Přeskočit na obsah

Gilenya vyskočila v žebříčku top léků podle cen

Do sítě českých zdravotnických zařízení bylo dodáno sedm tisíc balení za 272 milionů korun bez DPH a obchodní přirážky. V předchozích čtvrtletích se jí dodalo kolem čtyř tisíc balení.

„Trh léčby roztroušené sklerózy roste velmi dynamicky, zvyšují se počty léčených pacientů a je to již druhá nejnákladnější kategorie centrových léků. Na DMD léčbě roztroušené sklerózy je již více než devět tisíc pacientů v ČR,“ uvedl MUDr. Tomáš Doležal, Ph.D., z institutu iHETA.

Gilenya se dokonce za letošní druhé čtvrtletí v tabulce SÚKL objevila na prvním místě žebříčku top léků podle celkových cen dodávek. Na něm se v předchozích čtyřech čtvrtletích umisťoval přípravek Humira. Je to ale zkreslené tím, že Humira má dva různé kódy SÚKL; kdyby se hodnota za oba sečetla, zůstává v celkových cenách dál na první pozici. Jakub Weber ze společnosti Oaks upozorňuje, že trend růstu prodejů Gilenye je mírně stoupající, výjimkou byla neobvykle vysoká dodávka v dubnu.

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Náčelníci

22. 9. 2023

Jednoduchá definice říká, že náčelníci, obecněji vůdci, jsou lidé, jejichž vliv na rozhodnutí skupiny je podstatně větší, než je vliv lidí, kteří…