Přeskočit na obsah

Komise doporučila na šéfa FN USA exředitele Pohanku, ministr konkurz zrušil

Výběrové řízení, ve kterém Pohanka uspěl, Vojtěch zrušil. „Přihlédnu-li i k tomu, že pan Pohanka již jednou nemocnici vedl a bohužel ne s valným výsledkem, což se podepsalo na její ekonomické kondici, jeho jmenování by bylo pro nemocnici špatným rozhodnutím,“ uvedl ministr.

Michal Pohanka, brněnský sexuolog, byl za Bohumila Fišera v letech 2000 až 2002 náměstkem ministra zdravotnictví. Fišer jej následně jmenoval do funkce ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Tu řídil do roku 2005, kdy se stal 1. náměstkem tehdejšího ministra Davida Ratha. Hospodářský výsledek nemocnice šel rok od roku za jeho působení níže. V roce 2001 dosáhla FNUSA vyrovnaného hospodaření, v roce 2005 skončila v minusu 142 milionů korun. V letech 2006 až 2008 byl Michal Pohanka poslancem. Zvolený byl za ČSSD, ale později z ní vystoupil a při hlasování o důvěře pravicové druhé Topolánkovy vlády umožnil její vznik tím, že na hlasování nepřišel. Pohanka také figuruje v odposleších v kauze uplácení při veřejných zakázkách ve Středočeském kraji, ve které je Rath obviněný. Údajní organizátoři korupce Petr Kott a Kateřina Pancová mluvili v souvislosti s transakcemi o „firmách od Pohanky“.

Současný ředitel Martin Pavlík oznámil svou rezignaci k 30. 6. letos v dubnu. Jako důvod uvedl, že se po pěti letech v manažerské funkci chce věnovat medicíně. „Pokud výběrové řízení vyhrál pan Pohanka, je jeho předností rozhodně to, že zná prostředí a problematiku naší nemocnice,“ řekl agentuře ČTK Pavlík. Podle Zdravotnického deníku získal Pohanka 12 hlasů z dvaceti členů komise.

Čtěte také:

Zdroj: MT

Sdílejte článek

Doporučené

Stačí se podívat

21. 6. 2024

Hodnocení druhých lidí na základě pozorování jejich tváře a těla je ovlivněno pocitem důvěryhodnosti a dominance.