zapadla třeba kardiologie. Pojišťovny nám ale daly jasně najevo, že další porodnici v Praze nepřijmou, že to ani nemáme zkoušet. Stejně tak s kardiologií,“ popsal dále Janov ve Forbesu.

Hartenberg Holding investuje do různých odvětví 200 milionů eur, převážně jde o investice Andreje Babiše, premiéra a šéfa hnutí ANO. Zdravotnickou skupinu FutureLife buduje od roku 2014. Kromě České republiky má FutureLife své kliniky na Slovensku, v Rumunsku, ve Velké Británii, Irsku, Finsku a Estonsku.K VĚCI…
Jak VZP schválila navýšení budgetu Iscare
Server Seznam zprávy před časem upozornil, že Všeobecná zdravotní pojišťovna klinice Iscare, která patří do svěřenského fondu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, během roku 2018 několikrát navýšila zálohy úhrad za zdravotní služby ze 136 milionů až na 200 milionů korun za rok. A to na základě rozhodnutí náměstka ředitele VZP Davida Šmehlíka. Ten má blízko k ministrovi Adamu Vojtěchovi za ANO. Popsaný způsob, jak se v pojišťovně o navýšení rozhodlo, vyvolal četné otázky. VZP si provedla vnitřní kontrolu, která skončila na přelomu roku. Nyní pojišťovna zvažuje, že interní předpisy ohledně postupu schvalování žádostí o navýšení budgetu změní. „Určitě chceme, aby naše rozhodování bylo argumentačně oprávněné. Pokud usoudíme, že je potřeba předpisy zpřísnit, uděláme tak obratem,“ řekl už v prosinci Kabátek. Po dokončení kontroly pak mluvčí VZP Vlastimil Sršeň pro MT v půli ledna opět uvedl, že o úpravě vnitřních předpisů v této oblasti pojišťovna uvažuje. „Kontrola neodhalila žádné závažné porušení interních předpisů, případně zákona,“ sdělil také Sršeň. Zdůrazňuje, že u specializovaných center hradí pojišťovna skutečně provedenou péči, takže úhrady rostou s růstem počtu pacientů. A že výše úhrad pro Iscare se nevymykala průměru u jiných zdravotnických zařízení s obdobnou skladbou služeb.
Kromě toho Deník N v souvislosti s Iscare upozornil na jinou zajímavost, a sice na aktuálně velký rozdíl mezi maximální cenou a reálnou tržní cenou infliximabu. To je jeden z drahých přípravků, které v Iscare používají v centru pro idiopatické střevní záněty i v revma centru. Rozdíl může činit až 30 procent ceny. Zatímco přímo řízené organizace ministerstva zdravotnictví mají v takovém případě uvádět, jestli nedostaly od výrobce zpětný bonus, soukromá klinika může mít z „přeplatku“ zdravotního pojištění zajímavý příjem. Aspoň do doby, než Státní ústav pro kontrolu léčiv provede revizi maximálních cen. A ta by měla být v plánu letos.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené